Mezun oldum sanarken dersim kalmış!

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Mezun oldum sanarken dersim kalmış!
çok enteresan bir durumla karşı karşıyayım. 3 tane seçmeli dersten 2 sini seçtim. bir tane de alttan kalan dersim vardı. o seçmediğimin yerine onu aldım. ama öyle olmuyormuş. mezun olmak için 120 aktsyi doldurmam gerekiyormuş. benim 117 oldu. hem alttan olan hem de seçmeli olan 3 dersi de alabilirdim. danışman normalde bir sıkıntı olunca düzenliyor ama bunu düzenlemedi. ben de sorun olmaz diye düşündüm. benim de bir dersim kaldı. fakat ders seçmeli olduğu için seçmemiştim. meğer zorunlu seçmeli dersmiş. şimdi öğrenci işleri dersi tekrar almalısın diyor.

sizce 1 ders ve diploma için tekrar şehir değiştirip üstüne bir de okul için para verip, sonra bir de kalacak yer, beslenme, otobüs parası vermeli miyim? yoksa eğitim için harcadığım paralar, yaptığım staj ve hala borçlu olduğum kyk bursum, ve daha bir çok şey boşa mı gitsin. ne yapmalıyım? durumu aileme de açıklamadım. bi kaç gün önceye kadar mezun oldum sanıyordum. sistemde kaydım gözüktüğü için öğrenci işlerini arayınca şok oldum. dersi hiç almadığım için yani derse hiç girmediğim için tek ders sınavı da yok. illa şehri değiştirip o derse girip sınıfta oturmam gerekecek. ve sadece 1 gün. okul yaşadığım yerde olsa problem değil de böyle çok sıkıntı oldu. hadi bari dersi almış olsaydım keşke de en azından sadece sınava girerdim.

zaten rüyamda da okula tekrar döndüğümü görmüştüm. çok enteresan.

acaba o dersin hocasıyla konuşup sadece sınavlarına gitsem kabul eder mi ki? geçen sene bazen bizim derse girmeyen kişiler sadece sınava giriyorlardı. hocayla hiç tanışmadım bile.

artı olarak tekrardan dgs sınavına da giremem 2 senelik üniversite diplomamı alamazsam. zaten matematikten hiç yapmadığım için puanım da hesaplanmadı. eğer bu dersi almazsam 3, alırsam 1 senem boşa gitmiş olacak şu anlık.

hadi derse gittim diyelim kalacak yer de buldum. lan ders 1 gün. diğer günlerde napıcam ben? eve döneyim desem otobüsle yaklaşık 5 saat sürüyor ve otobüs parası var.

herhalde orada bir iş bulmam gerekecek. hem çalışıp hem de 1 gün okuyacam. ailem öğrendiğinde büyük ihtimal böyle diyecek veya hiç göndermeyecek.

bir de danışman hocamla konuştum, salı günü öğrenci işlerine konuyu sorması için hatırlatmamı istedi. ama zaten büyük ihtimal olumsuz bir sonuç çıkacak. yine de hatırlatmalı mıyım sizce?

iyice daraldım bi türlü mezun olamadım. bi staj zorunluluğu olur, bi dersim kalır. ben bi daha o okula diploma için uğrarım diye düşünürkn şu olanlara bak!

sistem bir genç bireyi daha söndürdü beyler, geçmiş olsun. bi aralar 4 senesi boşa gideni okumuştum galiba. son sınıftayken bir sıkıntı çıkıyordu. unuttum şimdi onun gibi bir şeydi.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
hadi derse gittim diyelim kalacak yer de buldum. lan ders 1 gün. diğer günlerde napıcam ben? eve döneyim desem otobüsle yaklaşık 5 saat sürüyor ve otobüs parası var.

herhalde orada bir iş bulmam gerekecek. hem çalışıp hem de 1 gün okuyacam. ailem öğrendiğinde büyük ihtimal böyle diyecek veya hiç göndermeyecek.

bir de danışman hocamla konuştum, salı günü öğrenci işlerine konuyu sorması için hatırlatmamı istedi. ama zaten büyük ihtimal olumsuz bir sonuç çıkacak. yine de hatırlatmalı mıyım sizce?
Hatırlat

Çıkış yolu bulamazsan iş bulmaya ba

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318
Baydırman

Baydırman

Moderator
3 sene boşa gitmesin :no:

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Hayırlısı olsun

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Sosyal hayata atılma adımlarından olan üniversiteyi bireysel anlamda siz okuduğunuz için siz soracaksınız siz dersinizi hocalarınızı takip edeceksiniz, seçmeli ders zamanında da siz bölüm hocanıza danışman hocanıza siz bakacaksınız, sisteme girip ders sayınızı durumunuzu siz kontrol edeceksiniz. Sorumluluk eksikliğinizden malesef böyle olmuş hala da devam ediyor anlaşılan sormalı mıyım vs demektesiniz. Böyle olsaydı siz o hocaya çoktan gidip sorardınız ne yapabiliriz diye.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bende Yarım Dönem UZatmiştim.Sırf Benim Hocam Yüzünden.Zorunlu Dersi Bıraktı Şeçmeli Verdi Halen Daha Söverim Ona

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen

MaxipmaN

Üye
Hocayla konuş sen devamsızlık kıyağı yapar belki. Kıl değilse yapar ya.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Mezun olmak için gereken şeyi yap.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Mezun olmak için gereken şeyi yap.
Hocayla konuş sen devamsızlık kıyağı yapar belki. Kıl değilse yapar ya.
Bende Yarım Dönem UZatmiştim.Sırf Benim Hocam Yüzünden.Zorunlu Dersi Bıraktı Şeçmeli Verdi Halen Daha Söverim Ona
yorumlarınız için teşekkür ederim. devamsızlık kıyağı pek önemli değil şimdi düşününce, ama iş bulursam tabii. ev ve iş bulmam gerekecek, artı olarak ikinci öğretimden birinci öğretime geçmeliyim.. bir de ailemin göndermesi lazım.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Bölüm başkanına durumunu arzet, ekleyiversinler danışmanın yanlış bilgi verdiğini söyle.
Dersin hocasınada durumu arzet, yardımcı olsunlar... Vizeden fazla düşük alma.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Silinen Üye 2553318 ve MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
4 sene üniversite okumuş birisi olarak bizdeki kadar rezalet bir sistem daha yok. Benimde başıma gelmişti 10 sene önce. Alt üst derken zaten kafayı sıyırıyorsun. 10 sene deyince de yaşımızı belli ettik. 😀 En çok çile ve zorluk çeken bu ülkede üniversite öğrencisi olmuştur. Kesinlikle ödevlerden sınavlardan derslerden nefes alamıyorsun. Allah kolaylık versin.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318, MAERKEK ve Baydırman

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bölüm başkanına durumunu arzet, ekleyiversinler danışmanın yanlış bilgi verdiğini söyle.
Dersin hocasınada durumu arzet, yardımcı olsunlar... Vizeden fazla düşük alma.
yok ya o kadar uğraşmak istemiyorum. ya gidicem şehir değiştiricem, ya da hiç gitmiycem. hepsi aileme ve orada iş/ev bulmama bağlı.
4 sene üniversite okumuş birisi olarak bizdeki kadar rezalet bir sistem daha yok. Benimde başıma gelmişti 10 sene önce. Alt üst derken zaten kafayı sıyırıyorsun. 10 sene deyince de yaşımızı belli ettik. 😀 En çok çile ve zorluk çeken bu ülkede üniversite öğrencisi olmuştur. Kesinlikle ödevlerden sınavlardan derslerden nefes alamıyorsun. Allah kolaylık versin.
teşekkür ederim :D bi 10 sene sonra da ben aynısını diyeceğim demek ki :)

• Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: PALA., Baydırman ve MAERKEK

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
gidiyorum arkadaşlar. ya otobüsle 1 gün için 6 saat yol gidicem ya da iş bulup orada kalıcam. ikisi de çok zor. iş bulmam lazım. ama bir gün okulum var ve ikinci öğretimim. sizce ona göre bi iş bulabilir miyim? ya da birinci öğretime geçebilir miyim?

veya o gün işe gitmesem ama pazar günü gitsem gibi bi şey yapılabilir mi?

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Aklına gelen her türlü çözüm ihtimalini zorla :cool

• Beğen
  • Cool
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2553318

Üst Alt