A70 yavaş sarj olma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
A70 yavaş sarj olma sorunu
1 günlük A70 model cihazım hızlı şarj olmuyor. İnceleme videolarında 2 saat gibi bir zamanda şarj oluyor benim ki 3 buçuk 4 saatte şarj oluyor. Hızlı şarj bağlandı ibaresi mevcut ama çektiği akım max 1100mA. Cihazının bozuk olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimalle şarj aleti veya kablosunda sıkıntı var sizce neden olabilirim başınıza geldi mi ?

Yönetici tarafından düzenlendi:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Şarj aleti veya kabloda sorun olmalı. Cihaz ikinci el mi ?

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
1 günlük A70 model ım olmuyor. İnceleme videolarında 2 gibi bir zamanda oluyor benim ki 3 buçuk 4 saatte şarj oluyor. Hızlı şarj bağlandı ibaresi mevcut ama çektiği akım max 1100mA. Cihazının bozuk olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimalle veya sunda sıkıntı var sizce neden olabilirim başınıza geldi mi ?
Öncelikle şarj aleti üzerinde yazan output amper değerine bakmalısınız ardından ampere uygulaması ile şarj olurken çektiği akıma bakmalısınız . Ekran parlaklığını kısın.

İki değer uyuşuyorsa sıkıntı yoktur . Eğer uyuşmuyorsa mesela şarj aleti 2000 mah verebiliyorsa ve siz ampere ile ölçümünüzden 1100 mah sonucu aldıysanız . Sorun kablonuzdadır kaliteli bir kablo ile değiştirin . Nokia' nın küçük usb kabloları veya şimdiki uzun kabloları önerimdir .

Ben Nokia 6 kullanıyorum ve cihazın yanında gelen orjinal şarj aleti 5V 2.0 A ve kablosu ile hızlı şarjta 2080 mah ile şarj edebiliyorum .

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Babamın samsung J7 pro' sunun 5V 1.55 A lik şarj cihazını bağladığımda ise ilginç olarak 1700 mah ile şarj olabiliyor Nokia 6 .

Cihazınızda sorun olmadığına karar vermek için başka bir şarj aleti ve kablo ile deneme yapın . Geri dönüşlerini bekliyorum

Ekli dosyalar

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle şarj aleti üzerinde yazan output amper değerine bakmalısınız ardından ampere uygulaması ile şarj olurken çektiği akıma bakmalısınız . Ekran parlaklığını kısın.

İki değer uyuşuyorsa sıkıntı yoktur . Eğer uyuşmuyorsa mesela şarj aleti 2000 mah verebiliyorsa ve siz ampere ile ölçümünüzden 1100 mah sonucu aldıysanız . Sorun kablonuzdadır kaliteli bir kablo ile değiştirin . Nokia' nın küçük usb kabloları veya şimdiki uzun kabloları önerimdir .

Ben Nokia 6 kullanıyorum ve cihazın yanında gelen orjinal şarj aleti 5V 2.0 A ve kablosu ile hızlı şarjta 2080 mah ile şarj edebiliyorum .

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Babamın samsung J7 pro' sunun 5V 1.55 A lik şarj cihazını bağladığımda ise ilginç olarak 1700 mah ile şarj olabiliyor Nokia 6 .

Cihazınızda sorun olmadığına karar vermek için başka bir şarj aleti ve kablo ile deneme yapın . Geri dönüşlerini bekliyorum
Samsung a götürücem orda deneticem baska orijinal a70 kablosu bulamam zaten sanırım

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
şarja takınca; şarj tipi yazması lazım

Hızlı şarj 9V 1.67A değerine sahip adaptörlerle sağlanıyor
kutu içinden çıkan adaptör bu değerlere sahip mi?

hangisi yazıyor ?

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator

hangisi yazıyor ?
Vay be samsung baya abartmış olayı 9V nedir yahu ? Resmen şoklamak . Batarya kaç mah ? Kaç volt oluyor? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Jelly Beanci
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Vay be samsung baya abartmış olayı 9V nedir yahu ? Resmen şoklamak . Batarya kaç mah ? Kaç volt oluyor? :hmmm
S8 3000mAh, 11.5 Wh

Watt değerini yükselmek için akım yerine gerilimi artırıyorlar.
5 volt ile 3 Amper gereken 15 watt için 9V 1.67A ile çözüm bulmuşlar

kablo üzerinden 3A akım geçirmek için baya kalın ve korumalı bir yapı kullanmaları gerekirdi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Kesin çözümü yazıyorum. Şarj kablosu ne kadar kısa olursa o kadar hızlı ve sağlıklı dolar. Benim dedigimi yaparsan bana dua edersin. Ne yap ne et mutlaka bir tane kısa kablo bul. Bu kadar basit

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kesin çözümü yazıyorum. Şarj kablosu ne kadar kısa olursa o kadar hızlı ve sağlıklı dolar. Benim dedigimi yaparsan bana dua edersin. Ne yap ne et mutlaka bir tane kısa kablo bul. Bu kadar basit
Katılıyorum.

Kablo ne kadar kısa olursa kablonun iç direnci de o kadar az olur.
Güç aktarım kabloları kalın ve kısa olan şarj kablolarını tercih etmek, aktarım sırasında oluşan kaybı minimuma indirger.

• Sevdim
Tepkiler: fatihmenteş
fatihmenteş

fatihmenteş

Üye
Bahsettiğim kablo tam olarak bu. Görsellerden arayarak site linki buldum. Site bana ait değil yanlış anlaşılmasın. Özellikle yumuşak, beyaz renkli kablodur.

• Cool
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye

Kendim S8 alana kadar bu kabloyu kullanıyordum.
S8 içinden type C çıktığı için emekliye ayırmak zorunda kaldım.
1.5m ve 3m boylarını da kullandım. hatta bir sebepten kabloyu kesmek zorunda kaldım
içindeki Vcc(+) ve Gnd(-) kabloları neredeyse 1mm kalınlığında.

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi

hangisi yazıyor ?
Hızlı sarj yazıyor

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Bahsettiğim kablo tam olarak bu. Görsellerden arayarak site linki buldum. Site bana ait değil yanlış anlaşılmasın. Özellikle yumuşak, beyaz renkli kablodur.

Sağolasın da diğer a70 kullanıcıları hızlı sarj ederken ben niye edemiyorum kutudan çıkan kablosuyla. Bu arada ilk şarjdan sonra kablo hızı 1000 mahdan 1500-1800 mah arası hıza ulaştı yine de hızlı değil ama artış var biraz acaba ilk şarjlarda mı yavaştı sonradan mı açılıcak hızı?

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Sağolun.Orjinal kabloyla edip hızlı dolduruyorlar peki ben niye edemiyorum

Ozan

Ozan

Admin
Hızlı şarj bağlandı ibaresi mevcut ama çektiği akım max 1100mA.
Hızlı şarj 1100mA dan daha yüksek değer olmalı şarj cihazı açısından. Hızlı şarj yazıyor olabilir ama orjinal hızlı şarj adaptörü değil ise (normal rakamdan daha ucuza aldıysanız şüphelenebilirsiniz) muhtemelen adaptör hızlı şarjı tetikliyor evet ekranda yazıyor ama hızlı şarj için gereken amperi tam olarak vermediğinden şarj hızlı olmuyor. Bence kablo orjinal ise uzun/kısa değil adaptörün çıkış gücü etki eder.

derya1978

Üye
s.a arkadaşlar bende samsung galaxy grand prime plus kullanıyorum telefonun 2600 pil gücü var

orjinal sarj kablosu ve aleti ile 7 / 8 saatte dolum yapıyordu

başka kablo ile buldum o kablo ile kullanıyorum 3 / 4 saate kadar doldurmaya başladı

800 / 1000 mah ile doluyor

eğer orjinal kablo alsam kaç mah ile dolması lazım 2600 batarya da pilde 1300 / 1500 mah civarlarında mı ideali

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
s.a arkadaşlar bende samsung galaxy grand prime plus kullanıyorum telefonun 2600 pil gücü var

orjinal sarj kablosu ve aleti ile 7 / 8 saatte dolum yapıyordu

başka kablo ile buldum o kablo ile kullanıyorum 3 / 4 saate kadar doldurmaya başladı

800 / 1000 mah ile doluyor

eğer orjinal kablo alsam kaç mah ile dolması lazım 2600 batarya da pilde 1300 / 1500 mah civarlarında mı ideali
Samsung 1.55 A şarj aleti veriyor ideal olanı dediğiniz gibi 1300-1500 mah . Daha üst değerlerde şarj aleti de kullanabilirsiniz . Telefonunuzda fazla akım kesici , koruyucu devre mevcuttur .

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
Samsung 1.55 A şarj aleti veriyor ideal olanı dediğiniz gibi 1300-1500 mah . Daha üst değerlerde şarj aleti de kullanabilirsiniz . Telefonunuzda fazla akım kesici , koruyucu devre mevcuttur .

4 saat şarj olması uzun mu bu telefon için

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
  • Beğen
Tepkiler: derya1978