Samsung J500f Model cihaza Odın ile Root atamama sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Samsung J500f Model cihaza Odın ile Root atamama sorunu
Merhaba Arkadaşlar:
Bir Akdaşımın SM glxy j500f model numaralı cihazına Odın le Root atıp Twrp yüklemek istedim,
Tüm Dosyaları hazırladım OEM kilidini açtım USB hata Ayıklamayı açtım, cihazı Download moda aldım istenen dosyayı Odın Ap Penceresine çektim sonra id com yazan kipin üstündeki yerin yeşil olması gerekiyordu sadece 1cm kadar yeşil oldu orası yanıp sönüyor ve hiç ilerlemiyor sonra Odın i officalden en yeni sürümle değiştirdim defalarca denedim gene aynı şekilde oluyor,
Normalde ben zaten Birçok akıllı cihaza Root atıp Twrp yüklemiş Özel Romlar kuran biriyim yani bu konulara aşinayım böylesi ilk defa başıma geliyor
Burada eksik olan nedir bilemiyorum, lutfen bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, şimdiden Teşekkürler
Forumda cevap yazacak kimse yokmu
Adminler nelerelerdesiniz

Son düzenleme:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konu ile ilgili fikrim yok açıkçası o yüzden @Buğra bir fikir verebilir.

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007
Buğra

Buğra

Admin
Bilgim yok ne yazık ki :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve one_useR_0007
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Kingroot lamı denesek aceba bir fikri olan varmı

z.turk30

z.turk30

Üye
Bunun bir benzeri note 5 rootlarken başıma gelmişti.Cihazı zorlaya zorlaya twrp moduna geçirebilmiştim.Azmin elinden ne kurtulur.Sen yine de başka kablo ve twrp dosyası kullanarak dene derim.

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Bunun bir benzeri note 5 rootlarken başıma gelmişti.Cihazı zorlaya zorlaya twrp moduna geçirebilmiştim.Azmin elinden ne kurtulur.Sen yine de başka kablo ve twrp dosyası kullanarak dene derim.
Önce ODIN ile Twrp yi denedim SD karttan rootlamak kolay olur diye olmadı, sonra rootsuz Twrp yüklenmiyordur diye odın ile root atmayı denedim rootlanmadı defalarca denedim ilk başta çok az ilerliyor orda takılıp kalıyor dakikalarca bekle bekle aynı, yok olmuyor

z.turk30

z.turk30

Üye
Kullandığın odin,twrp,root dosyası model ve geçerli android sürümü ile uyumlu olmalı.Bundan emin misin?
Herhangi bir yerden bilgi edindin mi ?

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığın odin,twrp,root dosyası model ve geçerli android sürümü ile uyumlu olmalı.Bundan emin misin?
Herhangi bir yerden bilgi edindin mi ?
Evet eminim özenle defalarca Android versiyonuna göre bu model için araştırdım, Rom stock / 6.0.1 model: Samsung j500f
Rica etsem siz bu konuda araştırma yapıp buradan link atabilirmisiniz,
ARM versiyonu da gerekliyse onu yazayım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
  • Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Bunu da deneyebilirsiniz kingroot veya kingoroot ile root ettikten sonra play store den twrp uygulamasını indirip oradan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Kingroot apk denedim (not root) oldu, PC versiyonu kesin olabilirmi yada Kingo Root Apk işe yararmı bilgisayarsız

z.turk30

z.turk30

Üye
Ben eğer bakabilirsem pm atcam.Bu arada pc şart,güvenli yol bu..

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
  • Beğen
imHakeSs

imHakeSs

Üye
Konunun uzerinden baya bir zaman geçmiş ama genede yazmak istedim rootlama isleminiz basarili oldumu ? Basarılı olmadı ise odin v3.13.1 sürümü ile boot.img dosyasını flasladıktan sonra magisk ile kurulum yapmanızı oneririm ve yuklenecek root dosyasi yani boot.img dosyası tar uzantili olmalidir kurtarma modu kurmaya onem gosterin ve root atacak iseniz telefonu komple formatlamalisiniz

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
    Konu Sahibi
Konunun uzerinden baya bir zaman geçmiş ama genede yazmak istedim rootlama isleminiz basarili oldumu ? Basarılı olmadı ise odin v3.13.1 sürümü ile boot.img dosyasını flasladıktan sonra magisk ile kurulum yapmanızı oneririm ve yuklenecek root dosyasi yani boot.img dosyası tar uzantili olmalidir kurtarma modu kurmaya onem gosterin ve root atacak iseniz telefonu komple formatlamalisiniz
Teşekkür ederim, çok oldu hallettim sağolasın burayada yazmayı unutmuşum kusuruma bakmayın

• Beğen
Tepkiler: imHakeSs ve Fatih BaKeR

Üst Alt