%20 sarj durumunda telefonun kapanması

Sponsorlu Bağlantılar

seydi53

Üye
    Konu Sahibi
%20 sarj durumunda telefonun kapanması
Arkadaşlar son iki güncellemede telefonun pil durumu %20 dolu iken kapanmaya başladı, tekrar açıyorum bir süre sonra yine kapanıyor. %15 in altında hiç açılmıyor. Acaba kalibrasyon mu gitti. Yada pil mi?
Lumia 950 kullanıyorum.
Telefonu sıfırlamak çözüm olur mu bilmiyorum. Bu problemle karşılaşıp çözümünü bulan varmı.
İyi günler.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@seydi53
Net bir yorum yapmak zor.
Sistem ile ilgili olabileceği gibi Pilin zarar görmüş olabileceğini de söylemek mümkün.
En iyisi bazı denemeler yapmak..
Pil ayarlarına girerek oradaki duruma bir bakmanızı öneririm.
Bunun dışında Bölge ve dil'i değiştirerek(örneğin ABD, İngilizce gibi) pilin %20 nin altına düştüğünde yine kapanıp kapanmadığını kontrol edin.
Bunlar bir fayda getirmez ise telefonu Sıfırlayarak bir de öyle deneyin.
Tüm bunlardan önce yetkili ve bilgili bir yerde pilin durumunu kontrol ettirmeniz de gerekebilir. Teknik olarak bozulmuş mu, bozulmamış mı?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Konu hortlanmış olacak ama bu durum artık 2 - 3 aydır benim de sorunum. Son bir kaç güncellemedir hortladı gibime geliyor. Yeni pil satın aldım. Sorun aynen devam ediyor. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Konu hortlanmış olacak ama bu durum artık 2 - 3 aydır benim de sorunum. Son bir kaç güncellemedir hortladı gibime geliyor. Yeni pil satın aldım. Sorun aynen devam ediyor. Siz bir çözüm bulabildiniz mi?
ben hep bataryamın ölmesine yormuştum bunu ama sorun bir çok kişide varsa sanırım yazılımsal da olabilir. benim de %30-20 altına düştüğünde kapanabiliyor. ama her zaman değil. fark ettiğim kadarıyla sanırsam instagram gibi kamerayı kullanan uygulamalarda daha çok rastladım bu duruma.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
arslan3332

arslan3332

Üye
boyle durumlarda ihtimallerden biride telefonda kisa devre olmasi eger ekran isiginda dikkat cekici titreme oluyorsa telefondan bataryayi ayirin tamir olana kadar da kullanmayin basiniza buyuk sorun acabilir dikkatli olun

• Beğen
sefaseff

sefaseff

Üye
Bataryanın ömrü dolmuş olmayasın?

suyunsesi

suyunsesi

Üye
boyle durumlarda ihtimallerden biride telefonda kisa devre olmasi eger ekran isiginda dikkat cekici titreme oluyorsa telefondan bataryayi ayirin tamir olana kadar da kullanmayin basiniza buyuk sorun acabilir dikkatli olun
Ekranda titreme yok hocam. Yazılımsal olması ihtimali çok yüksek. Microsoft eline yüzüne bulaştırdığı işletim sisteminin güncellemesinde düzeltmeleri bile yapamayıp daha da bozuyor. :S

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Arkadaşlar dün akşam telefonumu telefon ayarlarından sıfırladım. Normal yine kendi hesabımla yüklenmesine izin verdim. Yani yeni sıfır başlangıç yapmadım. Telefon açılır açılmaz mağazaya girip yüklenmekte olan tüm uygulamaları durdurdum. Yüklemesi bitmiş olanlardan da bir çoğunu geri sildim. Akşam saat 22:30 sıraları %72 şarjda telefonu bıraktım.

Sabah Şarj %69 ile işe gelince belki uygulamalardan biri gelen güncellemelerle pil optimizasyonunu bozuyor olabilir diye düşünerek; çok gerekli olmayan ne varsa diğer uygulamaları da telefondan sildim (Ofis uygulamalarının tümü, hava durumu, haberler vs... dahil).
Arkaplan çalışanlarına göz attım ve yine kesinlikle gerekli olanlar dışındaki tüm uygulamaların (sisteme ait olanlar hariç) hepsinin arka planda çalışma iznini kapattım. Ayarları yeniden düzenledim, göz atma ekranı, iris tarayıcıyı serbest bıraktım.

Bunca telefon kurcalamam sonrası şu saatte (11:14) telefon şarjı %42 iken, şu an saat 14:18 ve şarj %32.
Bakalım %30 altına düşünce hızla tükenip kapanacak mı?
Arkadaşlar pil %22 de iken kapandı telefon. (Saat 15:44) :gun1:
Arkadaşlar sizde durum nedir?

serinaga

serinaga

Üye
Bence fabrika ayarlarına dönüp, yeniden kurarken sıfırdan kurulum ile devam edin ...
Ancak benim tespitim şu, Kamera çok yoğun bir şekilde kullanıldığında, Pil hızla bitiyor, ya da telefon kapanıyor, iki tane L1520 var, biri insider som sürümde, diğeri resmi sürümde. Her ikisinde de Kamerayı yoğun kullandığında kapanma ve aşırı pil tüketimi meydana geliyor. Resmi sürümde olan bir ara fotoğraf çekerken yarım şarjda idi, kapandı ve bir daha açılmadı, pili söküp takınca açıldı ...

• Beğen
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bence fabrika ayarlarına dönüp, yeniden kurarken sıfırdan kurulum ile devam edin ...
Ancak benim tespitim şu, Kamera çok yoğun bir şekilde kullanıldığında, Pil hızla bitiyor, ya da telefon kapanıyor, iki tane L1520 var, biri insider som sürümde, diğeri resmi sürümde. Her ikisinde de Kamerayı yoğun kullandığında kapanma ve aşırı pil tüketimi meydana geliyor. Resmi sürümde olan bir ara fotoğraf çekerken yarım şarjda idi, kapandı ve bir daha açılmadı, pili söküp takınca açıldı ...
Ali patron, bizim olay birden çok L950'de görülüyor. Tahminen birkaç güncelleme öncesi başladı. Bizimkiler Insider. Bence Microsoft son güncellemelerden birinde pil optimizasyonu konusunda bir yanlışlık yaptı. Düşünün L950 cidden güçlü ve iyi bir donanıma sahip, bu donanım bu kadar kolay heba edilmemeli. Ama microsoft sanırım artık L950'nin donanımına bakmaksızın savsaklamaya başladı. Artık bu sistemin güncelleme ve düzeltmeleri ile uğraşmak istemiyor da sanki kasten ayarsızlık yapıyor gibi. Galiba kullanıcılar vaz geçip başka sistemlere gitsin de artık uğraşmayalım şu telefonlarla mı diyorlar acaba?

Üst Alt