Intel sekiz yeni 10.Nesil 'Comet Lake' işlemciyi duyurdu

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Intel sekiz yeni 10.Nesil 'Comet Lake' işlemciyi duyurdu
Intel'den sekiz yeni 10.Nesil Comet Lake işlemci duyurusu geldi. Comet Lake işlemci modelleri 14nm'lik U ve Y serisinden oluşuyor. Serinin üst seviye işlemci modeli Intel Core i7-10710U 6 çekirdekli ve 4.7Ghz hıza kadar çıkabiliyor. Y serisinin üst seviye işlemci modeli Intel Core i7-10510Y 4 çekirdekli ve 4.5GHz hıza çıkabiliyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Intel 10.Nesil Comet Lake işlemci serisi önceki serilere göre yüzde 16 daha iyi bir performans sunuyor. İşlemci verimliliği ise yüzde 41 artmış.

Intel 10.Nesil Comet Lake i7 işlemciler LPDDR4X-2933 ve DDR4-2666 RAM desteğine sahip. i5 işlemciler ise sadece LPDDR3-2133 RAM desteğine sahip.

Intel yeni Comet Lake işlemcili 90'dan fazla yeni Laptop modelinin tatil döneminde satışta olacağını aktardı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Amd vs İntel hangisi kazanacak ?

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Amd vs İntel hangisi kazanacak ?
Rekabet oluduğu sürece kullanıcılar kazanır.
Tersi durumda geçerli kullanıcı varsa rekabette var...
Artık işlemciler eksta özellikleride bünyesinde barındırıyor.
Şu 32 gb/s sınırlarınıda aşsalar çok iyi olacak Nvme nin sınırları artık daha fazlasını istiyor...

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Rekabet oluduğu sürece kullanıcılar kazanır.
Tersi durumda geçerli kullanıcı varsa rekabette var...
Artık işlemciler eksta özellikleride bünyesinde barındırıyor.
Şu 32 gb/s sınırlarınıda aşsalar çok iyi olacak Nvme nin sınırları artık daha fazlasını istiyor...
Yenilerdeki sınırı falan bilmem . 2013 Mart ayından beri kullandığım İntel İ5 işlemcimin 3.20 ghz baz hıza 3.60 ghz boostlanmış hıza sahip olduğunu daha geçen hafta öğrendim . Bios ayarından anakarttın kendin ayarla seçeneğini aktif ederek 3.40 ghz de kullanıyorum . Soğutmada sıkıntı yapmıyor .

PALA.

PALA.

Üye
Yenilerdeki sınırı falan bilmem . 2013 Mart ayından beri kullandığım İntel İ5 işlemcimin 3.20 ghz baz hıza 3.60 ghz boostlanmış hıza sahip olduğunu daha geçen hafta öğrendim . Bios ayarından anakarttın kendin ayarla seçeneğini aktif ederek 3.40 ghz de kullanıyorum . Soğutmada sıkıntı yapmıyor .
Sıkıntı yapmaz turbo bir güç yönetimidir.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Power 250 watt . Bi laf vardır ciğerine kuvvet yavrum hesabı . Ekran kartıyla işlemci bir olup tüketimi uçurunca yetmiyor bazen .
Önceki halinde sorun yoksa yine olma ihtimali düşük.
Zira 4 çekirdek hızı 3 ise 2 çekirdek 3.3 civarı ve tek çekirdek 3.6 ghz olur.
Yani boştaki işlemci(lerin) enerjisi çalışan(lara) gider hız ve ısı dengesini sağlayan bir güç tüketimi olur.
Yetersiz geliyorsa anakartın sınırları kadar bir güç kaynağı tercih edilebilir.

• Beğen

Üst Alt