Xiaomi genel anlamda donanımsal olarak parça bakımından ucuz mu?

Sponsorlu Bağlantılar

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Xiaomi genel anlamda donanımsal olarak parça bakımından ucuz mu?
3 senedir kullandığım İphone 6 sanırım miyadını doldurdu durup dururken kapandı şimdi hiç açılmıyor ben de Xiaomi mi 9t almaya niyetlendim. Fakat şimdi aldım diyelim telefonun ekranı veyahut bir parçası bir süre sonra bozuldu vs sıfır olarak almadığımı da farazi düşünürsek hesaba katarsak yaptıracağım zaman maliyeti ne kadar tutar pahalı mı olur ?

Son düzenleme:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yeni sayacağımız hemen hemen tüm telefonların parça fiyatları yüksek olabiliyor. iPhone 6 muhtemelen bataryasında problem vardır onu yaptırıp kullanabilirsiniz.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
İthalatçı garantili ürünlerin ikinci elini almayın derim çünkü bozulursa yaptıracak muhattap bulamazsanız cok basınız ağrır. O yüzden imkânınız varsa sıfır almaya bakın. Bende redmi 5 kullanıyorum ve çok memnunum telefonumdan.

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Yeni sayacağımız hemen hemen tüm telefonların parça fiyatları yüksek olabiliyor. iPhone 6 muhtemelen bataryasında problem vardır onu yaptırıp kullanabilirsiniz.

2. kere aynı sorun oldu birincide çipi bozukmuş o değişti birde ekran kırıktı o değişti 450 tl verdim ikisine birkaç gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadım.Tekrar verdim hiçbir şekilde tepki vermiyor diyorlar iphoneum için akıl kârı değil 450 450 bayılmak,sorun bataryada değil keza onuda bizzat denettirdim farklı batarya ile yine aynı sorunu yaşadım. Yani ben bu telefonu yaptıracağım 2 gün sonra tekrar aynısı olacak bana sıkıntı yaratacak verdiğim paraya yazık olacak gider yeni telefon alırım.

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
İthalatçı garantili ürünlerin ikinci elini almayın derim çünkü bozulursa yaptıracak muhattap bulamazsanız cok basınız ağrır. O yüzden imkânınız varsa sıfır almaya bakın. Bende redmi 5 kullanıyorum ve çok memnunum telefonumdan.

Dostum peki sana bir soru sorayım Xiaomi Türkiye Garantili mi aldın? yoksa İthalatçı Garantili mi? Eğer Xiaomi Türkiye garantili aldıysan servis olanağı nasıl veyahut İthalatçı garantili aldıysan onun servis durumu nasıl?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
2. kere aynı sorun oldu birincide çipi bozukmuş o değişti birde ekran kırıktı o değişti 450 tl verdim ikisine birkaç gün sonra tekrar aynı sorunu yaşadım.Tekrar verdim hiçbir şekilde tepki vermiyor diyorlar iphoneum için akıl kârı değil 450 450 bayılmak,sorun bataryada değil keza onuda bizzat denettirdim farklı batarya ile yine aynı sorunu yaşadım. Yani ben bu telefonu yaptıracağım 2 gün sonra tekrar aynısı olacak bana sıkıntı yaratacak verdiğim paraya yazık olacak gider yeni telefon alırım.
Takılan parçaların orjinal parça olmadığını düşünüyorum eğer durum bu şekilde ise. Dediğiniz gibi şu durumda tekrar yaptırmak doğru değil.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Dostum peki sana bir soru sorayım Xiaomi Türkiye Garantili mi aldın? yoksa İthalatçı Garantili mi? Eğer Xiaomi Türkiye garantili aldıysan servis olanağı nasıl veyahut İthalatçı garantili aldıysan onun servis durumu nasıl?
Xiaomi yi turkiyeye getiren tek bir sirket var zaten. Ben teknosadan aldım ithalatçı garantili oluyor yani Xiaomi nin Samsung gibi Türkiye de distribütörü yok. 1 sene oldu alalı şu ana kadar bir problem olmadı ancak sorun çıkarsa Teknosa nin sana söyleyeceği yerlerde servise götürüyorsun. Telefon numarası var onu arıyorsun yönlendiriyorlar seni.

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Takılan parçaların orjinal parça olmadığını düşünüyorum eğer durum bu şekilde ise. Dediğiniz gibi şu durumda tekrar yaptırmak doğru değil.

Belkide değildir olabilir ihtimal dahilinde bakalım şimdi para ödemeden yaptırdım açıldı. Bir daha sorun olursa alacağım o telefonu

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
3. kez aynı sorunu yaşadım benden kaynaklı bir sorun olmadığını düşünüyorum.Gelen mesaja cevap verdim kapanıp açıldı 1-2 sefer sonra ölüm uykusuna yattı sanki gene açılmıyor hiçbir şekilde. Yaptırmaya değer mi sizce? Yeni telefon mu alayım-Xiaomi mi 9T- yaptırırsam 4 .kez yapılacak

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Benim telefon Xiaomi Türkiye garantiliymis. 1 sene oldu alalı ve şu ana kadar hiçbir sorun olmadı. Sürekli de güncelleme geliyor. İki kötü yanı var. Birincisi kendi uygulamalarinda reklam yer alması ki ikincisi de YouTube tam ekran olmuyor ve bazı oyunlarda tam ekran olmuyor maalesef. Yakınlaştırma yaparak tam ekran oluyor sadece

RealMorphine

RealMorphine

Üye
    Konu Sahibi
Benim telefon Xiaomi Türkiye garantiliymis. 1 sene oldu alalı ve şu ana kadar hiçbir sorun olmadı. Sürekli de güncelleme geliyor. İki kötü yanı var. Birincisi kendi uygulamalarinda reklam yer alması ki ikincisi de YouTube tam ekran olmuyor ve bazı oyunlarda tam ekran olmuyor maalesef. Yakınlaştırma yaparak tam ekran oluyor sadece

Bildiğim kadarıyla tam ekran olma durumu çoğu telefonda öyle o youtubeun ekran destek durumundan kaynaklı oluyor.Kendi uygulamalarından kastın nedir dostum örnek verebilir misin? bu gidişle telefon alacağım kesin ve aklımda olan telefon halen xiaomi mi 9t

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bildiğim kadarıyla tam ekran olma durumu çoğu telefonda öyle o youtubeun ekran destek durumundan kaynaklı oluyor.Kendi uygulamalarından kastın nedir dostum örnek verebilir misin? bu gidişle telefon alacağım kesin ve aklımda olan telefon halen xiaomi mi 9t
Dosya yöneticisinde reklam var mesela.