Gelen aramada arayanın ismi görünmüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
Gelen aramada arayanın ismi görünmüyor.
Stok android 7.0 (4.28.401.3) kullanıyorum. Gelen aramalarda (Sim kartım Türk Telekomun) zaman zaman arayan kişilerin bazıları rehberimde ve sim kartımda kayıtlı olmasına rağmen "arayan numara" olarak görünüyor. Kim olduğunu bilemiyorum. Arayan kişi de "telefon numaram sende kayıtlı değil mi?" diye sorunca şaşırıyorum. Ayarlara baktım ama bir ayar bulamadım. Çözümü var mı dersiniz?
Telefonum HTC M9
Edit:Konuyu doğru yerde açmadıysam, admin ilgili bölüme taşıyabilir.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Stok android 7.0 (4.28.401.3) kullanıyorum. Gelen aramalarda (Sim kartım Türk Telekomun) zaman zaman arayan kişilerin bazıları rehberimde ve sim kartımda kayıtlı olmasına rağmen "arayan numara" olarak görünüyor. Kim olduğunu bilemiyorum. Arayan kişi de "telefon numaram sende kayıtlı değil mi?" diye sorunca şaşırıyorum. Ayarlara baktım ama bir ayar bulamadım. Çözümü var mı dersiniz?
Telefonum HTC M9
Edit:Konuyu doğru yerde açmadıysam, admin ilgili bölüme taşıyabilir.
Telefon Hafızasına kaydettiğiniz de aynı şey oluyor mu deneyin ?

ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
Evet. Bugün arayan kişinin numarası sadece telefonun hafızasında (rehberde) kayıtlıydı. Sim kartta kayıtlı değildi.
İnternette farklı bir çözüm önerisi buldum.
Telefonda *30# tuşlayıp ara dedim.
"Telefon
Gelen çağrı kimliği hizmet etkindi" cevabı geldi. Telefonu kapatıp açtım. Bakalım sorun çözülecek mi?

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
ibrother

ibrother

Üye
M9 da serinin en sorunlu serisi, ayarlar) uygulama) telefon u bul verileri temizle bu da olmazsa, fabrika ayarlarına da at bi bazen çözüm oluyor.

ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
M9'dan çok memnunum. İçinde 100'den fazla uygulama var. Verileri temizledim. Sonuç alamazsam fabrika ayarlarına dönerim. Sonucu da burada bildiririm. Sağol.
Edit: Kendi soruma kendim cevap vereyim.
Rehbere girince sol üstte telefon defteri yazan yerdeki ok işaretine tıkladım. Görüntülenecek kişilerde "Tüm kişiler" seçiliydi. Özelleştir seçtim. Buradan da "Telefon kişileri" ile "SIM" kişileri seçip kaydettim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ibrother

Üst Alt