İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
beyler, benim kuzen ikinci el garantisi devam eden 1520 almıştı. sonra geçmişteki çirkef tecrübesine dayanarak (g3ü kendi sebep olduğu bi arızadan dolayı garantiye verip değişim yatırtıp g5 almıştı) yine hazır garantisi devam ediyorken bunu vereyim çirkeflik yapayım 950 versinler dedi ve 3 kere filan garantiye verdi. her tamirden geldiğinde bu olmamış diye çirkeflik yaptı :) ve değişim kararı çıkmış, ancak değişim telefonu kodu kısmında şu yazıyormuş; "hp y1m46ea"
beni aradı sordu, enişte böyle bişi yazıyo ne bu dedi? google bi girdim ki hp elite x3 :blink:

adam ya balın önde gideninden ya da burda bi yanlışlık var, nokia telefon verdi, microsoft yerine hp gönderiyor herifler :D

Vallahi billahi çirkefliğin bu kadarına şapka çıkartılır.
Benim lumia 1520 ekran değiştirttim bugün şimdi tamirden aldım powerbanka taktım tık yok. Birde 220 TL fiyat çekip 320 lira aldılar. Akşam eve gidince şarja takacam yarın çirkefin kralını yapacağım.
Edit : Yanlarında denedim özellikle ekran gelmedi ve şarj yemedi.. Birde tanıdık vardı orada yarın onu bulup çamura yatacağım.

Son düzenleme:

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Vallahi billahi çirkefliğin bu kadarına şapka çıkartılır.
Benim lumia 1520 ekran değiştirttim bugün şimdi tamirden aldım powerbanka taktım tık yok. Birde 220 TL fiyat çekip 320 lira aldılar. Akşam eve gidince şarja takacam yarın çirkefin kralını yapacağım.
Edit : Yanlarında denedim özellikle ekran gelmedi ve şarj yemedi.. Birde tanıdık vardı orada yarın onu bulup çamura yatacağım.
elinizden geldiği kadar çirkefliğinizi yapın, anladıkları tek dil o çünkü.

daha kuzenin cihaz gelmedi, bakalım hala bekliyoruz merakla ne gelecek diye :D

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu tamirci harbi salakmış! Pilin soketi oturtamış. Akşam evde ben hallettim.Telefonda sıkıntı var ama. Sıfırladım ve çok tuhaf hatalar aldım!!
1- Telefon mobil şebeke bağlantısı kurmuyor açılışta. Wifi oluşturdum diğer telefonla. Hesabı güç bela kurduk. Aaa oda ne başlangıç ekranımda explorer yok!
Mağazaya gideyim dedim, ikinci süpriz! Hesap bağlı değil!

2- Mobil veriyi yeni apn oluşturup kullanıcı adı,profili internet yapıp, lte ilgili kutuyu işaretleyip kaydederek internet erişimi sağladım.

3- Uzun zamandır telefon arızalı olduğu için güncelleme kontrolü yapayın dedim. Oda ne! Güncellemeyi görmediği gibi insider olarakta göremedim. Hatta insider bile değil mişim! Hesap sorunu bir kez daha karşıma çıktı..
Hesaplardan ekleyeyim diyorum microsoft hesabını bağlayamadım.

4- Mağazadan oturum aç diyorum hop dışarı atıyor. Bir şekilde bir kaç uygulama kurabildim.

Bana bir pc yolu göründü anladım kadarıyla. Sıfırdan wp 8.1 denimden geleceğim....

Edit : Tamirde hafıza kartı girişi tamirden geçecek diye belirttim.Belki de fiyat o yüzden 320 oldu. Hafıza kartı girişi arızası giderilmemiş.

Son düzenleme:
serinaga

serinaga

Üye
Bu tamirci harbi salakmış! Pilin soketi oturtamış. Akşam evde ben hallettim.Telefonda sıkıntı var ama. Sıfırladım ve çok tuhaf hatalar aldım!!
1- Telefon mobil şebeke bağlantısı kurmuyor açılışta. Wifi oluşturdum diğer telefonla. Hesabı güç bela kurduk. Aaa oda ne başlangıç ekranımda explorer yok!
Mağazaya gideyim dedim, ikinci süpriz! Hesap bağlı değil!

2- Mobil veriyi yeni apn oluşturup kullanıcı adı,profili internet yapıp, lte ilgili kutuyu işaretleyip kaydederek internet erişimi sağladım.

3- Uzun zamandır telefon arızalı olduğu için güncelleme kontrolü yapayın dedim. Oda ne! Güncellemeyi görmediği gibi insider olarakta göremedim. Hatta insider bile değil mişim! Hesap sorunu bir kez daha karşıma çıktı..
Hesaplardan ekleyeyim diyorum microsoft hesabını bağlayamadım.

4- Mağazadan oturum aç diyorum hop dışarı atıyor. Bir şekilde bir kaç uygulama kurabildim.

Bana bir pc yolu göründü anladım kadarıyla. Sıfırdan wp 8.1 denimden geleceğim....

Edit : Tamirde hafıza kartı girişi tamirden geçecek diye belirttim.Belki de fiyat o yüzden 320 oldu. Hafıza kartı girişi arızası giderilmemiş.
Vay arkadaş seninki de tam bir çin işkencesi gibi olmuş ...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Vay arkadaş seninki de tam bir çin işkencesi gibi olmuş ...
Çin işkencesi hafif kalır!!!!
Ekran görüntüleri atayım mı??

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

kmlxxbb

kmlxxbb

Üye
925'e ekle kardeşim .

4MaGuS

4MaGuS

Üye
beni lumia 920 den silebilirsiniz telefonu sattım wp ye veda ettim geçici olarak eski Nokia telefonu kullanıyorum daha sonra ne alçağım belli değil

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
Beni de Lumia 1520'den silebilirsiniz. 3 ay oldu androide geçeli telefonu dolapta saklıyordum dün sattım. Böylece Microsoft macerası tamamen bitmiştir benim için.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar lumia 950 xl cihazımın teleservicede anakartı değişti cihaz dün geldi , bütün güncellemeleri yapmama rağmen(insider sürümlerde dahil) çift tıkla uyandırma ayarlar menüsünde yok ve cihaz çift tıklama ile açılmıyor. Hatta dokunma jestle menüsünde sadece gezinme tuşlarına dokunduğunda titret var. çoğu eldive türü ile....ve ekrana iki kez dokunarak aktif hale getir yok.
Cihazı sıfırladım yine olmadı insider son sürümü yükledim yine yok, nedeni ne olabilir acaba.
@Sensation @papakudioflu @bozkirdangelen

teknognc

teknognc

Üye
Arkadaşlar lumia 950 xl cihazımın teleservicede anakartı değişti cihaz dün geldi , bütün güncellemeleri yapmama rağmen(insider sürümlerde dahil) çift tıkla uyandırma ayarlar menüsünde yok ve cihaz çift tıklama ile açılmıyor. Hatta dokunma jestle menüsünde sadece gezinme tuşlarına dokunduğunda titret var. çoğu eldive türü ile....ve ekrana iki kez dokunarak aktif hale getir yok.
Cihazı sıfırladım yine olmadı insider son sürümü yükledim yine yok, nedeni ne olabilir acaba.
Çift tıkla açma ayarı Kilit Ekranı ayarlarında olması lazımdı

sahanemir

sahanemir

Üye
Market güncellemesi sonrası gelecektir.

Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sahanemir

sahanemir

Üye
Ben de de 930 un pili öldü oyun oynadığım için sömürdü pili ben değişebilir miyim onu da bilmiyorum işime de pek gelmiyor servis ama sanırım el mecbur.

Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dark_13

Üye
bende yaklşık 2.5 ay önce telefonumu (lumia 950 xl) teleserviceye vermiştim anakartı değişti aynı sorun bendede vardı kullanmaya devam ettim 1 hafta sonra mesaj geldi telefonunuzun imei kayıt dışıdır diye
telefonun anakartı değiştiği için imei kayıt dışıdır muhtemelen ondan dolayı bazı güncellemeleri maalesef tüklenemiyor benimde başıma geldi 2.5 ay once benimde telefonumun (lumia 950 xl) anakartı değişti imei kayıt ettirilmemiş çift tıkla dokunma birde diğer eklenenler kısmında gelişmiş bilgiler çkmıyordu teleservice ye durumu anlattım tekrar yazılım güncellemesi yaptılar sonra çift tıkla uyandırma geldi fakat hala imei kayıt ettirmediler defalrca bildirmeme rağmen 70 gün oldu halen daha kayıt dışı ne zaman bildirsem yetkili birime iletildi merak etmeyin telefonunuz kapanmaz diyorlar

Esendağlı

Esendağlı

Üye
bende yaklşık 2.5 ay önce telefonumu (lumia 950 xl) teleserviceye vermiştim anakartı değişti aynı sorun bendede vardı kullanmaya devam ettim 1 hafta sonra mesaj geldi telefonunuzun imei kayıt dışıdır diye

telefonun anakartı değiştiği için imei kayıt dışıdır muhtemelen ondan dolayı bazı güncellemeleri maalesef tüklenemiyor benimde başıma geldi 2.5 ay once benimde telefonumun (lumia 950 xl) anakartı değişti imei kayıt ettirilmemiş çift tıkla dokunma birde diğer eklenenler kısmında gelişmiş bilgiler çkmıyordu teleservice ye durumu anlattım tekrar yazılım güncellemesi yaptılar sonra çift tıkla uyandırma geldi fakat hala imei kayıt ettirmediler defalrca bildirmeme rağmen 70 gün oldu halen daha kayıt dışı ne zaman bildirsem yetkili birime iletildi merak etmeyin telefonunuz kapanmaz diyorlar
Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, peki cihazı tekrar göndersem mi acaba ne dersiniz.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Esendağlı

Esendağlı

Üye
yüklü olan sürüm numarası neydi

bu arada cihazda ne sorunu vardı ki anakart değişimi oldu mesela benim telefonun ön kamerası açılmıyordu hata kodu çıkıyordu
Surum numarası 10.0.10586.0 idi...
işin acı olan tarafı da aslında cihazda hiç bir sorun yoktu aslında, cihazı değiştirirler yerine de hp elite x3 verirler diye bir sürü uyduruk sorunlar yazdım gönderdim keşke göndermez olaydım.o salaklarda sorunu olmayan cihazın anakartını değiştirdiler keşke bir sorunu yok deyip geri gonderselerdi daha iyi olacaktı.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

dark_13

Üye
Surum numarası 10.0.10586.0 idi...
işin acı olan tarafı da aslında cihazda hiç bir sorun yoktu aslında, cihazı değiştirirler yerine de hp elite x3 verirler diye bir sürü uyduruk sorunlar yazdım gönderdim keşke göndermez olaydım.o salaklarda sorunu olmayan cihazın anakartını değiştirdiler keşke bir sorunu yok deyip geri gonderselerdi daha iyi olacaktı.
benim de değiştirdikleri anakartın sürüm no su ile aynı şimdi teleservice ile uğraşıp duruyorum imei kaydı için

Üst Alt