20 İş Günü Doldu ( Teknik Servis ) GENPA

Sponsorlu Bağlantılar

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
20 İş Günü Doldu ( Teknik Servis ) GENPA
Öncelikle Konumu yanlış yere açtıysam admin arkadaşımız gerekli yere taşırsa sevinirim
Ben VATAN Bilgisayardan 1999 TL Redmi Note 7 Telefon aldım Cihazım 1,5 aylık iken kilit tuşu baktım gevşek şekilde duruyordu sonra bir baktım çıktı yerinden ama geri yerine takınca kilit sistemi çalışıyor
velhasım ben GENPA Grantili olduğu için bizzat kendim telefonu götürdüm yani teslim ettiğim tarih ( 14.05.2019 ) sonrasında cihazı teslim ettim bana 22 Mayısta ücretli işlem göreceğini dediler ve o gün hemen yatırdım ( 70 TL ) ücreti ama telefonun servise giriş tarihi 14 MAYIS

Olay şu telefonum halen yapılmadı ve yarın 12 Haziran günü 20. iş günü yani 13 Haziran Günü Değişim veye iade isteyeceğim gün ( Cumaretsiler iş günü ve Bayaram tatilini çıktım ) şimdi öğrenmek istediğim yarında cihazım gelmediği taktirde ne yapmam lazım netten araştırmalarıma göre Mahkeme heyetine Başvurmadan cihazın yenisini veya para iadesini alabileciğim söylendi
Bayramdan önce Genpaya gittim bana halen parçanın gelmediğini söylediler ama bayramdan sonraya kesin yapılır dediler Eğer Yapılmazssa ne olacak dedim Para iadesi veya Yeni Cihaz isteme hakkınız oluyor dendi bunun içinde hakem heyetine başvurmanız gerek dedi Anlamış değilim 20 iş günü dolmuş işte neyin mahkemesine başvuracam hakkım yani sonuçta Ordaki bayan arkadaş ya bilmiyor yada beni keklemeye çaılıyor Oraya 20.iş günü dolduğunda gittiğimde ne yapmam lazım ve yine bana Mahkeme heyetine başvurun derlerse ne yapmam Öğrendiğim kadarıyla 20. iş günü dolduğu için Mahkeme heyetine başvurmadan bana iade veya Yeni Cihazı alma hakkım varmış
Bu konuda Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok çok sevinirim

Son düzenleme:

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Alın mevzuatı koyun önlerine okusunlar baksınlar . Öğrenirler sayenizde

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Alın mevzuatı koyun önlerine okusunlar baksınlar . Öğrenirler sayenizde
Bana verdikleri servis kağıdının arkasında da 20 iş günü içinde yapılmak zorunda yazıyor benim kilit tuşunu ücretli yapılmasını kabul ederek parayı yatırmam birşeyi değiştirmez değil mi yeni cihaz istemem konusunda yani ? Telefonu alalı 1,5 ay oldu çünkü ve net bir bilgiye ulaşmadim maalesef

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bana verdikleri servis kağıdının arkasında da 20 iş günü içinde yapılmak zorunda yazıyor benim kilit tuşunu ücretli yapılmasını kabul ederek parayı yatırmam birşeyi değiştirmez değil mi yeni cihaz istemem konusunda yani ? Telefonu alalı 1,5 ay oldu çünkü ve net bir bilgiye ulaşmadim maalesef
Değiştirmez . Sonuçta ücretli veya ücretsiz bir işlem yapılıyor . 20 günü geçerse cihaz talep etme hakkınız var

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Değiştirmez . Sonuçta ücretli veya ücretsiz bir işlem yapılıyor . 20 günü geçerse cihaz talep etme hakkınız var
Dolduğunda mahkemeye başvurmadan yeni cihaz isteme hakkım oluyo demi kesin olarak vatan bilgisayardan almış olmamın bu konuda bir faydası olmaz mı cihazın yenisini vermeleri konusunda yani ben GENPAdan yeni cihaz talebin de bulunduğumda ne kadar süre sonra alabilirim tahminen

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Dolduğunda mahkemeye başvurmadan yeni cihaz isteme hakkım oluyo demi kesin olarak vatan bilgisayardan almış olmamın bu konuda bir faydası olmaz mı cihazın yenisini vermeleri konusunda yani ben GENPAdan yeni cihaz talebin de bulunduğumda ne kadar süre sonra alabilirim tahminen
Bilmiyorum ne kadar sürede alabileceğinizi . Gidin başvurun , yeni cihaz talep edin . Bizde öğrenelim .

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
26,27 gün olsun kanıtla belgeyle fatura cihazin hakem heyetine git parani al ben alıyorum
Öncelikle Konumu yanlış yere açtıysam admin arkadaşımız gerekli yere taşırsa sevinirim
Ben VATAN Bilgisayardan 1999 TL Redmi Note 7 Telefon aldım Cihazım 1,5 aylık iken kilit tuşu baktım gevşek şekilde duruyordu sonra bir baktım çıktı yerinden ama geri yerine takınca kilit sistemi çalışıyor
velhasım ben GENPA Grantili olduğu için bizzat kendim telefonu götürdüm yani teslim ettiğim tarih ( 14.05.2019 ) sonrasında cihazı teslim ettim bana 22 Mayısta ücretli işlem göreceğini dediler ve o gün hemen yatırdım ( 70 TL ) ücreti ama telefonun servise giriş tarihi 14 MAYIS

Olay şu telefonum halen yapılmadı ve yarın 12 Haziran günü 20. iş günü yani 13 Haziran Günü Değişim veye iade isteyeceğim gün ( Cumaretsiler iş günü ve Bayaram tatilini çıktım ) şimdi öğrenmek istediğim yarında cihazım gelmediği taktirde ne yapmam lazım netten araştırmalarıma göre Mahkeme heyetine Başvurmadan cihazın yenisini veya para iadesini alabileciğim söylendi
Bayramdan önce Genpaya gittim bana halen parçanın gelmediğini söylediler ama bayramdan sonraya kesin yapılır dediler Eğer Yapılmazssa ne olacak dedim Para iadesi veya Yeni Cihaz isteme hakkınız oluyor dendi bunun içinde hakem heyetine başvurmanız gerek dedi Anlamış değilim 20 iş günü dolmuş işte neyin mahkemesine başvuracam hakkım yani sonuçta Ordaki bayan arkadaş ya bilmiyor yada beni keklemeye çaılıyor Oraya 20.iş günü dolduğunda gittiğimde ne yapmam lazım ve yine bana Mahkeme heyetine başvurun derlerse ne yapmam Öğrendiğim kadarıyla 20. iş günü dolduğu için Mahkeme heyetine başvurmadan bana iade veya Yeni Cihazı alma hakkım varmış
Bu konuda Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok çok sevinirim

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
26,27 gün olsun kanıtla belgeyle fatura cihazin hakem heyetine git parani al ben alıyorum

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
yok hocam sonuçta yasal gün 20 iş günü ve bugün doldu yarın gidip cihazın yenisini talep edecem başka forumlara açtım konuyu bilir kişilerin verdiği cevap aynen şu ;
---
•Hocam servis iade yada değişim kararını verecek ,
•Oradan aldığınız belge ile vatan bilgisayara gidip para iadesi dahil istediğiniz işlemi yaptırabilirsiniz ,
•Olurda servis işi yokuşa sürer ki haksız oldukları, sürenin de geçtiğini göz önünde bulunduralım her türlü hakem heyeti yanınızda olacaktır , bu yüzden o riske girmezler.
•Bu ürünü vatana bırakmış olsaydınız yarın gidip iade işlemlerini yaptırırdınız. Hakem heyeti şu bu uğraşmak zorunda değildiniz. Kendi sistemlerindeki 20 günlük süre aşımında zaten müşteriyi kendileri çağırıp iade işlemini gerçekleştirirler. Geri kalan kısmı servis ile firma arasında .
•Naçizane tavsiyem kurumsal firmalardan aldığınız ürünlerde yaşayacağınız herhangi bir sıkıntıda ürünü firmaya götürün servise değil. Oradaki arkadaşlar kendi iş yüklerini hafifletmek için yada daha çabuk sonuç almanız için sizi direk servise yönlendirebilirler ki bu bazen gerçekten müşterinin ürününe daha çabuk kavuşmasını sağlar ,bazen anlık çözüm üretip servisten geri alabilirsiniz. İki giderken ikide gelirken dört gün kargoda kalır ürün zaman kaybınız bu olur sadece ama böyle durumlarla karşı karşıya kalma ihtimalinizde en aza indirgenir. Umarım yarın itibari ile sorununuz çözülmüş olur.

--

Yarın gidip isticem bakalım ne olacak sonuçta beni 20 iş günü bağlar ve doldu bugün

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Konuyla ilgilenen olmadı ama yazayım yinede GENPA 20 iş günü dolduğu halde telefon değişimi veya para iadesi için thh ye başvurmam gerektiğini deyip durdu ben bir çok şekilde yasalar bu şekilde değil bana yenisini vermek zorundasnz 20 iş günü geçti seçimlik haklarım var desemde birşey değişmedi Thh ye başvursam kim bilir kaç ayda sonuçlanır !

Okeanus

Okeanus

Üye
thh ye başvurun elbette kaç ayda sonuçlanır diyip beklemeyin bence. servisten de alın ürünü, yatırdığınız ücret de dahil olmak üzere. thh karar verene kadar kendiniz parmak izi okuyunuzu takarak idare edin.
ben olsam yapacağım şey bu olurdu.

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
thh ye başvurun elbette kaç ayda sonuçlanır diyip beklemeyin bence. servisten de alın ürünü, yatırdığınız ücret de dahil olmak üzere. thh karar verene kadar kendiniz parmak izi okuyunuzu takarak idare edin.
ben olsam yapacağım şey bu olurdu.
Telefonun yenisini aldım ... Özetle şunu demek istiyorum hakkın olanı ille zorla veriolar bu yerler .. adamlar beni 1 ay bekletmişler parça geliyor gelen parça başka telefonun diolar durum böyle olunca biraz delirmemek elde değil delirince de tüm yapılmaz denen şeyler tek tek yapılıyor ve değişim raporu veriliyor .. iyi forumlar

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Telefonun yenisini aldım ... Özetle şunu demek istiyorum hakkın olanı ille zorla veriolar bu yerler .. adamlar beni 1 ay bekletmişler parça geliyor gelen parça başka telefonun diolar durum böyle olunca biraz delirmemek elde değil delirince de tüm yapılmaz denen şeyler tek tek yapılıyor ve değişim raporu veriliyor .. iyi forumlar
Hadi hayırlı olsun .

Üst Alt