Galaxy Grand prime plus hafıza sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Grand prime plus hafıza sorunu
Birileri bunu izah edebilirmi acaba ben artık kafayı yiyeceğim bu telefona odinle romu yazdım sonra telefonu rootladım gereksiz programları sildim sadece ekranda olan programlar mevcut

İkinci ekranda sadece saat, SuperSu gibi iki üç program var. Tamam onun dışında bir şey yok. Lakin telefon hafızası görüntüsü beni deli ediyor

Bi türlü çözemedim durumu bilgisi olanlar söylesin ne yapabilirim hafıza dolu sorunundan kurtulmak için

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Stock rom da çok yer açılmıyor root atıp silince, üzerinde oynanmış değiştirilmiş romlar istediğin sonuçları verecektir.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Stock rom da çok yer açılmıyor root atıp silince, üzerinde oynanmış değiştirilmiş romlar istediğin sonuçları verecektir.
Farklı bir rom atmak istemiyorum ama telefonda silebileceğim bir şey kalmadı. Demek istediğim bu nasıl oluyor 2.5 gb romu atıyorum telefonda 7 gb yer kaplıyor bu nasıl bir şey
Bu samsungu da hiç sevmiyorum zaten hangi mantıkla çalışıyorlar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim dikkatli baksan görürsün. Yüklediğin rom telefon hafızasında 6.54 gb yer kaplıyor. Telin hafızası 8 gb zaten. Yani senin stock romdan başka rom kurmak gibi bir şansın yok maalesef.

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Doğru ama kullanılabilir alan miktarı çok az
Kardeşim dikkatli baksan görürsün. Yüklediğin rom telefon hafızasında 6.54 gb yer kaplıyor. Telin hafızası 8 gb zaten. Yani senin stock romdan başka rom kurmak gibi bir şansın yok maalesef.
Anlamadığım konu da zaten tefonda toplam uygulamalar birinci ekrandakiler youcam ve WhatsApp da sd kartda geriye kalan uygulamalar nasıl 6.5gb yer kaplıyor onu anlamıyorum

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Doğru ama kullanılabilir alan miktarı çok az

Anlamadığım konu da zaten tefonda toplam uygulamalar birinci ekrandakiler youcam ve WhatsApp da sd kartda geriye kalan uygulamalar nasıl 6.5gb yer kaplıyor onu anlamıyorum
6.5 yer kaplayan uygulamalar değil, kullandığın sistem. Daha dikkatli bak görürsün.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim sistem sadece uygulamalardan ibaret olur mu? Senin bilgisayarda kullandığın Windows işletim sistemi sade programlardan mı oluşuyor? İçinde çalışmasını sağlayan milyon tane kod var.

goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim sistem sadece uygulamalardan ibaret olur mu? Senin bilgisayarda kullandığın Windows işletim sistemi sade programlardan mı oluşuyor? İçinde çalışmasını sağlayan milyon tane kod var.
Uygulamalar da zaten kodlardan ibaret değil mi

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Uygulamalar da zaten kodlardan ibaret değil mi
Her uygulamanın kendine ait kodları var. Sen o uygulamaları sonradan sistemine yüklemiyor musun? Sistemle birlikte gelen uygulamalar hariç. Androidtte telefonla birlikte gelen gereksiz programları rootlayarak silebiliyordun ancak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum. İlk aldığım android telefonda yapmıştım.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Stock rom dan rootlayıp uygulama silmek yine çok fazla bir kazanç sağlamaz, custom rom yüklemek 8 Gb hafızalı cihazlarda bir nebze fayda sağlar onun dışında da pek yapılabilecek birşey yoktur.

musleysa

musleysa

Üye
temiz bir format at sistem uygulaman 4 gb lara düşecek

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Mesele o değil hala anlamıyorsunuz. Yüklediği custom romun kapladığı alan 6 gb zaten. Format atsa ne olacak yine aynı.

musleysa

musleysa

Üye
Mesele o değil hala anlamıyorsunuz. Yüklediği custom romun kapladığı alan 6 gb zaten. Format atsa ne olacak yine aynı.
full wipe yapamadıysan eski rom kalıntıları kalıyor sistem şişiyor sen beni dinle temiz bir format at
sonucuda buraya yaz...[emoji4]

heleki odinle attığın için kesin wipe falan da yapmadın eski romun üstüne çaktın

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
fu ll wipe yapamadıysan eski rom kalıntıları kalıyor sistem şişiyor sen beni dinle temiz bir format at
sonucuda buraya yaz...[emoji4]

heleki odinle attığın için kesin wipe falan da yapmadın eski romun üstüne çaktın
Ben pek bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum da neyse.

musleysa

musleysa

Üye
zaten benim şahsi kanaatim odin yerine twrp gibi recowery den rom yüklemedir...

Wipe Seçenekleri

TWRP ile Wipe seçenekleri ve ne işe yaradıkları aşağıdaki gibidir:

Veriyi Biçimlendir (Format Data): Verilerin tutulduğu tüm bölümü formatlar. Uygulamalar ve verileri, resimler, videolar, ortam dosyaları ve kayıtlı her şeyi siler.
Veri Temizleme (Wipe Data): Uygulamalar ve verilerini siler ancak dahili hafızadaki resimler, videolar vb. içeriği bırakır.
Önbellek Temizleme (Wipe Cache): OTA dosyaları, geçici recovery verileri ve loglarını silir.
Dalvik / Art Önbelleği Temizleme (Wipe Art/Dalvik Cache): Dalvik veya Android Runtime için optimizasyon dosyalarını siler.
Sistem Temizleme (Wipe System): Cihaz yazılımı ve ROM’unun tutulduğu system bölümünü siler.
Dahili Depolama Temizleme (Wipe Internal Data Storage): Cihaz dahili belleğindeki resimler, videolar, müzikler vs. kapsa.
Harici Depolama/Sd Kart Temizleme (Wipe External Storage/SD Card): SD Kartı formatlar
USB-OTG Temizleme (Wipe USB-OTG): Takılı USB belleği formatlar.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
zaten benim şahsi kanaatim odin yerine twrp gibi recowery den rom yüklemedir...

Wipe Seçenekleri

TWRP ile Wipe seçenekleri ve ne işe yaradıkları aşağıdaki gibidir:

Veriyi Biçimlendir (Format Data): Verilerin tutulduğu tüm bölümü formatlar. Uygulamalar ve verileri, resimler, videolar, ortam dosyaları ve kayıtlı her şeyi siler.
Veri Temizleme (Wipe Data): Uygulamalar ve verilerini siler ancak dahili hafızadaki resimler, videolar vb. içeriği bırakır.
Önbellek Temizleme (Wipe Cache): OTA dosyaları, geçici recovery verileri ve loglarını silir.
Dalvik / Art Önbelleği Temizleme (Wipe Art/Dalvik Cache): Dalvik veya Android Runtime için optimizasyon dosyalarını siler.
Sistem Temizleme (Wipe System): Cihaz yazılımı ve ROM’unun tutulduğu system bölümünü siler.
Dahili Depolama Temizleme (Wipe Internal Data Storage): Cihaz dahili belleğindeki resimler, videolar, müzikler vs. kapsa.
Harici Depolama/Sd Kart Temizleme (Wipe External Storage/SD Card): SD Kartı formatlar
USB-OTG Temizleme (Wipe USB-OTG): Takılı USB belleği formatlar.
Üç gün önce bende twrp ile yeni custom rom yükledim. Arkadaş bir denesin, yine olmazsa telefonun hafızası çok küçük demektir. Yapacak bir şey yok o zaman.

musleysa

musleysa

Üye
.......

Son düzenleme:
goldmobile

goldmobile

Üye
    Konu Sahibi
Evet twrp ile daha derin temizlik yapılabiliyor daha önce yapmıştım hatta sistemi öyle siliyor ki telefon açılmıyor. Bunun için twrp ile işlem yaparken dikkatli olmak lazım
Hafıza sorununa gelicek olursak önceki romda da pek bir şey yoktu zaten kafama takılan stock romu yazdıktan sonra hafıza durumunu not almadan direk rom sonrası ROOT atıp sonra da 10 dan fazla yüksek boyutlu google ve başka uygulamaları sildim sonra hafıza bilgilerini görüntü aldım sonuç bu. Acaba uygulamaları silmeseydim durum ne olurdu merak ediyorum?
Ve ya aynımı olurdu
Araştırmaya çözüm bulmaya çalışıyorum samsung ile konuştum durum bu dedi yapacak bir şey yok resmi olarak.
Ama bir rus forumda baktım birisi romdan bazı uygulamaları silerek cihaz hafızasını toplam kullanılan alanı 4.9gb yapmış

Son düzenleme:

Üst Alt