Hafıza kartı biçimlendirme hatasının çözümü (GARANTİLİ)

Sponsorlu Bağlantılar

Crazy_Delly

Crazy_Delly

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartı biçimlendirme hatasının çözümü (GARANTİLİ)
Birçok nokia telefonu hafıza kartını çıkartıp taktığınızda bu problem oluyor bunu şöyle açıklayalım

diyelim ki 2 gb micro sd hafıza kartınız var nokia telefonunuza taktığınız anda telefon 2 gbnın 200 mb kadarını telefonun uygulama oyun program vbnin kayıtları ve bazı telefonsal özellikler için ayırır ve zaten aldığınız 2 gb kartlar 1.8 gb kapasitesi vardır eğer bu kartı 1.60 gb aşarsanız telefonudan çıkarıp taktığınızda bu hatayı alırsınız yapmanız gereken tek şey var kart okuyucuyla beraber bilgisayara takdığınızda kart normal çalışıyorsa buradan sonra yapaçağınız şey hafıza kartındaki bazı işe yaramayan yedek gibi şeyleri silmek olsun eğer bu aşamadan sonra

bilgisayara kart okuyucuyla taktığınızda görmüyorsa maalesef biçimledireceksiniz
eğer işlemleri yaptıktan hala sonra telefon okumuyorsa iki sonuç doğar ya telefon hafıza katının kapasitesini almıyordur yada telefonun kart okuma bölmesinde sorun vardır

bunların dışında hata alan olursa Buraya yazın yardımcı olmaya çalışırım alıntı çalıntı vs. değildir kendi bilgimle hazırladım admin arkadaşlar üst konu yaparlarsa sevinirim kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

cenkpamukcu

Üye
Üstat bende 810i cep var sandisk 512mb kartı var.ne zaman pc bağlasam pc ye virus bulaşıyor ve format atacak kadarda zarar veriyor.Bu formdan biçimlendir diye bişey öğrendim bu seferde telefon kodu diye bişey istiyor.tel.şifremi girdim yanlış kod diyor. ne yapmalıyım

hayaletxx

Üye
peki arkadaşım kart okuyucuyla birlikte micro sd yi takıyorum açmak için çift tıkladığımda biçimlendir yazısı geliyor ve de biçimlendirmeden telefon micro sd yi görmüyor bu micro sd nin bilgisayarda içinin görülmesi için yapabileceğimiz birşey var mı

Crazy_Delly

Crazy_Delly

Üye
    Konu Sahibi
Üstat bende 810i cep var sandisk 512mb kartı var.ne zaman pc bağlasam pc ye virus bulaşıyor ve format atacak kadarda zarar veriyor.Bu formdan biçimlendir diye bişey öğrendim bu seferde telefon kodu diye bişey istiyor.tel.şifremi girdim yanlış kod diyor. ne yapmalıyım

arkadaşım kart okuyucun varsa onla birlikte pc tak yoksa 5tl bişey zaten sonra pc takınca görür zaten sonra bilgisayarıma gir sonra kartın şeyine gel yan tıkla biçimlendir de bukadar ama içindeki bilgilar maalesef gidecek

--------------- Ekleme ---------------

peki arkadaşım kart okuyucuyla birlikte micro sd yi takıyorum açmak için çift tıkladığımda biçimlendir yazısı geliyor ve de biçimlendirmeden telefon micro sd yi görmüyor bu micro sd nin bilgisayarda içinin görülmesi için yapabileceğimiz birşey var mı

kart okuyucunda problem olabilir başka bir kart okuyucu dene olmuyorsa biçimlendirmek zorundasın dostum yok çok önemli bilgilerim var diyosan bi telefoncuya götürüp kurtaracaklar

dgett_21

Üye
hafıza kartım telefon da biçim istiyor telefonda biçim yapıyorum hata diyor neden dir amam telefonda okumuyor bilgisayada okumu yor

gececx

gececx

Üye
Yaw arkadaslar yok böle garantilidir falan seylere inanmayın. Bunun tek çözümü war o da card recovery diye bir program pc ye kurun gerisini o hallediyo zaten.. alın link:

armagan07

Üye
Güzel Program Card Recovery

T®_C®iMe_C*

T®_C®iMe_C*

Üye
2 3 defa takıp cıkarıyorum tamamdır :D

DeathFront

DeathFront

Üye
hafıza kartını taktık bilgisayarıma girdik açtık baktık açılıyor hafıza kartı sonra çıktık biçimlendir dedik biçimlendirirken windows biçimlendirmeyi bitiremedi diye hata aldık napıcaz ?

Senaydin

Üye
Hafıza kartım telefondan biçimlendirince 1,86 gb pcden biçimlendirince 954 mb. Bunu sorunu nasıl halledebilirim ?

yamanlaz

Üye
hafıza kartını taktık bilgisayarıma girdik açtık baktık açılıyor hafıza kartı sonra çıktık biçimlendir dedik biçimlendirirken windows biçimlendirmeyi bitiremedi diye hata aldık napıcaz ?

cilgin59

Üye
vf 945 hfz kartını bölümlendiriyorum minitool ile her şey tamam hasarlı sd kart sornu verıyo acill yardım lütfennn????

sevkiburak

Üye
bendede bu sorun vardi uzun zamandir sagolasin kardesim.

nickname_566

Üye
arkadaşlar ben başka konuya gireceğim şimdi flash yada sd kartınıza müzik vb. atacaksınız.Bazen windows (xp,7 veya üzeri) sd kartınızı veya flash belleğinizi biçimlendireceksiniz.windows bazen bu işlemi engelleyebilir.eğer sd kart kullanıyorsanız çözümü kolaydır.Eğer elinizde microSD/trans flash adapter'iniz varsa sd kartınızı(küçük olanı) orda sd karta uygun yer vardır.oraya sd kartınızı sokun.Eğer dikkat ettiyseniz bazı acemi kullanıcılar sd kartın yanındaki lock düğmesini göremezler.Lock düğmesi aşağıda ise disk yazılmaya karşı korumalıdır.yukarıda ise disk yazmaya karşı korumasızdır.öyle biçimlendirmeyi deneyin.Benim önerim eğer siz uzak bir yere gidecekseniz trans adapter'in içinde sd kart varsa kimsenin içini karıştırmamaması için düğmeyi aşağıya getirin böylece bazıları sd kartınıza müzik vb. atacaksa windows bu işlemi engeller böylece bazı şahıslar sd kartınıza karışamazlar eğer yapamadıysanız bana mesaj gönderin.

LyNxFLow

Üye
benim cd card ım 16 gb içinde çok fazla bişey yok biçimlendirme isdio biçimlendir diorum hata verio nası çöze bilirim

UtkuGARIP

UtkuGARIP

Üye
Muhtemel Hatalar

1.) Hafıza kartını Windows'a kontrol ettirirken bir şekilde kontrol yarıda kesilmiş olabilir. Bunun için Komut Satırını Kullanarak yeniden kontrol ettirebilirsiniz. Komut Satırına Yazılacak Kod:
chkdsk SürücüHarfi: /r: Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak ve okunabilen bilgileri kurtarmak için..
chkdsk SürücüHarfi: /i: Diski daha hızlı ama daha özensiz denetler
chkdsk SürücüHarfi: /c: Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar

2.) Hafıza Kartına erişmek için gerrekli izinleriniz olmayabilir. Bunun için Hafıza Kartınıza sağ tıklayın ve Özelliklere Girin. Gelişmiş sekmesine geçerek Kendinize Tam İzin verebilirsiniz.

xmustx

xmustx

Üye
Muhtemel Hatalar

1.) Hafıza kartını Windows'a kontrol ettirirken bir şekilde kontrol yarıda kesilmiş olabilir. Bunun için Komut Satırını Kullanarak yeniden kontrol ettirebilirsiniz. Komut Satırına Yazılacak Kod:
chkdsk SürücüHarfi: /r: Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak ve okunabilen bilgileri kurtarmak için..
chkdsk SürücüHarfi: /i: Diski daha hızlı ama daha özensiz denetler
chkdsk SürücüHarfi: /c: Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar

2.) Hafıza Kartına erişmek için gerrekli izinleriniz olmayabilir. Bunun için Hafıza Kartınıza sağ tıklayın ve Özelliklere Girin. Gelişmiş sekmesine geçerek Kendinize Tam İzin verebilirsiniz.
Teşekkürler

jr_jamis

Üye
kardeşim sağolasında benim telnokia değil samsung sd kartı tele takınca görmüyor yada biçimlendir diyor biçimlendirme % 20 deyken hata verip kapatıyor pc de işlem yapamıyor ne yapmamlazım telde başka hafıza kartı çalışıyor kartı hangi tele taksam aynı biçimlendir diyor gene aynı hatayı veriyor

Misafir - 833884

Merhaba lütfen yardımcı olun ailem ben tüm fotoğraflarım hepsi silinecek. Sd kart bozuk biçimlendirmek için tıklayın diyor telefonumda eğer tıklarsam tüm bunlar gidecek fotoğraflarda gözükmüyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

Cadillac34

Üye
Merhaba lütfen yardımcı olun ailem ben tüm fotoğraflarım hepsi silinecek. Sd kart bozuk biçimlendirmek için tıklayın diyor telefonumda eğer tıklarsam tüm bunlar gidecek fotoğraflarda gözükmüyor ne yapabilirim lütfen yardım edin
Öncelikle SD kart nasıl bozuldu? Kalitesiz, adi, markası yabancı olan SD kart mı kullanıyorsun? SD kart biçimlendirmeden önce yapılacaklar;
  • SD kartı eğer varsa bilgisayarına bağla öyle dene.
  • USB'li kart okuyucuları da işe yarayabilir.
  • Telefonuna da format atıp kartı takıp deneyebilirsin.
  • Recuva tarzı veri kurtarma programları indirip biligisayarına kur ve verilerini yedekleyebilirsin.
  • Eğer hiç olmuyorsa tanıdık bu işi bilen telefoncu varsa ya da GSM abone merkezlerine gidip verilerini yedekletip kurtarabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Symbianist

Üst Alt