Tecili Bozdurdum Ucuza Gitti Biraz Ama Sgk Borç Çıkartır Mı Bana?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Tecili Bozdurdum Ucuza Gitti Biraz Ama Sgk Borç Çıkartır Mı Bana?
Askere Gitmek İçin Tecil Bozdurdum ve Bu Süre Zarfında Gidene Kadar Borç Çıkar MI Birşey Yapmam Gerekir Mi Bilen Var Mı?

PALA.

PALA.

Üye
Yılbaşından sonra gelir testi yaptırdıysan borç vs. sıkıntın olmaz, zaten senin askere gideceğinide bilirler. Hayırlı teskereler...
Ucuza giden nedir bu arada :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bir borç çıkmaz.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Gitmeye gerek yok ama sorgulamak eğer kafanda bitmezse gidip sorarsın kolay şekilde. :)

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Gitmeye gerek yok ama sorgulamak eğer kafanda bitmezse gidip sorarsın kolay şekilde. :)
Yok Canım Olur Mu Öyle Şey Burda Adminimiz Konuşmuş Daha Sormaya Gerek Yok :op: Bişey Olursa Cüzdanı Sağolsun Yollarım Faturayı :kop: Tamamdır Allah Razı Olsun :)
Gelir testi yılda bir yapılır, aileden bir kişinin yapması yeter.

Düşük olmaz, sen artık devletin envanterindesin :)
Yok Öyle Bişey Kim Diyo.Aile Hekimi Sevk Verdi Hastaneye Gittim Muayane Ücreti Ödedim 100 TL Neymiş Efendim Keyfi Tecil Bozuyormuşum Çok Sinir Bozucu Sistem : ?

PALA.

PALA.

Üye
Yok Öyle Bişey Kim Diyo.Aile Hekimi Sevk Verdi Hastaneye Gittim Muayane Ücreti Ödedim 100 TL Neymiş Efendim Keyfi Tecil Bozuyormuşum Çok Sinir Bozucu Sistem : ?
Seni şubeden yönlendirmediler mi :hmmm
Zamanla şartlar değişebiliyor, sağlık durumunda sıkıntı yoksa sağlık ocağından bir doktora kendini gösterip imzalatırsın.
Ama iş işten geçmiş artık keyfi tecil bozma diye birşey yoktur seni şube yönlendirir sağlık kurumu personeline...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Seni şubeden yönlendirmediler mi :hmmm
Zamanla şartlar değişebiliyor, sağlık durumunda sıkıntı yoksa sağlık ocağından bir doktora kendini gösterip imzalatırsın.
Ama iş işten geçmiş artık keyfi tecil bozma diye birşey yoktur seni şube yönlendirir sağlık kurumu personeline...
Bizim Türkiyede Her Şey Emanet Malum :)
Aile Hekimine Gittim Orası Göz ve Piskatriye Sevk Verdi Sağlık Güvencesi Görünmüyormuş O Yüzden Ücret Çıkıyormuşta Bilmem Ne :) Sorma Herşey Emanet

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sağlık Güvencesi Görünmüyormuş O Yüzden Ücret Çıkıyormuşta Bilmem Ne :)
Aile ve sosyal yardımlaşmadan gelir testini yaptırdıysan, genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmeti alırsın, ihmal etme.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yok Canım Olur Mu Öyle Şey Burda Adminimiz Konuşmuş Daha Sormaya Gerek Yok :op: Bişey Olursa Cüzdanı Sağolsun Yollarım Faturayı :kop: Tamamdır Allah Razı Olsun :)

Bunu almaları doğal çünkü reşit yaşına gelmişsin ve anne yada baba sandığına bağlılıktan çıkıyorsun, eğer bir sigorta başlangıcına gidilmemişse mesela okulda görülen staj veya dışarda gidilen bir stajda da başlangıç olur eğer bunlar olmamışsa tabiki senin bir sigortan sistemde gözükmez, bunu gidip kendin de sorabilirsin SGK kurumuna "ben muayeneye gittim askerlik için ve benden ücret aldılar, neden aldılar öğrenebilir miyim" diye sorabilirsin. Velhasıl kelam faraza alınan bir ücret olmadığını düşünüyorum..

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Yaptırmadım Gerekte Duymadım Çünkü Okuyom Ben Ya Malum :D
Bunun okumakla alakası yok, her yıl düzenli olarak yenilenmesi gerekli...
Aile ve sosyal güvenlikten durumunuzu bildirdiğinde bir ay içinde sağlık güvenceniz ne ise SGK ya bildirirler.

• Beğen
Symbianist

Symbianist

Üye
Edevletten de bakabilirsin borc olup olmadığına

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Bunu almaları doğal çünkü reşit yaşına gelmişsin ve anne yada baba sandığına bağlılıktan çıkıyorsun, eğer bir sigorta başlangıcına gidilmemişse mesela okulda görülen staj veya dışarda gidilen bir stajda da başlangıç olur eğer bunlar olmamışsa tabiki senin bir sigortan sistemde gözükmez, bunu gidip kendin de sorabilirsin SGK kurumuna "ben muayeneye gittim askerlik için ve benden ücret aldılar, neden aldılar öğrenebilir miyim" diye sorabilirsin. Velhasıl kelam faraza alınan bir ücret olmadığını düşünüyorum..
Faturalandırmaya Sordum Bana Tecil Süreniz Bitmemiş.Siz Şu An İstek Üzerine Bozuyorsunuz Bu Yüzden Ücret Ödedidiniz Dedi O Yüzdende Üstelemedim.Eğer Aksi Durum Söz Konusu İse Hakkımı Aradım Gerisi Ahirette :)
Edevletten de bakabilirsin borc olup olmadığına
Hangi Hizmetten?
Bunun okumakla alakası yok, her yıl düzenli olarak yenilenmesi gerekli...
Aile ve sosyal güvenlikten durumunuzu bildirdiğinde bir ay içinde sağlık güvenceniz ne ise SGK ya bildirirler.
Hayır Şu An Ki Kanunumuz Şayet Okuyorsan ve Baban Çalışıyor yada Emekli vs İse 25 Yaşına kAdar Okuyup Babandan Faydalanabilirsin Diyor Kanun.Yani Benim Gelir Testi Yapmama Gerek Yok.

Symbianist

Symbianist

Üye
Faturalandırmaya Sordum Bana Tecil Süreniz Bitmemiş.Siz Şu An İstek Üzerine Bozuyorsunuz Bu Yüzden Ücret Ödedidiniz Dedi O Yüzdende Üstelemedim.Eğer Aksi Durum Söz Konusu İse Hakkımı Aradım Gerisi Ahirette :)

Hangi Hizmetten?

Hayır Şu An Ki Kanunumuz Şayet Okuyorsan ve Baban Çalışıyor yada Emekli vs İse 25 Yaşına kAdar Okuyup Babandan Faydalanabilirsin Diyor Kanun.Yani Benim Gelir Testi Yapmama Gerek Yok.

Aramaya sgk borc yazinca Genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu sorgulamadan olmasi lazim

Ayrıca açmışken hepsine bakın isterseniz ne var ne yok

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Aramaya sgk borc yazinca Genel sağlık sigortası tescil ve prim borcu sorgulamadan olmasi lazim

Ayrıca açmışken hepsine bakın isterseniz ne var ne yok
"
Kalan Borç Tutarı 723,68 TL" öff :D Tamam Ben Sgkya Gideceğim Anlaşılan :D

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
PALA.

PALA.

Üye
Kalan Borç Tutarı 723,68 TL" öff :D Tamam Ben Sgkya Gideceğim Anlaşılan :D
Yine iyi seninki, gelir testi olayını yaptırmayanlar sıkıntı yaşar. Emeklilikle ilgili değil evden birisi gidip yılda bir yapması yeterli.
Onlar senin durumuna göre sgk ile sağlık güvencenin türünü ayarlıyorlar, güvencesi olmayan vatandaş kalmasın gibisinden...

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Hiç affetmiyorlar :catcat: varya yeter ki denk gelsin. Sildirirsiniz gidince
Sistemimiz Çok Ezbere Liseden üniye Geçerken 500 Kusur Tl Borç Çıkarmışlardı.Sanki Dumanla Haberleşilen Çağdayız Sistemde Okuduğum Görünmüyor Sanki.Uğraş Dur Dediğin Gibi Eğilmeye Gelmiyor :)
Yine iyi seninki, gelir testi olayını yaptırmayanlar sıkıntı yaşar. Emeklilikle ilgili değil evden birisi gidip yılda bir yapması yeterli.
Onlar senin durumuna göre sgk ile sağlık güvencenin türünü ayarlıyorlar, güvencesi olmayan vatandaş kalmasın gibisinden...
Şaçmalık. :) Geçenlerde Doğuda Adamın Biri 37 Yaşına Kadar Kimliği Yoktu Hastaneye Gidince Çakmışlar Davayı.Anlayacağin O Ki Devlet İşine Geldiği Gibi ve Ezbere İş Yapıyor.Tabi Kabahatın Çoğu Memurlardada Neyse. O Konu Çok Uzun :P

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Symbianist
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...