Galaxy S6 Edge Root atıcam ama aklımda bazı sorular var.

Sponsorlu Bağlantılar

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
Root atıcam ama aklımda bazı sorular var.
Merhaba;

Cihazıma root atmayı düşünüyorum fakat aklımda bazı sorular var sırayla yazıyorum :)

1. Cihaza root attığım zaman Edge Screen uygulaması gibi sistem uygulamalarını xda daki apk lar ile güncelleyebilecek miyim ?
  2. Knox Sayacı artacağından SHealt gibi knox tarafından korunan uygulamalar açılmayacak bunun için bir çözüm yolu var mı ?
  3. Cihazıma hala güncellemeler geliyor. Bu güncellemeleri yapabilecek miyim? OTA veya başka bir yol ile
Şimdilik bu kadar yardımcı olursanız sevinirim :)

• Beğen
Tepkiler: Tek Bilgin

Tek Bilgin

Tek Bilgin

Üye
1. Evet
2. Root olsa bile SHealt uygulaması çalışıyor sorun yok.
3. OTA üzerinden yapamazsın. Cihazınız modifiye edildiği için sistem cuncellemeleri kontrol edilemedi uyarısına benzer bir uyarı veriyor. Güncel ROM indirebilir flash layip geri root lar siniz.

YouTube : Tek Bilgin

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
    Konu Sahibi
1. Evet
2. Root olsa bile SHealt uygulaması çalışıyor sorun yok.
3. OTA üzerinden yapamazsın. Cihazınız modifiye edildiği için sistem cuncellemeleri kontrol edilemedi uyarısına benzer bir uyarı veriyor. Güncel ROM indirebilir flash layip geri root lar siniz.

YouTube : Tek Bilgin

Samsung Pass gibi uygulamalar çalışmaya devam eder mi peki ? birde rom flashlar tekrar root atarsın demişsinizde rom atmak telefonu sıfırlamaz mı ?

Dereck

Dereck

Üye
Root olduğu için OTA yapamayacaksın ama Smart Switch ile ROM bulup indirmeyle uğraşmadan direk güncelleme yapabilirsin. Sonrasında telefonunu yeniden rootlaman gerekecek. Bu işlemler esnasında hiçbir uygulaman ayarın sıfırlanmaz. Root gerektiren kullandığın özel uygulamalar varsa bu uygulamalar root suz olduğu müddetçe düzgün çalışmayacaktır yada hiç çalışmayacaktır. Ayrıca Shealt vb. uygulamaların knox sayacı kaynaklı çalışmaması gibi bir durum yok.

turkishield

turkishield

Üye
Ya orijinal firmware üzerine yalnızca root atıp kullanırsın(benim yaptığım gibi). Bu sağlıklı oluyor, yani stabil çalışıyor telefon hiç hata falan almıyorsun. Ya da hazırlanmış özel romları kullanırsın. Bunlar orijinal firmware kadar sağlıklı çalışmıyor. Tabi bu durum her telefon için öyle orijinal firmware gibi sağlıklı çalışan romu bulmak çok çok zordur :) Neyse samsung kendine özel uygulamaları rootla da kullanabiliyorsun. Ben S6 edge varken sırf fazlalık uygulamaları kaldırmak, viper4androidFX yüklemek, arkaplanda çalışan uygulamaları dondurabilmek için orijinal firmwareyi rootlamıştım. Özel rom yüklememiştim. Root atmayı da ben anlatmıştım bu sitede. Buyur konu :D
İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

• Beğen
Tepkiler: -Andromeda-
murat3702

murat3702

Üye
Sadece TWRP Recovery yüklemek sayaç artırıyormu. Bilen varsa yazsın lütfen. Rootlamayacağız sadece TWRP Recovery yükleyeceğiz.

murat3702

murat3702

Üye
Evet sayaç 1 tık artar :)
Cevap icin tesekkur ederim. Cok root yaptim twrp yukledim rom yukledim. Ama buna dikkat etmemistim hic. Dahasi kullandigim tellerin garantileri bitmis oldugundan onemsemedim sanirim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilisimler

bilisimler

Üye
Bende root atmayı düşünüyorumda cihazım yavaşları mı? :hmmm

Üst Alt