Samsung Galaxy Note 8 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 8 Root Atma ve TWRP Yükleme
Samsung'un büyük ekranlı telefon modellerinden biri olan Galaxy Note 8 sahip olduğu üst düzey özellikleri ve S-Pen kalemi ile özellikle iş dünyasında yer alan kullanıcıların dikkatini çeken bir model olmuştu. Ülkemizde şuanda 4500 Türk Lirası civarında satışta olan amiral gemisi halen en iyi cihazlardan bir tanesi olma özelliğini koruyor.

Bu yazımda sizlere Galaxy Note 8 root atma ve Galaxy Note 8 twrp yükleme işlemlerinin nasıl yapıldığını göstereceğim. Eğer root desteği isteyen programlar kullanmak istiyorsanız sizde aşağıdaki yöntemi uygulayarak twrp recovery yükleyebilir ve ardından root desteğine sahip olabilirsiniz. Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın. İşlemlerin ardından telefonda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. Bu işlemler Galaxy Note 8 Exynos işlemci için geçerlidir. Snapdragon işlemcili varyant için bu recovery dosyasını sakın kullanmayın.

Samsung Galaxy Note 8 TWRP Yükleme

İlk olarak tıklayın ve odin programını bilgisayarınıza yükleyin. tıklayın ve Galaxy Note 8 twrp dosyasını bilgisayarınıza indirerek bir klasör içerisine atın. Sonrasında telefonunuzun ayarlar menüsünden hakkında kısmına girin ve derleme numarasının üzerine 6-7 defa üst üste tıklayın. Geliştirici seçenekleri menüsüne girin ve oradan oem kilit açma ile usb hata ayıklama özelliklerini aktif hale getirin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Telefonu kapatın. Ses kısma + bixby + güç butonlarına aynı anda basılı tutun ve gelen uyarıya ses açma tuşu ile yanıt verin. Ardından telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın ve odin programını açın. Option kısmını yukarıdaki gibi ayarlayın. Ardından AP butonuna basın ve indirmiş olduğunuz twrp dosyasını seçin. Yükleme işlemi bittikten sonra Pass yazısı görünecektir. Telefonu yeniden başlatın. Galaxy Note 8 twrp yükleme işlemi bitmiştir.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Samsung Galaxy Note 8 Root Atma

tıklayarak Galaxy Note 8 root dosyasını indirin ve direkt olarak telefonunuzun hafızasının içine atın. Ardından telefonu kapatın. Ses açma + bixby + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp recovery modunda açın. Yükle kısmına gelerek daha önceden indirmiş olduğunuz magisk dosyasını bulun ve seçin. Yükleme işlemi bittikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Play Store'dan root check uygulaması indirin ve Galaxy Note 8 root atma işleminin başarılı olup olmadığını kontrol edin.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin ve Eren Değerli

orhunkir

orhunkir

Üye
bende samsung a3 var aynı bu şekilde root atıyorum daha öncede atmıştım bu A3 e ilk defa atıcaktım Start diyorum Odinde Fail veriyor telefon ekranında ise Costom Binary(RECOVERY) Blocked By FAB Lock yazıyor çözemedim sorunu :(

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
bende samsung a3 var aynı bu şekilde root atıyorum daha öncede atmıştım bu A3 e ilk defa atıcaktım Start diyorum Odinde Fail veriyor telefon ekranında ise Costom Binary(RECOVERY) Blocked By FAB Lock yazıyor çözemedim sorunu :(
Geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklama ayarını açıyor musunuz ? Bilgisayarda telefonun driver dosyaları yüklü mü ? Birde odin bağladığınız zaman ID:COM şeklinde sorunsuz bağlantı sağlandığı görünüyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: orhunkir
orhunkir

orhunkir

Üye
Geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklama ayarını açıyor musunuz ? Bilgisayarda telefonun driver dosyaları yüklü mü ? Birde odin bağladığınız zaman ID:COM şeklinde sorunsuz bağlantı sağlandığı görünüyor mu ?
ustam telefonun driver dosyası CF-Auto-Root-a3xelte-a3xeltexx-sma310f.tar.md5 Driver dediğiniz Odinle rootlarken bu md5 uzantılı dosyadanmı bassediyoruz isimli dosya OEM kilidi Kapalıydı Şimdi Açtım daha doğrusu oem açıkmı olması gerekiyor kapalıydı ben açtım... USB hata ayıklama önceden açıktı ve ID:COM yazıyordu şimdi tekrar deniyeceğim bu arada çok teşekkürler

Çok teşekkür ediyorum oem kilidi yüzünden rootlayamamışım Şuan telefon rootlanıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
SM-N950F cihazım ve Android 9.0 en güncel versiyon. Bu dosyalar cihazım için uyumlu mu hocam.

Teşekkürler...

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
Denemeden bilemeyiz :)
Önceden Aneroid 8.0 Root ve Recover dosyaları farklı Android 9.0 dosyaları farklı olurdu. Yanikısaca sürüme göre dostlar farklılık gösterir di şimdi ise sanki durum değişmiş sanki. Ben Android 9.0 Root ve Recovery dosyalarını bulamadım.

esescan

esescan

Üye
samsung galaxy note 8 cihazım var sürüm 9 pie. root atmak ıstıyorum ancak odın üzerinden twrp yukledıgımde, telefondan twrp moda giremiyorum. komut yok uyarısı geliyor.. güncel twrp sürüm bulamıyorum. ya da hangi twrp yüklemeliyim yardımcı olabilecek var mı acaba

Üst Alt