Haber Nokia 6 Farkı

Sponsorlu Bağlantılar

Nokia 6 ilginizi çekiyormu?

• Kullanılan toplam oy
    12
mukoca1

mukoca1

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 6 Farkı
Nokia, Microsoft ile olan 3 yıllık sözleşmesinin bitmesinin ardından HMD ile yaptığı Android anlaşmasıyla Akıllı telefon pazarına dev adımlarla geri dönüyor. İlk olarak Nokia 6 modeliyle kullanıcıların karşısına çıkan şirket 2017 yılında 6 -7 adet Android modelinini müşterileriyle tanıştırmayı planlıyor. Geçtiğimiz günlerde Android modelleri için Bluetooth sertifikası alan Nokia nın dünyaya açılması bekleniyor.

Nokia 6 şu an için sadece Çin pazarında piyasaya sürülmesine rağmen günlük ortalama 250.000 ön sipariş aldığı söyleniyor. Bu rakam diğer Akıllı Telefon markalarına göre düşük sayılsada, başlangıç için çok iyi diyebilirim. Üstelik Çin’de bir adet Nokia 6 ayırtmak için 9 dolarlık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Telefonun satış fiyatı ise 246 dolar.

Nokia 6 Farkı

Orta segment Akıllı Telefonlar arasında oldukça iddaalı bir profil oluşturan Nokia 6 nın özellikleri ise sınırları zorlayacak gibi duruyor. Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 430
ana işlemci ve dört çekirdekli yardımcı işlemci bulunan Nokia 6 da, 4 GB LPDDR ram bulunuyor. Ayrıca 64 GB dahili depolama birimi ve 3000 mAH bataryada Nokia 6 yı tercih etmek için önemli etkenlerden sadece birkaçı.

Kutusundan Android 7.0 Nougat ile çıkan Nokia 6 da dikkat çeken başlıca özelliklerden biri parmak izi okuyucusunun Ana Ekran tuşuna entegre edilmesi. 16 Mp arka kamera ve 8 Mp ön kamerası ise kendi sınıfında fark yaratacak diyebilirim. Nougat hakkında merak ettiğiniz bir şey varsa başlıklı yazımı okuyabilirsiniz. Dilerseniz şimdi Nokia 6 nın diğer özelliklerine hep beraber bir göz atalım.

Nokia 6 Özellikleri

EKRAN

• Ekran Boyutu: 5.5 İnç
  • Ekran Çözünürlüğü: 1080x1920 (FHD)
  • Piksel Yoğunluğu: 403 PPI
  • Ekran Teknolojisi: IPS LCD
  • Ekran Özellikleri: Çizilmeye Dirençli Cam Eğimli Ekran (2.5D) Multi Touch450 cd/m² (nit) Parlaklık
  • Ekran Dayanıklılığı: Corning Gorilla Glass 3
  • Dokunmatik Türü: Kapasitif Ekran
  • Renk Sayısı: 16 Milyon
  • Ekran / Gövde Oranı: 71.44 %
TEMEL DONANIM
  • Yonga Seti (Chipset): Qualcomm Snapdragon 430 MSM8937
  • Ana İşlemci (CPU): Quad-core 1.4 GHz ARM Cortex-A53
  • Yardımcı İşlemci: Quad-core 1.1 GHz ARM Cortex-A53
  • CPU Frekansı: 1.4 GHz
  • CPU Çekirdeği: 8 Çekirdek
  • İşlemci Mimarisi: ARMv8 (64-bit)
  • Grafik İşlemcisi: (GPU)Adreno 505
  • GPU Frekansı: 450 MHz
  • Bellek (RAM): 4 GB
  • RAM Tipi: LPDDR3
  • Dahili Depolama: 64 GB
  • Hafıza Kartı Desteği: Var
  • Hafıza Kartı Maks. Kapasitesi: 128 GB
DİĞER ÖZELLİKLER
  • İşletim Sistemi Versiyonu: Android 7.0 (Nougat)
  • Hoparlör Özellikleri: Çift Hoparlör, Stereo
  • Ses Çıkışı: 3.5 mm
  • Suya Dayanıklılık: Yok
  • Toza Dayanıklılık: Yok
  • Sensörler: Hall Sensörü, İvmeölçer, Jiroskop, Ortam Işığı Sensörü, Pusula, Yakınlık Sensörü
  • Parmak izi Okuyucu: Var
  • Parmak izi Okuyucu Özellikleri: Ana Ekran Tuşunda (Ön)
  • Servis ve Uygulamalar: Dolby Atmos,Gürültü Önleyici, İkinci Mikrofon, Smart PA (Power Amplifier), Smart PA (Power Amplifier) , TFA9891
  • Batarya Kapasitesi: 3000 mAh
  • Kamera Çözünürlüğü : 16 MP
  • Ön Kamera Çözünürlüğü: 8 MP
  • 4G Teknolojisi: LTE (Cat.4)
  • 4.5G Desteği: Var
  • USB Bağlantı Tipi: Micro-USB
  • USB Özellikleri: USB On-the-go (OTG), USB Tethering

Nokia 6 hakkında bu günlük paylaşacaklarım bu kadar. Şunuda hatırlatmak isterim ki Nokia nın şubat ayında Mobile World Congress (MWC)'de Nokia 8 i tanıtması bekleniyor. Nokia 8 in 2017 de şirketin amiral gemisi olması bekleniyor ve donanım yönünden üstün özelliklere sahip olacak. Bu konu kesinleştiğinde sizlere detaylı bir yazı hazırlayacağım. Sayfamdan ayrılmadan önce Etiketlere göz atarsanız ilginizi çekecek başka konularında olduğunu görebilirsiniz. Kaynak:

• Beğen
Tepkiler: Albeyaz02 ve MAERKEK

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hep farklıydı zaten . Ekran çözünürlüğü ve işlemci iyi . Alınabilecek telefon ?

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Android olduktan sonra tasarım olarak fark etmiyor zaten

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Özellikleri çok iyi de fiyatı da önemli . Bir de neden Nokia eski telefonları öksüz gibi bıraktı . Nokia 6 gibi farklı zeki modelleri var . Mesela X2-00 tuşlu fakat Whatsapp destekliyor . Bu telefonlara da destek vermesi lazım
Sesi iyi ise alınmaya değer

• Beğen
Tepkiler: Albeyaz02

Cadillac34

Üye
Özellikleri çok iyi de fiyatı da önemli . Bir de neden Nokia eski telefonları öksüz gibi bıraktı . Nokia 6 gibi farklı zeki modelleri var . Mesela X2-00 tuşlu fakat Whatsapp destekliyor . Bu telefonlara da destek vermesi lazım
Sesi iyi ise alınmaya değer
Nokia zamanında kendini satmasıydı Microsoft'a bu hallere düşmezdi.

• Beğen
Tepkiler: Albeyaz02 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Evet arkadaşlar Nokia 6 almış bulunmaktayım . Telefonun en çok sevdiğim özellikleri kapasitif tuşları oldu.
Sanal olmayan bu tuşlar ekranın altında 3 de dokunmatik olarak koyulmuş. Samsunglarda olan çıt yay sesi yok . Generel mobile ve birçok üreticinin kullandığı sanal tuş yöntemi yok . Bir inceleme videosu çekmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, DeV/AsA ve Albeyaz02
Albeyaz02

Albeyaz02

Üye
Halen symbian s60 kullanıcısıyım.Android ilgimi çekemedi : ?

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve MAERKEK
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Evet arkadaşlar Nokia 6 almış bulunmaktayım . Telefonun en çok sevdiğim özellikleri kapasitif tuşları oldu.
Sanal olmayan bu tuşlar ekranın altında 3 de dokunmatik olarak koyulmuş. Samsunglarda olan çıt yay sesi yok . Generel mobile ve birçok üreticinin kullandığı sanal tuş yöntemi yok . Bir inceleme videosu çekmeyi düşünüyorum.

Hayırlı olsun. Neden Nokia 8 düşünmedin? Nokia 6'nın kasa tasarımını sevmemiştim ben.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hayırlı olsun. Neden Nokia 8 düşünmedin? Nokia 6'nın kasa tasarımını sevmemiştim ben.
Teşekkür ederim . Ucuza geldi . 700 liraya ikinci el temiz aldım. Nokia 8 fiyatı nerde Nokia 6 nerde.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

Üst Alt