Lumia 1520 telefon kapalı yazısı

Sponsorlu Bağlantılar

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 telefon kapalı yazısı
Merhaba arkadaşlar telefonumda hat takılı olmasına rağmen şebeke çekmiyor ve sol üstte bu şekilde telefon kapalı yazıyor bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Lenovo A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

utt2

utt2

Üye
sim kartı çıkartıp telefona reset atsan büyük ihtimalle düzelir
telefon kapalı yazısı uçuş modundayken çıkar ama senin telefon uçuş modunda görünmüyor

• Beğen
Tepkiler: sinan-19
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
sim kartı çıkartıp telefona reset atsan büyük ihtimalle düzelir
telefon kapalı yazısı uçuş modundayken çıkar ama senin telefon uçuş modunda görünmüyor
Format atınca fotoğraflarım falan siliniyor mu Windows phone da peki

franklinda

franklinda

Üye
Sim kartı çıkaracak telefonu kapatıp tekrar açacaksınız :)

• Beğen
utt2

utt2

Üye
format atmıyoruz sadece telefon açıkken ses kısma ve açma kapama tuşuna aynı anda 5-1-10 saniye basılı tutunca telefon yeniden başlıyo

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
format atmıyoruz sadece telefon açıkken ses kısma ve açma kapama tuşuna aynı anda 5-1-10 saniye basılı tutunca telefon yeniden başlıyo
Deniyorum şimdi haber veririm size

serinaga

serinaga

Üye
Geri Dönüş olmadığına göre sanırım sorun çözüldü ...

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Geri Dönüş olmadığına göre sanırım sorun çözüldü ...
Kusura bakmayın fırsatım olmadı fakat denedim. Telefon hiçbir tepki vermedi

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Kusura bakmayın fırsatım olmadı fakat denedim. Telefon hiçbir tepki vermedi

Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı bekleyin ama bunu ekran kendiliğinden kapanıp titreyene kadar bekleyerek yapın. 10 - 15 sn sürebilir. Telefon titreyince parmaklarınızı çekin. Bu bir reset. Telefon sadece yeniden başlar. Çözüm olmazsa önemli dosyalarınızı yedek alıp telefonu sıfırlayın.

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı bekleyin ama bunu ekran kendiliğinden kapanıp titreyene kadar bekleyerek yapın. 10 - 15 sn sürebilir. Telefon titreyince parmaklarınızı çekin. Bu bir reset. Telefon sadece yeniden başlar. Çözüm olmazsa önemli dosyalarınızı yedek alıp telefonu sıfırlayın.
Tamam deneyeceğim

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Dediğiniz yöntemi uyguladım fakat hâlâ telefon kapalı diyor normal format atmam mı gerekli acaba

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Dediğiniz yöntemi uyguladım fakat hâlâ telefon kapalı diyor normal format atmam mı gerekli acaba

Denemediğin bir tek format atmak kaldı sanırım, yedeklerini aldığından emin ol ve ondan sonra format at bence, kolay gelsin.

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Denemediğin bir tek format atmak kaldı sanırım, yedeklerini aldığından emin ol ve ondan sonra format at bence, kolay gelsin.
Teşekkürler. Bakalım deneyeceğim inşallah düzelir

serinaga

serinaga

Üye
Merhaba Arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacağım ama bu sorunun (Şebeke Sembolünün orada Hat Kapalı yazması) çözümünü bilen var mı ?

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
Merhaba Arkadaşlar, konuyu hortlatmış olacağım ama bu sorunun (Şebeke Sembolünün orada Hat Kapalı yazması) çözümünü bilen var mı ?
ben sim kartı değiştirerek o sorunu çözmüştüm Lumia 820 varken

serinaga

serinaga

Üye

Merhaba Arkadaşlar,
Sorunu kendim çözdüm, bilmeyen ya da başına gelen Arkadaşlara yardımcı olması bakımından yazma gereği duydum ...
Bu sorun tamamen donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor. Telefonun şarj edilen, mikrofon ve hoparlörün bulunduğu, ayrıca telefon antenin bulunduğu karttan kaynaklanan bir arıza. Bende 2 adet L1520 var, bu modülleri karşılıklı yer değiştirdim, bu defa diğer telefon aynı hatayı verirken asıl sorunlu olan düzeldi. Tekrardan modülleri değiştirdim, ilk başta bu hatayı veren telefon tekrar aynı hatayı verdi, diğeri düzeldi. Böylece sorunun donanımsal olduğu kanıtlanmış oldu.
@ponçikEnişte sanırım senin sorun sim kart kaynaklı imiş, ben 3 sim kart denedim çalışmamıştı, böylece sim karttan olmadığını anlamıştım ...

Üst Alt