Windows 10 Mobile Güncellemesi Başladı (10.0.15254.603)[14/01/2020]

Sponsorlu Bağlantılar

kenan2k

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
L820 modelin windows 10 phone 1709 Windows 10 Mobile Build 15254.590'ı geçtim.
Gördüğüm eksiklikler mağaza güncelleme aldıktan sonra arama butonu kayboluyor.2. Gözetme ekranı çalışmıyor. 3.Sesli yönlendirme yok.4. Performans 8.1'e göre biraz daha düşük. Hard reset atınca performans 8.1'e yaklaştı. Here uygulamarı otomatik geliyor ama çalışmıyor. Microsoft maps çalıştıriyor ama navigasyon sesi takılıyor oda buyuk ihtimalle islemci yetersiz kaliyor. Bu sekilde bir yil daha devam eder. Whatsapp simdilik is telefonunda ikinci hesap acip kullaniyorum.😁

skynet

Üye
@kenan2k ,

Gözatma ekranını tekrar aktif etmeyi BURADA Rock Ve Roll adlı üye gösterdi bakabilirsin

Ayrıca ekran parlaklık ayarları da muhtemelen bozulmuştur işlemi uygulayarak düzeltebilirsin

Ve son olarak performansı arttırmak için sanal belleği de gösterilen yöntem ile yükseltebilirsin (Ben 1GB yaptım)

• Beğen
Tepkiler: kenan2k

kenan2k

Üye
Merhaba Arkadaşlar;;
Sabah kaltığımda telefon yeniden başlamış. 10.0.15254.597 sürümüne geçmiş.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve Sensation
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Merhaba Arkadaşlar;;
Sabah kaltığımda telefon yeniden başlamış. 10.0.15254.597 sürümüne geçmiş.

Kullanıcı kaldı mı ki hala güncelleme veriyorlar anlamadım. Bununla uğraşacaklarına bari güzel bir araç uygulaması yapsalar da elimizde kalan cihazları araç navigasyon/müzik cihazı olarak kullansak.

• Beğen
Tepkiler: ozkancaan ve kenan2k

kenan2k

Üye
Merhaba Arkadaşlar;;
10.0.15254.597 sürümüne geçdikten sonra bluetooth çalışmıyor :)

skynet

Üye
Kontrol ettim bende çalışıyor

kenan2k

Üye
diz üstü bilgisayarımı windows 10-1909 eng sürümüne format atarak geçirdim. farem microsoft bluetooth mosue ara ara onda da sorun yapıyor. 1903 sürümde böyle sıkıntılar yoktu. Masaüstü ve mobil sürümde sorunlar eşdeğer ilerliyor galiba.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
diz üstü bilgisayarımı windows 10-1909 eng sürümüne format atarak geçirdim. farem microsoft bluetooth mosue ara ara onda da sorun yapıyor. 1903 sürümde böyle sıkıntılar yoktu. Masaüstü ve mobil sürümde sorunlar eşdeğer ilerliyor galiba.

Windows 10 1909 Bluetooth kulaklıklarda da bağlantı problemi varmış.

Bu Windows bize huzur vermeyecek artık belli.Her yıl büyük güncelleme mi olur yahu, bu nasıl bir anlayış.
Bu sefer karar verdim, 1909 desteği tamamen bitene kadar artık sürüm yükseltmeyeceğim.

gardi

gardi

Üye
bu akşam gelecek olan son windows 10 mobile güncellemesini yüklememek için bir çözüm varmı arkadaşlar?

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

kenan2k

Üye
Merhaba arkadaşlar; benim telefonum günceleme aldı. Yapı numarası: 10.0.15254.600 geçti.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Allah rahmet etsin. Wp10 da bay bay demiş
:sahan2:
___
Zaman geldi: Microsoft, Windows 10 Mobile desteğini yeni bitirdi ve son toplu güncelleştirme yayına girdi. 11 Aralık 2019 itibariyle, Windows 10 Mobile resmi olarak desteklenmemektedir.

Microsoft’un mobil işletim sisteminin son sürümü olan Windows 10 Mobile, ileriye yönelik hiçbir güncelleme almayacaktır. Windows 10 Mobile'ı yine de kullanabilirsiniz; Office dahil bazı uygulamalar çalışmaya devam edecektir, ancak WhatsApp gibi daha önemli uygulamalar birkaç hafta içinde çalışmayı durduracaktır.

Microsoft, kullanıcıların yeni özellikler ve geliştirmelerle uygulamalarının düzenli olarak güncellendiği Android veya iPhone'a geçmelerini önerir.

Microsoft ayrıca, Windows 10 Mobile Office uygulamaları desteğinin 2021 Ocak ayında sona ereceğini de onaylamıştır.

Microsoft, “Güvenlik güncelleştirmelerinin olmaması nedeniyle, bir telefonda Office'i kullanmak istiyorsanız, bir iOS veya Android telefondaki en son Microsoft Office uygulamalarına geçiş yapmanızı şiddetle öneririz” dedi.

Bazı üçüncü parti uygulamalar Windows 10 Mobile'da çalışmaya devam eder, böylece Facebook ve Instagram'a erişebilirsiniz, ancak WhatsApp gibi bazı servisler çalışmayacaktır. Üçüncü taraf uygulamalar dahil uygulamaların çoğunun çalışmasının durması çok uzun sürmemelidir.

Başka bir deyişle, Android veya iPhone'a geçmeniz gerekecektir ve başka bir seçenek de Windows 10 ARM'i yüklemektir.
__

skynet

Üye
Ms boş durmuyor : 10.0.15254.603 güncellemesi geldi

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Sensation ve maydinmaydin

kenan2k

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Daha önce elimdeki L820 için mağaza ve insider kısmından windows 10-10.0.15254.603 srümüne kadar çıkarttım. Elimde ikinci bir telefon var ve şuan mağaza yok. Bu cihazı farklı yöntemler ile w10 çekmek mümkün mü ?

skynet

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Daha önce elimdeki L820 için mağaza ve insider kısmından windows 10-10.0.15254.603 srümüne kadar çıkarttım. Elimde ikinci bir telefon var ve şuan mağaza yok. Bu cihazı farklı yöntemler ile w10 çekmek mümkün mü ?

Bu forumda nasıl yapılacağı anlatılmış deneyebilirsin:

• Beğen
Tepkiler: kenan2k

kenan2k

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Skynet linki denedim oldu. Teşekkürler.Peki 8.1 update 2 bu şekilde yüklemek mümkünmü ?

skynet

Üye
Rica ederim.
8.1 update 2 olayını hiç deneyimlemediğim için ne desem yalan olur ama ilgili cihazın en son yayınlanmış romunu indirip yazılımı ile kurup deneyebilirsin ama pek sanmıyorum olacağını :)

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

kenan2k

Üye
Merhabalar;
Mağaza üzerinden gelen sistem güncellemeleri sonrası internet paylaşımı,bluetooth vs donanım sorunlarını çözmek mümkün mü ?

Üst Alt