Nokia N8-C7-C6-01 İle İlgili Soru(n)larınızı Bu Konuda Sorun

Sponsorlu Bağlantılar

tetse123

Üye
@MAERKEK Eğer Symbian kategorisinde yetkiliysen o kategorilerdeki forumların açıklama bölümlerine hangi telefonlara uyumlu olduğunu telefon marka ve modellerini yazar mısın?
Oyunla pek işim olmadığından yorum yapmıyorum ama soruyu soran java oyun s^3 de çalışır mı demek istiyor. Eğer java oyun symbian 3 de çalışıyorsa n8 den yana tercih yapsın donanım c6 dan yüksek ve oyun için daha uygun ama android öneririm güncel sistem...
telefonu nostalji için alıcam kullanmak için değil yani ben en yüksek sürüm symbian alsam 808 pureview nokia 6630 oyunlarını açar mı tuşlu telefonun ve eskı sürüm .sis leri elinizde varsa dener misiniz deneyip sonucu yazın beyler
Bende n8 var. Asphalt 6 fln çalıştırıyor sis ve sisx gibi uzantıları destekliyor.
mesela 6630 da asphalt 2 vardı meşhur n gage oyunu oynatıyordu onu mesela oynatır mı o önemli eskiye dönük uygulamalara desteklenmiyor vs vs demesin sonra

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Açıklama, java oyunlarda destekleyen sistem ve ekran boyutu önemlidir. 6630 ekranı 176x144 ve 808 ekranı ise 360x640. Oyun açılsa bile neler olacağını tahmin edersiniz ve tuş olmadığından denediğiniz oyunu oynamak için virtual keyboard uygulaması gerekli olacak. Bahsedilen iki modelinde sistemi 6630 s60v2 bir cihaz, 808 ise Symbian^3 Belle FP2 bir cihaz. Sis sisx uzantılı bir oyun uygulama eğer birinde çalışıyorsa diğer cihazda çalışmaz ona uygun olanı bulup yüklemek gereklidir. Bahsedilen oyunun Symbian^3 kategorisinde benzeri de vardır.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Symbian her java oyununu desteklemiyor muydu? Yani herhangi bir symbian telefon işinizi görür ama tavsiyem bejeweled twist gibi tuş gerektiren oyunlar için tuşlu bir telefon alın, 6303 gibi bir telefon gayet iyi iş görür

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Symbian her java oyununu desteklemiyor muydu? Yani herhangi bir symbian telefon işinizi görür ama tavsiyem bejeweled twist gibi tuş gerektiren oyunlar için tuşlu bir telefon alın, 6303 gibi bir telefon gayet iyi iş görür
Her java oyun her telefona uymaz. Sistem gereksinimleri ve içerisinde olan uyumlu ekran boyutlarına bağlıdır.

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
Benim anladığım kadarıyla sen s60v2 sistemine sahip, en iyi donanımlı telefonu soruyorsun.

Cevap .

> Sayısız 3D .sis oyunu
> Sayısız java oyunu (gerçekten sonsuz sayıda)
> Sayılı N-Gage oyunu (Ashen, Call of Duty, CMR 2005 vs.)
> Bunlar da yetmez ise .Nes ve .GBA emulatörleri.

• Beğen
Tepkiler: PALA.

tetse123

Üye
Açıklama, java oyunlarda destekleyen sistem ve ekran boyutu önemlidir. 6630 ekranı 176x144 ve 808 ekranı ise 360x640. Oyun açılsa bile neler olacağını tahmin edersiniz ve tuş olmadığından denediğiniz oyunu oynamak için virtual keyboard uygulaması gerekli olacak. Bahsedilen iki modelinde sistemi 6630 s60v2 bir cihaz, 808 ise Symbian^3 Belle FP2 bir cihaz. Sis sisx uzantılı bir oyun uygulama eğer birinde çalışıyorsa diğer cihazda çalışmaz ona uygun olanı bulup yüklemek gereklidir. Bahsedilen oyunun Symbian^3 kategorisinde benzeri de vardır.
anladım adminim.yani ekranı uyacak .sis .jar ve .jad oyun için.nokia n90 var s60v2 en son model n90 ekran çözünürlüğünü bilmiyorum ama heralde uyar adminim.

teşekkürler tavsiye için

Benim anladığım kadarıyla sen s60v2 sistemine sahip, en iyi donanımlı telefonu soruyorsun.

Cevap .

> Sayısız 3D .sis oyunu
> Sayısız java oyunu (gerçekten sonsuz sayıda)
> Sayılı N-Gage oyunu (Ashen, Call of Duty, CMR 2005 vs.)
> Bunlar da yetmez ise .Nes ve .GBA emulatörleri.
nokia n70den sonra 72 var bide n90 n90 almak lazım o zaman sağolasın hocam
birde son birşey sorayım :D mesela s60 v1 v2 v3 v5 oyunlarını en son symbiana uyarlanmış halleri varmıdır oynamak istesem mesela asphalt 2 hd vardı 6630da 808 içinde var mı retro oyunlar yada hangi symbian sürümümünde diğer eski sürümlerdeki oyunlar yeni sürüme uyarlanmış halde var oyun ve programlar benim için önemli olan o baştan yazsaydım keşke böyle şimdi aklıma geldi Ç:D
heralde sonunda buldum en iyisi s60 v3 asphalt urbangt 1 den 6 ya kadar var 240x320 heralde v3 telefonların çözünürlüğü adminim bir yardımcı olabilir misiniz acaba
valla bayadır araştırıyorum telefonları karşılaştırıyorum en iyisi asphalt 6 son sürüme kadar çıkmış asphalt 2 ve urban gt 1 n gage oyunlarını eskiye dönük açan 808deki oyunların hepsinin bu telefondada çalışan bi telefon buldum :D beynim yandı ama nokia x5 -01 ve nokia e5. x5-01 trde yok e5 almak lazım :D okuyan arkadaşlar 808 almayın e5 alın derim :D

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
anladım adminim.yani ekranı uyacak .sis .jar ve .jad oyun için.nokia n90 var s60v2 en son model n90 ekran çözünürlüğünü bilmiyorum ama heralde uyar adminim.

teşekkürler tavsiye için

nokia n70den sonra 72 var bide n90 n90 almak lazım o zaman sağolasın hocam
birde son birşey sorayım :D mesela s60 v1 v2 v3 v5 oyunlarını en son symbiana uyarlanmış halleri varmıdır oynamak istesem mesela asphalt 2 hd vardı 6630da 808 içinde var mı retro oyunlar yada hangi symbian sürümümünde diğer eski sürümlerdeki oyunlar yeni sürüme uyarlanmış halde var oyun ve programlar benim için önemli olan o baştan yazsaydım keşke böyle şimdi aklıma geldi Ç:D
heralde sonunda buldum en iyisi s60 v3 asphalt urbangt 1 den 6 ya kadar var 240x320 heralde v3 telefonların çözünürlüğü adminim bir yardımcı olabilir misiniz acaba
valla bayadır araştırıyorum telefonları karşılaştırıyorum en iyisi asphalt 6 son sürüme kadar çıkmış asphalt 2 ve urban gt 1 n gage oyunlarını eskiye dönük açan 808deki oyunların hepsinin bu telefondada çalışan bi telefon buldum :D beynim yandı ama nokia x5 -01 ve nokia e5. x5-01 trde yok e5 almak lazım :D okuyan arkadaşlar 808 almayın e5 alın derim :D
Symbian^3 Oyunları
Oyunlar burada inceleyebilirsiniz.

tetse123

Üye
Symbian^3 Oyunları
Oyunlar burada inceleyebilirsiniz.
adminim telefonu buldum nokia x5-01 (trde yok) yada nokia e5 hem geriye dönük olarak oyunları çalıştırıyor hem v5 ve en son symbian^3 oyun program uygulamaların uyarlaması var. v3 telefonların en iyisi bu 2 telefon.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. iyi forumlar

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
adminim telefonu buldum nokia x5-01 (trde yok) yada nokia e5 hem geriye dönük olarak oyunları çalıştırıyor hem v5 ve en son symbian^3 oyun program uygulamaların uyarlaması var. v3 telefonların en iyisi bu 2 telefon.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. iyi forumlar
Yanlış bir düşüncedesiniz. O telefon v3 bir telefon, v5 ve S^3 oyun yada uygulamalarını çalıştırmaz. Fakat bir oyun yada uygulama açıklamasında v3 v5 S^3 şeklinde yazıyorsa o uygulama 3 cihazda da çalışır. Bunun dışında bir seçenek yoktur.

tetse123

Üye
Yanlış bir düşüncedesiniz. O telefon v3 bir telefon, v5 ve S^3 oyun yada uygulamalarını çalıştırmaz. Fakat bir oyun yada uygulama açıklamasında v3 v5 S^3 şeklinde yazıyorsa o uygulama 3 cihazda da çalışır. Bunun dışında bir seçenek yoktur.
yok anlamadınız. anlatmak istediğim bazı o telefonların çıkışıyla çıkan oyunlar hariç tüm oyun program uyarlamaları v3 telefonda var ve eskiye dönük oyun ve programlarda var.o yüzden tam alınması gereken bu telefon.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
Asphalt 2 yi az önce denedim. Ekranda küçük kalıyor fakat ek bir klavyeye gerek olmaksızın dokunmatik ekran ile oynanabiliyor. Sağa sola felan dönüyor bir tek nitroyu açamadım :)

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@MAERKEK Eğer Symbian kategorisinde yetkiliysen o kategorilerdeki forumların açıklama bölümlerine hangi telefonlara uyumlu olduğunu telefon marka ve modellerini yazar mısın?
Yok değilim . S

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve Cadillac34
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Asphalt 2 yi az önce denedim. Ekranda küçük kalıyor fakat ek bir klavyeye gerek olmaksızın dokunmatik ekran ile oynanabiliyor. Sağa sola felan dönüyor bir tek nitroyu açamadım :)
Çift tıkla ekrana

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
PALA.

PALA.

Üye

Evet forumun sakinleri tekrardan gündeme getirmek istediğim bir istek.
Menü tuşuna bastıktan sonra gelen bu kilit açma ekranını kaldırmak istiyorum.
Hani c6-01 yandaki sürgüden direk açılıyor (tek haraket ile) aynısı menü tuşu içinde olsun, kilit aç ekranı karşıma çıkmasın istiyorum...

Evet mevzu gayet açık ve net var mı bu işten anlayan, uçuralım şu ekranı :)
@Nuru TaşDemir mümkünmüdür, nasıl yaparız en kısa yoldan ? Hiçbir forumda uygulama yok, ufak bir yazılımsal ekleme yada method varmıdır :hmmm

• Beğen
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Sıkıntı yaratabilir. Yani tek tuş ile komple açılırsa cepte falan sıkıntı olur.
Swipe unlock diye bir uygulama var,onunla tıpkı n9daki gibi istediğin yere kaydırma hareketi ile açılır.
Size uyar mı bilmem ama ben zamanında çok sevmiştim, medya kontrolleri de vardı.

PALA.

PALA.

Üye
Sıkıntı yaratabilir. Yani tek tuş ile komple açılırsa cepte falan sıkıntı olur.
Swipe unlock diye bir uygulama var,onunla tıpkı n9daki gibi istediğin yere kaydırma hareketi ile açılır.
Size uyar mı bilmem ama ben zamanında çok sevmiştim, medya kontrolleri de vardı.
Hiçbir sıkıntı olmaz.
Bilinçli şekilde menü(home) tuşuna basmadıkça açılmaz.
Bahsettiğiniz uygulama kendi kendine açılmaya daha müsait.

Aslında bu tuşla çalışan uygulama var. Şöyleki tel kapalı iken 1-2 uygulama çalıştırabilir ve telefonu açabilirsiniz.
[Lancet] QuickApp v2.02(3) Symbian^3 Signed
Ben istiyorum ki sadece tel açılsın.
Uygulama çalışmasın. Aslında bu uygulama bile değiştirilerek istediğim yapılabilir...

Yanlış anlamayın ama ne istediğim belli.
Dünyada herhalde sadece Türk milleti bu tip uygulamalara karşı :)
Gidip bir yabancı ülke forumunda konu açsam herhalde istek dışı öneride bulunan bir Türk olurdu.
Biraz fonksiyonel düşünelim, tabiri caizse Amerikan usulü düşünün :)

Yanlış anlamayın, daha öncede sizin gibi öneride bulunanlar oldu. Tepkim bilhassa onlara.
Darlandım bizim insanımızın düşünce sisteminden. Bu forumda işe yarar çoğu uygulamayı denemiş biriyim.
Neden "istediğim şey" belirli iken ısrarla bu amaca uymayan yada "istediğim şey" i eleştiren; ne yapacan ki ?
Gibi gibi ... Tavsiyelerden sıkıldım.
Bu kadar bu işlerden anlayanın olduğu forumda neden birbirimizi anlayamıyoruz :hmmm
İhale size kalmış gibi olmasın, lafım size değil ortalığa...

Cevabınız için teşekkürederim, yıllar önce denedim dediğiniz uygulamayı...

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye

Evet forumun sakinleri tekrardan gündeme getirmek istediğim bir istek.
Menü tuşuna bastıktan sonra gelen bu kilit açma ekranını kaldırmak istiyorum.
Hani c6-01 yandaki sürgüden direk açılıyor (tek haraket ile) aynısı menü tuşu içinde olsun, kilit aç ekranı karşıma çıkmasın istiyorum...

Evet mevzu gayet açık ve net var mı bu işten anlayan, uçuralım şu ekranı :)
@Nuru TaşDemir mümkünmüdür, nasıl yaparız en kısa yoldan ? Hiçbir forumda uygulama yok, ufak bir yazılımsal ekleme yada method varmıdır :hmmm
Ya bunu ya da tam tersini kesin Nokia C5-03 için CFW yaparken modla halletmiştim. O zamanlar Rambo_FT ve ya Kabız Civciv adlı kullanıcılardan birinin yaptığı mod paketinde vardı bu. Tabi 6-7 yıl önce olduğundan tam hatırlamıyorum, ama 10-larla denemeden sonra sadece o mod çalışmıştı ve işime yaramıştı.
Ama şunu belirteyim ki CFW ya da OFW ye değişiklik yapmadan halledemiyordum o zamanlar, çalışmıyordu. Bence bunun için kesin mod var. Neticede C5-03 S60v5 te olsa S^3 telefonlar ile aynı tuş kilidi stiline sahip. Ben bi bakayım modlara belki OFW ve CFW için çalışan birine rastlarım.

• Beğen
Tepkiler: PALA., Cadillac34 ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Ya bunu ya da tam tersini kesin Nokia C5-03 için CFW yaparken modla halletmiştim. O zamanlar Rambo_FT ve ya Kabız Civciv adlı kullanıcılardan birinin yaptığı mod paketinde vardı bu. Tabi 6-7 yıl önce olduğundan tam hatırlamıyorum, ama 10-larla denemeden sonra sadece o mod çalışmıştı ve işime yaramıştı.
Ama şunu belirteyim ki CFW ya da OFW ye değişiklik yapmadan halledemiyordum o zamanlar, çalışmıyordu. Bence bunun için kesin mod var. Neticede C5-03 S60v5 te olsa S^3 telefonlar ile aynı tuş kilidi stiline sahip. Ben bi bakayım modlara belki OFW ve CFW için çalışan birine rastlarım.
Evet bende forumu talan ettiğim için eski konuların birinde denk geldiğimi hatırlıyorum c5 için, hatta yanılmıyırsam bunuda eleştirenler çıkmıştı galiba :hmmm
Siz dosyayı bulursanız ve nereye atacacağımı söylerseniz, ben flashlamaya dünden hazırım, umarım uyum sağlar.

Çok teşekkürederim, ilginizden dolayı...

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Evet bende forumu talan ettiğim için eski konuların birinde denk geldiğimi hatırlıyorum c5 için, hatta yanılmıyırsam bunuda eleştirenler çıkmıştı galiba :hmmm
Siz dosyayı bulursanız ve nereye atacacağımı söylerseniz, ben flashlamaya dünden hazırım, umarım uyum sağlar.

Çok teşekkürederim, ilginizden dolayı...
Tam 6 mod buldum, ama malesef hangisinin sizin işinize yarayacağını bilmiyorum, bir az anlamaya çalışıp göndereceğim yarın. Eğer karar veremezsem bir tane zip içinde ayrı modlar şeklinde atarım buraya, bilen birileri mod isminden tanır belki. Deneme yanılma ile de bulmak mümkün, ama o kadar vakit-enerji harcamak ve hiç olmama ihtimali adamı bir az korkutuyor :)
Bu arada rica ederim, zaten Symbian ile uğraşan kalmadı neredeyse, insan birilerini buldukta seviniyor :)

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, PALA. ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Tam 6 mod buldum, ama malesef hangisinin sizin işinize yarayacağını bilmiyorum, bir az anlamaya çalışıp göndereceğim yarın. Eğer karar veremezsem bir tane zip içinde ayrı modlar şeklinde atarım buraya, bilen birileri mod isminden tanır belki. Deneme yanılma ile de bulmak mümkün, ama o kadar vakit-enerji harcamak ve hiç olmama ihtimali adamı bir az korkutuyor :)
Bu arada rica ederim, zaten Symbian ile uğraşan kalmadı neredeyse, insan birilerini buldukta seviniyor :)
Aynen kimse uğramayınca toz tuttu buralar :)
Benim mesajları geçici olarak senkronize ettiğim telefonda sıkıntı var, önce yedekleme gerekli...
Sizin imkanınız varsa denerseniz çok makbule geçer :)

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK