Türkçe Uygulama Çeviri İstekleri - MaxiPDA

Sponsorlu Bağlantılar

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
MT Manager kullanırsan sorun yaşamazsın çevirdiğin uygulamayı tekrar çevirmek zorunda kalmazsın sadece yenilikleri çevirirsiniz.Ayrıca dil dosyasında hataları kontrol edebilirsiniz.

sizoperez

sizoperez

Üye
MT Manager kullanırsan sorun yaşamazsın çevirdiğin uygulamayı tekrar çevirmek zorunda kalmazsın sadece yenilikleri çevirirsiniz.Ayrıca dil dosyasında hataları kontrol edebilirsiniz.
Peki çevirmiş oldugum kodları MT managerin anlayacağı bir formata sokamaz miyım? 1440 satır çok sıkıntı

Infinix X603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Uygulamayı MT Manager ile açın daha sonra dosyasını txt düzenleme programı ile açın karşılıklarını kopyala yapıştır ile yapabilirsiniz.

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
800. satıra kadar zorla gelmeyi başardım. Hatasız bitirebilirsem sadece metin duzenleyiciyle duzenlenecek alanlar kalacak. Beklerim eksik yerleri duzeltirim diyorsanız devam edeceğim.

• Beğen
Tepkiler: ASİ DADAŞ
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Evet Bab-ı Umut. Sadece bu uygulama değil her uygulama aynı sorunu veriyor ve gördüğüm kadarı ile sende de aynı sorun var. Şimdi sesli düşünelim. Sonuç olarak böyle bir sorun var. Sorun varsa da çözümü vardır. MT Manager olabilirdi fakat o uygulama ile ayıklama yaptığımda strings dosyasını görebileceğimiz bir value dizini gözükmüyor. Kendine özgü bir çeviri sistemi var. Yani ben yazmış olduğum 1440 satırlık kodda bulunan çevirilmiş satırları tekrar girmek zorundayım. Herşeyin iyi gittiğini bile varsayararsak sadece bu uygulamayı çevirmiş olucam. Ama bilgisayardan görünen o ki çeviri yapamıycam. Dediğim gibi ortada bir sorun var ve olan bütün bilgimle bunun üstesinden gelmeye çalışıyorum. Öncelikli tahminim java ile ilgili bir problem var gibi. Sizlerden ricam sadece benim için değil hepimizin böyle bir sorunun üstesinden gelebilmesi için biraz bu konuya eğilmemiz. Yoksa Multitools neden kullanıyoruz ki. ,Forumun başına sabitlenmiş olan konusunu kapatalım ve diyelimki Multi tools yaramaz bir program hadi bundan sonra MT Manager kullanalım. Bilgisayardan çevirmeyelim sadece telefondan çevirelim.

MT manager ile çevirisini yapmak istediğin satırlara ulaşabilirsiniz. Tamam tüm kelimeler resources.arsc içinde yok ama yinede mt manager ile xml dosyalarını da çevirebilirsin.

baştan başlayıp çevirisini yapmak istemiyorum diyorsan eğer mt managerin sözlük dosyasını bilgisayara atıp çevirisini yaptığın yerlerin orijinal ve çevrilmiş halinde olan yerlerini ekleyerek sözlüğü güncelleyerek ekledikten sonra telefondan sözlük dosyasını kullanarak çevirme işlemini yapabilirsin ki bu durum senin işini hem zorlaştırır hem uzatır. Aynı işlemi telefondan yaparak sözlüğü zenginleştirme bana daha mantıklı geliyor.

Kalay gelsin

• Beğen
Tepkiler: sizoperez
Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Hata veren yerlerden dolayı bazı ingilizce yerler mevcut ama translate çevirisine benim çevirimi eklemeye uğraşamam, kusura bakmayın. Apk editorle derlendi ve calisti.

Ekran resmi:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sizoperez
sizoperez

sizoperez

Üye
Hata veren yerlerden dolayı bazı ingilizce yerler mevcut ama translate çevirisine benim çevirimi eklemeye uğraşamam, kusura bakmayın. Apk editorle derlendi ve calisti.

Ekran resmi:
Tesekkür ederim. Derledigin apk dosyasini da paylaşır misin?

sizoperez

sizoperez

Üye
MT manager ile çevirisini yapmak istediğin satırlara ulaşabilirsiniz. Tamam tüm kelimeler resources.arsc içinde yok ama yinede mt manager ile xml dosyalarını da çevirebilirsin.

baştan başlayıp çevirisini yapmak istemiyorum diyorsan eğer mt managerin sözlük dosyasını bilgisayara atıp çevirisini yaptığın yerlerin orijinal ve çevrilmiş halinde olan yerlerini ekleyerek sözlüğü güncelleyerek ekledikten sonra telefondan sözlük dosyasını kullanarak çevirme işlemini yapabilirsin ki bu durum senin işini hem zorlaştırır hem uzatır. Aynı işlemi telefondan yaparak sözlüğü zenginleştirme bana daha mantıklı geliyor.

Kalay gelsin
Teşekkür ederim.bilmedigim şeyler öğrendim.

Silinen Üye 2626675

Silinen Üye 2626675

Kapalı Hesap
Tesekkür ederim. Derledigin apk dosyasini da paylaşır misin?

İnanmıyorsunuz herhalde. Buyrun:

sizoperez

sizoperez

Üye
İnanmıyorsunuz herhalde. Buyrun:
Estagfurullah kardeş. Ben derleyemedeigim için o stringin eklenmiş apksini istedim sadece. Teşekkurler

zaman5632

zaman5632

Üye
Kolay gelsin arkadaşlar sizden ricam vk nin en son sürümünü türkçe yapabilir misiniz..

zaron

zaron

Üye
Arkadaşlar merhabalar.Sizden bir ricam olacak.Amdromoney Gelir ve Gider Programının tamamına yakınını türkçeleştirdim.Fakat programda aylar ve günlerden Perşembe gününün yerini bir türlü bulamadım .Sizden ricam bana bu konuda destek olmanız.Saygılar sunuyorum.

• Beğen
Tepkiler: ASİ DADAŞ
ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Arkadaşlar merhabalar.Sizden bir ricam olacak.Amdromoney Gelir ve Gider Programının tamamına yakınını türkçeleştirdim.Fakat programda aylar ve günlerden Perşembe gününün yerini bir türlü bulamadım .Sizden ricam bana bu konuda destek olmanız.Saygılar sunuyorum.

Buyrun hocam kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: zaron
zaron

zaron

Üye
Buyrun hocam kolay gelsin

Sayın Asi hocam Perşembeyi Prş olarak değiştirirmisiniz.Ayrıca aylar yine inglizce onlarıda sizden ricam Ocak, Şubat, Mart, Nisan şeklinde türkçeye çevirir misiniz ?

Son düzenleme:
ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Tamam hocam
Buyrun bitirdim dener misiniz?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2626675
zaron

zaron

Üye
Çol teşeekkür ederim.Uygulamaya yeni bir güncelleme gelirse tekrar baştan güncelleme yapmak gerekecek mi

ASİ DADAŞ

ASİ DADAŞ

Üye
Detaylı bakmadım sadece dediğiniz kısımları hallettim

55EnGizli

Üye
Spacedraw uygulamasını çevirseniz mükemel olur içinde cümle falan çok az var çoğu tek kelime max 150 kelime var

kotku

kotku

Üye
Spacedraw uygulamasını çevirseniz mükemel olur içinde cümle falan çok az var çoğu tek kelime max 150 kelime var
Ben bir bakayım

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt