Asha 501 almayı düşünüyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Solidstarr

Solidstarr

Üye
    Konu Sahibi
Asha 501 almayı düşünüyorum
Bu telefon nasıldır kullanan varmı.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
donanım olarak daha yüksek olan nokia 808'i veya nokia n8'i almanı öneririm. 808'in 41 megapiksel kamerası ve 16gb hafızası var. N8'in 12 megapiksel kamerası ve 16gb hafızası var.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2619136
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Niçin, Android Cihaz Tercih etmiyorsunuz ?

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bence çok yanlış düşünüyorsun. Daha önce de çoğu kez yazdım, eleştirilenler çok oldu. Symbian OS çıktığı dönemde en son kullanıldığı N8 ve o nesil cihazlarda da oldukça hantal, yavaş ve çoğu uygulamada inanılmaz kötü optimizasyon sorunları vardı. 6630'dan bu yana yıllarca Symbian'lı telefon kullandım, evet Symbian dönemine göre gayet güzel bir sistemdi, ancak yanlış politikalar Symbian'ın sonunu getirdi. Bizzat Nokia'nın başkanı "Symbian'ın altyapısı günümüz teknolojilerine ve telefonlarına uygun değil. Altyapısının tamamen değiştirilmesi gerekiyor" demişti. En son N8 kullandım 2 sene kadar. Evet güzel bir telefon, ancak işletim sistemi 2 tane güncelleme almış olmasına rağmen çok hantal ve yavaştı. Özellikle Microsoft Office Mobile ve birçok oyunda kasmalar ve takılmalar yaşadım. Yine de senin kendi tercihin ve kararın. Alacaksan da tavsiyem N8'dir. Son olarak; Android açık kaynaklı, linux tabanlı bir işletim sistemi.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Bu cihazların yarın öbür gün sosyal medya desteği kesilmişti - kesildi - kesiliyor...
Forumdaki symbian kullanıcıları bu konuda epey dertli. Sıkıntı yaşamamanız için android en iyisi şuan.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2619136
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sonuç olarak; ölü bir işletim sistemine sahip ve artık tamamen bitmiş olan bir telefona para yatırmak yerine, en azından giriş seviyesi bir android cihaz alarak android işletim sistemine geçiş yapabilirsin. Bence senin için en doğru olanı bu olacaktır. N8 veya başka bir symbian telefon aldığın zaman çoğu uygulamayı kullanamayacaksın. O zamanda verdiğin para boşa gitmiş olacak. Şu dönemde Symbian işletim sistemine sahip bir telefon almak benim gibi telefonun herşeyini kurlayacan nostalji meraklıları dışında kimsenin bir işine yaramayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993, ByEmre221, Silinen Üye 2619136 ve 1 kişi daha
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
- “Nîçin, Java Micro Edition/Symbian Os Tabanlı Cihaz Tercih Etmiyorsunuz?”
Günümüz Teknolojisinde artik Android veya İOS Dışındaki cihazlar haricindeki cihazlar, çöp diye tabir edebileceğimiz şekilde.
Ama, tabiki de en onemlisi kullanıcının seçimine kalmış.

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
Tarihi eserlere çöp demeyiniz :ünlem: Unutmayın onlarla yaşadığımız duygular bir başkaydı :züü:

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Karacaahmet1993, ByEmre221 ve 1 kişi daha
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Artık desteklenmiyorsa ve hiçbir işe yaramıyorsa benim için çöptür. Çünkü miladını doldurmuş bitmiş gitmiş. Bugün internette bile symbian için uygulama bulmak çok zor. Eskiden çok takıldığım forumlar vardı. 6630 da n gage oyunlarını oynıcam diye neler yapmıştım. 6630 da Call Of Duty oynamak evet çok güzel bir duyguydu ancak bunların hepsi tarih olmuş artık. Nokia bile androidli telefonlar çıkartıyor artık.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, Silinen Üye 2619136, ByEmre221 ve 1 kişi daha
ByEmre221

ByEmre221

Üye
Asha değil de dedikleri gibi giriş seviyesi bir android olabilir olmadı lumia al dostum illaki nokia istersen

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Silinen Üye 2619136
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ölü Yatırım Bence Ne Lumia Ne Bir Nokia Cihazi Uzak Dur.

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221, Silinen Üye 2619136, PALA. ve 1 kişi daha
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Eğer cihazda çok bir şey yapmayacaksan yani oyun oynamayıp fazla uygulama kullanmayacaksan, çok web te takılmayacaksan asha yerine 603 filan al. Daha iyi. Hem daha iyi medya cihazı hemde uygulamaların önemli olanları cihazı hek yapınca çalışıyor(bulut uygulaması, simplenote uygulaması symnote, ofis uygulaması) 603 te.
Android alın ama tabi giriş seviyesi Android cihazlar da kasar büyük olasılıkla.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ByEmre221 ve Silinen Üye 2619136
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Abi bak bu asha telefon sene sonuna kadar wp destekliyor (ashaların birçoğu) . Diğer sosyal medya olaylarını bilmiyorum. Benim için para mühim değil . Alır kullanılır sonra bir kenara yedek olarak koyarım düşüncen varsa al . Sonra android mi alırsın ios mu alırsın bilemem artık .

• Beğen
Tepkiler: PALA.
vedat1966

vedat1966

Üye
Aradığın uygulamayı bulamıyorsan büyük sıkıntı. 150 uygulama yüklemişim. 50_60 civarı aktif kullanıyorum. Bada işletim sistemi kullanan biri olarak. Önce ihtiyacı karşılaması diyorum.

GT-N8000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@vedat1966 düşüncenize katılıyorum . Telefon alırken düşüncemiz ihtiyacı mı karşılayacak mı olmalı ? Ben halen X2-00 kullanıyorsam ihtiyacımı karşıladığı içindir .

• Beğen
Tepkiler: PALA.