Xiaomi Redmi S2 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Redmi S2 Root Atma ve TWRP Yükleme
Geçtiğimiz yıl duyurulan uygun fiyatlı akıllı telefonlardan bir tanesi olan Redmi S2 ülkemizde de bir hayli yoğun ilgi ile karşılanmıştı. Snapdragon 625 işlemcisi her ne kadar yeni bir işlemci olmasa da günlük kullanımda birçok işinizi rahat bir şekilde gören bu cihaz ile uygun fiyata iyi bir Android deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu yazımda sizlere Redmi S2 root atma ve Redmi S2 twrp yükleme işlemleri hakkında bazı bilgiler vereceğim.

Öncelikle işlemlere başlamadan önce telefonunuzda bulunan bütün dosyaların bir yedeğini alın. İşlemlerin ardından telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. Dosyalarınızın yedeğini aldıktan sonra BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. Sonrasında BURAYA tıklayarak Redmi S2 bootloader kilidi açma işlemini yapın ve telefonun kilidini kaldırın.

Xiaomi Redmi S2 TWRP Yükleme

İlk olarak tıklayarak Redmi S2 twrp recovery dosyasını bilgisayarınıza indirin ve adb driver klasörü içine atarak dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin. Ardından telefonunuzu kapatın. Ses açma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu fastboot modunda açın. Ardından telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. Sonrasında adb driver klasörü içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) aracını açın. İlk olarak
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın. Sonra ekrana
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın. Bu sayede Redmi S2 twrp recovery yüklenecektir.

Xiaomi Redmi S2 Root Atma

İlk olarak tıklayarak Redmi S2 root dosyalarını indirin ve telefonunuzun hafızasına direkt zip olarak atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu twrp menüsünde açın. Burada yer alan yükle kısmına girerek Magisk dosyasını bulun ve seçin. Yükleme işleminin ardından Xiaomi Redmi S2 root olacaktır. Root check uygulamalarını mağaza üzerinden indirerek root yetkisini kontrol edebilirsiniz.

cidalikenan

Üye
Merhaba;
Öncelikle anlatım için teşekkürler.
Redmi S2 MIUI Global 10.3 rom yüklü telefonumda ve unlock ettim. Dediğiniz gibi dosyaları telefonun hafızasına atıp, TWRP ile başlatıyorum. Fakat şöyle bir sorun var. TWRP açılınca Mount Decryp Data başlığı altında Enter password yazıyor. Buraya ne yazacağımı bilmiyorum ya da neden böyle bir şey soruyor ki? Bunu bilmiyorum, aslında böyle bir parola da telefon kurulumunda sormuyor. Ne yapılabilir?

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Merhaba;
Öncelikle anlatım için teşekkürler.
Redmi S2 MIUI Global 10.3 rom yüklü telefonumda ve unlock ettim. Dediğiniz gibi dosyaları telefonun hafızasına atıp, TWRP ile başlatıyorum. Fakat şöyle bir sorun var. TWRP açılınca Mount Decryp Data başlığı altında Enter password yazıyor. Buraya ne yazacağımı bilmiyorum ya da neden böyle bir şey soruyor ki? Bunu bilmiyorum, aslında böyle bir parola da telefon kurulumunda sormuyor. Ne yapılabilir?
Telefonda parmak izi veya herhangi bir ekran kilidi varken bu işlemleri yaparsanız bu tarz dosya şifreleme yapıyor twrp otomatik olarak. Buna çözüm olarak twrp menüsünden temizle kısmına girin ve sağ altta yer alan "veriyi biçimlendir" seçeneğine tıklayın o ekranda size şifre sorarsa yes yazın ve onaylayın. ( Bu işlem hafıza dahil bütün telefonu tamamen sıfırlayacaktır. )

Üst Alt