C7 Kilit Kodu Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

mefeka47

mefeka47

Üye
    Konu Sahibi
C7 Kilit Kodu Yardım
Merhaba arkadaşlar biraz uğraştım hatta fazlasını yaptım ama telefonu bir türlü halledemedim.
Konu şu arkadaşlar kilit kodunu unuttum nokia c7 telefonumun. Ne yaparsam yapayım bir türlü halledemedim her yöntemi denedim nerdeyse, ama modu değiştiremediğim için de birşey yapamıyorum. İlk aldığım zamanlar da kilit konunu direk bloke edip ara yüze girmenin kolay yolu vardı onu bulamadım. Bilen varsa acil yardım istiyorum.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Tek kurtuluş yazılım orjinalse yani daha önce hiç yazılım yüklememiş isen orjinal C7 yazılımı bulup Phoenix ile yüklemen gerekir. Böylece cihaz sıfırlanır şifrede 12345 olur.

• Beğen
Tepkiler: xmustx
mefeka47

mefeka47

Üye
    Konu Sahibi
Hocam sıkıntı orada başlıyor zaten. Telefonun kilidi olduğu için usb moduna alamıyorum. Bu işlemi de yapamadığım için yazılımsal bir yükleme yapamıyorum. Up Up cevaplarınızı bekliyorum.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Hocam sıkıntı orada başlıyor zaten. Telefonun kilidi olduğu için usb moduna alamıyorum. Bu işlemi de yapamadığım için yazılımsal bir yükleme yapamıyorum. Up Up cevaplarınızı bekliyorum.
Depolama modunda mıydı cihaz ?

mefeka47

mefeka47

Üye
    Konu Sahibi
Evet sanırım ilk algılamayı depolama görüyor değiştirmek içinde şifre engeli karşılıyor yine. Hocam denedim phonxi orada bir pürüz var nokia kendi kaynaklarını kestiği için gerekli yazılımı bulamıyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Evet sanırım ilk algılamayı depolama görüyor değiştirmek içinde şifre engeli karşılıyor yine. Hocam denedim phonxi orada bir pürüz var nokia kendi kaynaklarını kestiği için gerekli yazılımı bulamıyor.
Şifre olsada hard format atabilirsin yani tuşlarla olan format onu yaparsan telefon sıfırlanır ama şifre kalır ancak yazılımla sıfırlanır ve ayarlar da sıfırlanacağı için Pc Suite moduna geçer yine böylece yazılım atabilirsin.
Ama direk phoenix ile de CFW atıp sıfırlayabilirsin herşeyi CFW linkinden C7 yazılımını indirip konudaki anlatımları yapın.

mefeka47

mefeka47

Üye
    Konu Sahibi
Tam ve kesin çözüm anlatıyorum. Aldığım bir hata yüzünden saatler kaybetmeyin diye arkadaşlar. Buna 20-40 tl isteyen gereksiz insanlar paranızı almasın.
Başlangıç olarak pohenix'i yüklüyoruz. Orada hata alacaksınız ve kesin çözüm için saatlerinizi harcamayın. Yazıyı iyice okuyun.
İndirdikten sonra bu linki inceleyin:

Sonra hata alacaklar ya iletişeme geçsin yada sağ tıklayıp nerede nokia klasörü varsa yazılımları oraya yükleyin.
Yazılımları buradan indiriyorsunuz. Nafirm işe yaramaz durumda şuan:

Ben bir günümü harcadım ve para tuzağına kapılmadım. Takılan olursa çekinmeden yazsın, elimden geldiğince size yardımcı olacağım.