İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

ZaZuM

ZaZuM

Üye
Lumia 1320 ile katılıyorum aslında g4 um varda sırf denemek için aldım yazık olmuş bu sisteme 1 gb ram olmasına ragmen tatmin ediyor suanlik

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, BLasTeaR ve maydinmaydin

zaakaan

zaakaan

Üye
Lumia 1520 telefonumun bataryası uzun bir süredir oldukça sıkıntılı. İnternette arattığımda batarya ömrünün bitmiş olduğunu anladım. Hani bazen şarj %80'lerdeyken falan kritik şarj uyarısı verip bir anda kapanıyordu. Neyse bataryayı değiştireceğim ancak bir tavsiye almak istedim, internette bazı batarya değişimleri sonrası telefonun %81-82'de kaldığını falan okudum. Lumia 1520 için batarya değişimi yapıp %100'ü gören bir arkadaş varsa, hangi siteden aldığını söyleyebilir mi acaba?

Birde Cortana ile alakalı bir şey soracağım Hey Cortana özelliği Lumia 1520'de çalışmıyor mu artık? Eskiden kullanıyordum da şimdilerde kullanamıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
sahanemir

sahanemir

Üye
Evet yan sanayi bir pil ise %81 de kalacaktır tahminen.

• Beğen
Tepkiler: zaakaan
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Lumia 1520 telefonumun bataryası uzun bir süredir oldukça sıkıntılı. İnternette arattığımda batarya ömrünün bitmiş olduğunu anladım. Hani bazen şarj %80'lerdeyken falan kritik şarj uyarısı verip bir anda kapanıyordu. Neyse bataryayı değiştireceğim ancak bir tavsiye almak istedim, internette bazı batarya değişimleri sonrası telefonun %81-82'de kaldığını falan okudum. Lumia 1520 için batarya değişimi yapıp %100'ü gören bir arkadaş varsa, hangi siteden aldığını söyleyebilir mi acaba?

Birde Cortana ile alakalı bir şey soracağım Hey Cortana özelliği Lumia 1520'de çalışmıyor mu artık? Eskiden kullanıyordum da şimdilerde kullanamıyorum.
85 tl

• Beğen
Tepkiler: zaakaan
ZaZuM

ZaZuM

Üye
1320 sattım 1520 aldım batarya sıkıntısından dolayı aliexpresden batarya aldım yolda geliyor inşallah çözer ya sıkıntımı

serinaga

serinaga

Üye
Eveeett Arkadaşlar,
Güncellemeyi yaptık, aynen söylenildiği gibi Office dosyalarının hiçbiri açılmadı. Bugüne kadar sorun olmamıştı ama ben artık bilgisayarları bir kenara koyup tüm işimi buradan hallediyordum ve çokta memnundum. Ama Microsoft sağolsun beni de can evimden vurdu. Ehh artık yolun sonuna zaten gelmiştikte, uzatmaları oynuyordum açıkçası. L820 ile başlayan Lumia maceramı L1520 ile bugün aniden aldığım bir karar ile noktalamaya karar verdim. Hoş yine de arada bir kurcalarım duramam ama artık Microsoft son güncellemeler ile temel araçları da bozmayı becerdi (Pil performans kötüleşti, bazı önemli uygulamalar veda etti ve etmeye devam ediyor, konuşma esnasında ses problemleri çıkmaya başladı, Bluetooth yerlerde sürünüyor, eşleştirmek için 40 dereden su getiriyorum, bazen resetlemeler başladı vs.vs.) Açıkçası daha iyi bir performans beklemek yerine daha kötüye giden bir performans var. Bugün soluğu yeni bir telefon almak için kendimi teknomarketlerde buldum ve Xiaomi mi mix 2 ile yoluma devam etmeye karar verdim. İlk başta biraz tereddütte kaldım ancak Microsoft offfice'in android tarafında daha da gelişmiş olduğunu gördüm ve sorunsuz kullanmaya başladım, Onedrive ile senkronizasyon tamam, hatta mi mix uçuyor adeta, uzun lafın kısası Cihaz bozulana kadar demiştim ama sağolsun Microsoft yazılımla içine etti cihazın. Halen kıyamıyorum Nokia'nın son ürettiği cihazlardan olan koca amiral gemisi L1520'ye. Ama günlük kullanımdan çıktı artık, ikinci telefon olarak kullanmaya devam edeceğim ama birinci telefon artık bu olmayacak. Arada bir buralara da takılırım, ama benden bu kadar, kalın sağlıcakla ...

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, BLasTeaR, DeV/AsA ve 3 diğerleri
ferit.61

ferit.61

Üye
Papakudioflu vardı Lumia tavsiye eden. Nerelerde acaba?

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
@papakudioflu abi nerelerdesin

hacker_by_lord28

hacker_by_lord28

Üye
Selam arkadaşlar. Cihazı halen kullanan varmı. Yazılımsal bir sorunum var.

teknognc

teknognc

Üye
  • Beğen
Tepkiler: hacker_by_lord28
hacker_by_lord28

hacker_by_lord28

Üye
ben yedek olarak saklıyorum lumia 735 i, en son geçen aylarda açmıştım, sizde sıkıntı nedir?
Lumia 1520 buldum birinden. Windows 8.1 vardı içinde. 10 a yükseltmeyi denedim. Biraz uğraştım sonra çöktü. Windows logosunda kalıyor reset atıyor. Döngüye girdi yani. Hard reset olmuyor. Windows device recovery tools cihazı görmüyor. Açılırken ses açma tusuna bastım. Şimşek ve dişli resmi geldi öyle kaldı. Sabitlendi şuan resetlemiyor ama buradan ileride gitmiyor. Ne yapılabilir buna? Başka kurtarma aracı varmı lumia ların

teknognc

teknognc

Üye
Lumia 1520 buldum birinden. Windows 8.1 vardı içinde. 10 a yükseltmeyi denedim. Biraz uğraştım sonra çöktü. Windows logosunda kalıyor reset atıyor. Döngüye girdi yani. Hard reset olmuyor. Windows device recovery tools cihazı görmüyor. Açılırken ses açma tusuna bastım. Şimşek ve dişli resmi geldi öyle kaldı. Sabitlendi şuan resetlemiyor ama buradan ileride gitmiyor. Ne yapılabilir buna? Başka kurtarma aracı varmı lumia ların
bende de bi kere pil azken güncelleme yaptırınca öyle olmuştu, görünüşe göre senin de şarjın bitmiş şimşek işareti geldiğine göre, sabaha kadar şarjda kalsın kendi kendine sürekli açılıp kapanır o sırada, sonra recovery moda alıp yine Windows device recovery tools la yüklemeyi dene, bende düzelmişti bu şekilde, ya da şu linkteki reset atmayı da deneyebilirsin tuşlarla

Son düzenleme:
  • Beğen
hacker_by_lord28

hacker_by_lord28

Üye
bende de bi kere pil azken güncelleme yaptırınca öyle olmuştu, görünüşe göre senin de şarjın bitmiş şimşek işareti geldiğine göre, sabaha kadar şarjda kalsın kendi kendine sürekli açılıp kapanır o sırada, sonra recovery moda alıp yine Windows device recovery tools la yüklemeyi dene, bende düzelmişti bu şekilde, ya da şu linkteki reset atmayı da deneyebilirsin tuşlarla
Kurtardım cihazı ama hala win 8.1 de 10 atamıyorum. Bilinen bir yöntem varmı şuan aktif?

• Beğen
Tepkiler: teknognc
teknognc

teknognc

Üye
bende de bi kerepil azken güncelleme yaptırınca öyle olmuştu, görünüşe göre senin de şarjın bitmiş şimşek işareti geldiğine göre, sabaha kadar şarjda kalsın kendi kendine sürekli açılıp kapanır o sırada, sonra recovery moda alıp yine Windows device recovery tools la yüklemeyi dene, bende düzelmişti bu şekilde, şu linkteki reset atmayı da deneyebilirsin

Kurtardım cihazı ama hala win 8.1 de 10 atamıyorum. Bilinen bir yöntem varmı şuan aktif?
güncelleme ayarlarından windows insider a geçip atabiliyorsan bi öyle atmayı dene

hacker_by_lord28

hacker_by_lord28

Üye
windows insider a geçip atabiliyorsan bi öyle atmayı dene
Mağaza dışı uygulama yükleyemiyorum ve 8.1 de mağaza kapalı. Yoksa yükseltme yardımcısı hala magazada var görünüyor siteden bakınca.

teknognc

teknognc

Üye
Mağaza dışı uygulama yükleyemiyorum ve 8.1 de mağaza kapalı. Yoksa yükseltme yardımcısı hala magazada var görünüyor siteden bakınca.
Benim demek istediğim aslında ayalara girip güncellemenin seçeneklerinden windows insider güncellemesini açıp tekrar güncelleme almaya çalışırsan en son win 10 yüklenir, belki normal win 10 sürümü yüklenirken hata çıkıyordur diye düşünüyorum

• Beğen
hacker_by_lord28

hacker_by_lord28

Üye
Benim demek istediğim aslında ayalara girip güncellemenin seçeneklerinden windows insider güncellemesini açıp tekrar güncelleme almaya çalışırsan en son win 10 yüklenir, belki normal win 10 sürümü yüklenirken hata çıkıyordur diye düşünüyorum
Maalesef ayarlarda insider yok windows 8.1 de. Uygulama olarak vardı mağaza açık olsa yüklerdim onu.

Üst Alt