Ttnet Bir İş Çeviriyor Sanki (Taahhüt Sorunsalı)- ÇÖZÜLDÜ

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ttnet Bir İş Çeviriyor Sanki (Taahhüt Sorunsalı)- ÇÖZÜLDÜ
(Karışıklık Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sayesinde çözüme kavuşturuldu. Başına benzer bir sorun gelenler için Birkaç mesaj aşağıya bakabilirsiniz.)

Kasım 2018 ayina kadar ttnet 24 megabit fiber internet taahhüdüm var. Bugün beni telekomdan aradilar (4440375) . Taahhüde de aylar var daha.

Temmuz 2018 ayinda internetlere zam gelecek, siz 24 ay taahhut verin fiyatınız sabit kalsın dediler.

Yahu dedim daha Kasım ayına çok zaman var. Siz simdiden taahhüdü garantiye almaya çalışıyorsunuz. Bu nasıl iştir böyle. İlk defa karşılaşıyorum boyle bir şeyle. Taahhüde az zaman kala arasanız anlarım dedim.
Sonra da beni 2 gun sonra tekrar arayın konuşalım diyerek kapattim.

Ne yapayim sizce? Baska bir şirkete mi geçeyim acaba? Ttnet 24 mb zaten 60 tl ödüyorum buna. 2 yıl taahhut nedir yav.

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Herşeyin erkene alındığı bu günlerde koltuğu kaybetmemek için mi erken taahhüt çıkardılar acaba :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Iyice öpmeye çalışıyorlar anlamadım gitti. Iptal ettireceğim varya cayma mayma ödeyeceğim boyle giderse.

Yine aradilar. Bugun indirimin son günüymüş. Ilk arayan 62 tl olacak dedi. Bu da 71 tl olacak yeni modem göndereceğiz diyor.

Modemin nesi var ki dedim. Daha iyi sinyal veriyor diyor. Sanki 24 megabiti 240 yapacak.

Telekom tarafından bakinca herhalde çok öpülesi bir müşteriyim.
Herşeyin erkene alındığı bu günlerde koltuğu kaybetmemek için mi erken taahhüt çıkardılar acaba :hmmm

İlk defa oldu boyle bir şey. O kadar da taahhütlü telefon hatti, internet, digiturk vs kullandım.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İleride fiyat attırımı gelme ihtimali var . Size 24 mbps yetiyorsa ve memmun iseniz 62 tl olmasını bence makul . Bizde aynı şekil kullanıyoruz modem dahil 80 lira aylık yabana atmayın tahattüt varmış zaten biraz uzun olsun ucuz olsun . Sabit fiyat olduğunu kesinlikle sorun .

MaxipmaN

Üye
eylül 2017 de 24mbit ve yeni modem verdiler haberimiz olmadan taahhüt uzatmışlar :cnfsd:

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
İleride fiyat attırımı gelme ihtimali var . Size 24 mbps yetiyorsa ve memmun iseniz 62 tl olmasını bence makul . Bizde aynı şekil kullanıyoruz modem dahil 80 lira aylık yabana atmayın tahattüt varmış zaten biraz uzun olsun ucuz olsun . Sabit fiyat olduğunu kesinlikle sorun .

24 ay daha uzat diyorlar. Mesele orada. Hem de 71 tl yapacaklarmış. Bu arada düz adsl hatti kac megabite kadar destekliyor acaba?

Baydırman

Baydırman

Moderator
Tamamen saçmalık

Buğra

Buğra

Admin
Bu numarayı dolandırıcılarında kullandığı söyleniyor. ( internette ararsanız çok görürsünüz ) beni de 1 aydır arıyor bu numara açıyorum ses veriyorum karşıdan ses yok. Ama her gün arıyorlar. Sadece mobil hattım Türk Telekom.

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Aynen önce karşıdan bekletiyor. Sonra da müşteri hizmetlerine baglanmak için bekleyin diyor. Sanki ben aradım. Garip bir durum. Bakalım temmuzda bir sürpriz ile karsilasmazsam iyidir ama tek taraflı fahiş yükseltme yapamazlar muhtemelen

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
AKN Kalkması dönemine aknli olanları taahğte bağlayıp kaldırmak için ek ücret isteme hazırlıkları. Geçin Türknete 34 mbit aknsiz VDSL alın. Davet kodu vereyim 1 ay bedava kullanın. Ben geçirdim taahhüt derdim yok akn derdim yok memnunum. 65 tl ye telekomun verdiği en iyi hızı veriyor link aşağıda düşünen varsa linkten başvuru yapana 1 ayda bedava :)

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
AKN Kalkması dönemine aknli olanları taahğte bağlayıp kaldırmak için ek ücret isteme hazırlıkları. Geçin Türknete 34 mbit aknsiz VDSL alın. Davet kodu vereyim 1 ay bedava kullanın. Ben geçirdim taahhüt derdim yok akn derdim yok memnunum. 65 tl ye telekomun verdiği en iyi hızı veriyor link aşağıda düşünen varsa linkten başvuru yapana 1 ayda bedava :)

Şu taahhüt cayma bedelini öğrenip bakacagim ona da. Tek sorun taşınma durumum var ve gideceğim yerde fiber yok.

Ayrıca turknet deyince aklıma geldi. Yine müşteri hizmetlerindeki kadın aradığında dedim ki bakın başka internet sağlayıcı firmalar sizden aldığı interneti bize daha ucuza satıp yine de kar edebiliyor ama siz kendinizin olanı daha pahalıya veriyorsunuz. Bu nasıl iştir anlamadım.

Kadın bana o firmalar ne kadar kaliteli hizmet sunabilir ki hem bizim alt yapımızı kullanıyorlar. Ttnet kaliteli diyor.

Çelişkiye bak. Bildiğin kendi ayağına sıkıyorlar.

Bunu dedikten sonra uzatmadı lafı

ersinbakar

ersinbakar

Üye
türknet e davet eder taahhütsüz ömürler dilerim.

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
Şu taahhüt cayma bedelini öğrenip bakacagim ona da. Tek sorun taşınma durumum var ve gideceğim yerde fiber yok.

Ayrıca turknet deyince aklıma geldi. Yine müşteri hizmetlerindeki kadın aradığında dedim ki bakın başka internet sağlayıcı firmalar sizden aldığı interneti bize daha ucuza satıp yine de kar edebiliyor ama siz kendinizin olanı daha pahalıya veriyorsunuz. Bu nasıl iştir anlamadım.

Kadın bana o firmalar ne kadar kaliteli hizmet sunabilir ki hem bizim alt yapımızı kullanıyorlar. Ttnet kaliteli diyor.

Çelişkiye bak. Bildiğin kendi ayağına sıkıyorlar.

Bunu dedikten sonra uzatmadı lafı
Telekom şunu kullanıyor. Alt yapı kendisinin ve bir zamanlar tek firma olduğundan herkes sadece telekomu biliyor şimdi sokakta kaç kişi türkneti veya netspeed i biliyor ? Söyliyim 10 kişi anca çünkğ herkes sanıyor ki telekom tek. Bu firmalarda yeni yeni büyüdüğünden o kadar masraflı reklam yapmak yerine bilinçli olanı çekmeye çalışıyorlar. Türknetin sitesinde hız sorgulama var. Yeni adresi yazın belkş YAPA bölgesinde çıkar 100Mbit doen 11 Upload alırsınız. Sorgulama yapın derim. ADSL de bile tt den kârlı emin olabilirisn ttdr ADSL 2 hattım var taahütlü 85 tl birde ev telefon parası ekle 100 ü bulur türknette ev telefonu + aknsiz internet 65 tl

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Ttnetten şüphelenerek bahsettiğim konu ile ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na sikayet başvurusu yapmıştım. Ttnet cevap yazmış. Aşağıda aynen paylaşıyorum ki sahtekarlığı kendiniz görün (Müşteri hizmetleri bana o fiyat güncellemesinin yansiyacagini söylemiş ve taahhut vermezsem Temmuz da yüksek fiyat ödeyeceğimi belirtmişti. Bakın BTK üzerinden şikayet olunca ne cevap vermişler.)

"Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
üzerinden şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetiniz hakkında gerekli inceleme ve çalışmalar titizlikle yapılarak tamamlanmıştır.

.... hizmet numaralı internet aboneliğiniz üzerinde 24.11.2016 tarihinde 24 ay taahhütlü Hızda Fırsat Var Kampanyasına Yalın FİBERNET LIMITSIZ paket ile katılım sağladığınız tespit edilmiştir.

Aboneliğiniz üzerinde tanımlı Hızda Fırsat Var Kampanyasına ait taahhüt süreniz 24.11.2018 tarihine kadar devam etmekte olup ilgili tarihe kadar indirimli olarak faturalandırılmanızın yapılacağını iletmek isteriz.

Şirketimiz tarafından yapılacak fiyat güncellemesinden .... hizmet numaralı aboneliğinizin etkilenmeyeceğini belirtmek isteriz

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla.
06/07/2018 10:36:12"

murat3702

murat3702

Üye
Iyi hoş fakat şikayetler almış başını gidiyor.

Üst Alt