nokia c6-01 dokunmatik ekran sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Hocam bu sorun diyelim ki; donanımsal,
telefonun dödürme sensörünü açıp yan yatırın, yatık modda üs menü çekiliyorsa sorun donanımsaldır. Ekranı tamir edilmeli.

Eğer yatık modda da üs menü aşağı inmiyorsa sorun yazılımsaldır, diye tahmin ediyorum...
Arkadaşlar, benim de C6-01 üst ekran göstergesinde perdeyi aşağıya çekmiyor ve çekmek isteyince ekran sola kayıyor. Ama sorun Nokia PC Suite'e bağlanırken bazen düzeliyor bazen düzelmiyor. Acaba PC Suite'te mi sorun var yoksa ekran göstergesinde mi?

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Donanımsal veya yazılımsal olduğunu düşünmüyorum ama Nokia PC Suite'e bağlanırken veya PC Suite'ten telefona uygulama yüklerken oluyor.

PALA.

PALA.

Üye
ben suiti kullanmıyorum çok dandik. Yedekleme - geri yükleme bile yapamıyor, zaten destekte kesildi. Haritalar bile yüklenmiyor. Hep maxicepten yüklüyorum uygulamaları. Burasıda olmasa ne yapardık bilmiyorum ?

• Beğen

Cadillac34

Üye
ben suiti kullanmıyorum çok dandik. Yedekleme - geri yükleme bile yapamıyor, zaten destekte kesildi. Haritalar bile yüklenmiyor. Hep maxicepten yüklüyorum uygulamaları. Burasıda olmasa ne yapardık bilmiyorum ?
Öyle tabii ama habire telefona bluetoothla oyun ve uygulama atıp telefonun hafızasını doldurmak istemiyorum.

PALA.

PALA.

Üye
c6-01 kullanıyorum. Evols yüklü boş hafıza 526 mb. Uygulamaları hafıza kartına kuruyorum. bluetoothla alınan dosyaları ve yapılan indirmeleride hafıza kartına yönlendirdim. Oyunla pek işim olmaz, bluetooth 3.0 var bu cihazda yavaş sayılmaz. Her ihtiyaç duyduğumda kablo kullansaydım soket yalama olurdu :)
Uzun zaman oldu kabloyu kullanmıyorum. Foruma bile telefondan giriyorum bilgisayarı açmıyorum.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Bende genelde kablo kullanmıyorum. Ama bluetooth bazen bağlantıda sorun yapıyor.

PALA.

PALA.

Üye
telefonda internet varsa e mail ile yollayabilirsin 3.5g var bu cihazda 4g nin yarı hızında hemen iner bluetootdan bile hızlı.

Cadillac34

Üye
telefonda internet varsa e mail ile yollayabilirsin 3.5g var bu cihazda 4g nin yarı hızında hemen iner bluetootdan bile hızlı.
Ekran sorununu halletsem sıkıntı olmaz. Aslında telefonu tamirciye vermeye üşeniyorum. Daha doğrusu tereddütteyim. Telefonun tuş kiliti tuşu çalışmıyor ve hoparlörü bozuk patlak. Club Nokia olsaydı keşke yaptırabilirdim. :(

PALA.

PALA.

Üye
malesef bu cihazlarda tamir yapsan yarın başka yeri bozuluyor bakıyorsunki sonradan astarı yüzünden pahallı hale geliyor. Anlayan iyi bir tamirci varsa gösterebilirsin ama sökmesi takması zor bu cihazların.
Kilit tuşu bu yandaki sürgülü olanmı yoksa ortadaki menü tuşumu

• Beğen

Cadillac34

Üye
malesef bu cihazlarda tamir yapsan yarın başka yeri bozuluyor bakıyorsunki sonradan astarı yüzünden pahallı hale geliyor. Anlayan iyi bir tamirci varsa gösterebilirsin ama sökmesi takması zor bu cihazların.
Kilit tuşu bu yandaki sürgülü olanmı yoksa ortadaki menü tuşumu
Tamir etmek sorun tabii. Bir de içinden parça alıp başka telefona takarlarsa o da var işin içinde. Bir de yoktan yere başka sorun gösterip insanları oyalamaları var ya sinir oluyorum.

Telefonun kilit tuşu yaındaki sürgülü tuş senin telefondan işte. Bende mecburi olarak tuş kilidi uygulamasını kullanıyorum.

PALA.

PALA.

Üye
nokia-c6-01.oms.apps.opera.com/tr_tr/quick_lock_quick_lock.html?pos=6
bu kilitlemek için.
Açarkende menü tuşunu kullanıyorum.
Açma kapama için pratik uygulamalar var ama kullanışlı değil... Şu menü tuşuna bir dokunuşta açacak mod olsa iyi olurdu

Cadillac34

Üye
nokia-c6-01.oms.apps.opera.com/tr_tr/quick_lock_quick_lock.html?pos=6
bu kilitlemek için.
Açarkende menü tuşunu kullanıyorum.
Açma kapama için pratik uygulamalar var ama kullanışlı değil... Şu menü tuşuna bir dokunuşta açacak mod olsa iyi olurdu
Yandaki sürgülü tuşu neden kullanmıyorsun yoksa bozuk mu?

PALA.

PALA.

Üye
fener olarak kullanıyorum genelde. Nokia onu açma için alternatif olsun diye koymuş. Bozulacağını bildiğimden nadiren kullanıyorum

• Beğen

Cadillac34

Üye
fener olarak kullanıyorum genelde. Nokia onu açma için alternatif olsun diye koymuş. Bozulacağını bildiğimden nadiren kullanıyorum
Fener olarak kullanmak için güç tasarruf modunu kapatmak gerekiyor yoksa çalışmıyor. Nasıl bir donanım yapmışlarsa artık hiç güzel olmamış.

Telefonu yaptırmak için hangi teknik servise götürsem acaba?

PALA.

PALA.

Üye
araştırman gerek güvenilir bir usta bulursan yaptır. Bu zamanda bakkallar bile telefon işine girer hale geldi. Teknik servislerin desteği varmı inan bilmiyorum. Verdikleri sözüde tutmadılar güya 2016 ya kadar destek vardı. Kılıf bulamadımda internetten aldım. Kılıf ve jelatin olmasa çoktan pert olmuştu
güç tasarrufunu devre dışı bırak ben kullanmıyorum. Yok illa güç tasarrufunda olsun dersen el feneri widgeti var forumda onunla güç tasarrufunda olsada açılır fener

Son düzenleme:
  • Beğen

Cadillac34

Üye
araştırman gerek güvenilir bir usta bulursan yaptır. Bu zamanda bakallar bile telefon işine girer hale geldi. Teknik servislerin desteği varmı inan bilmiyorum. Verdikleri sözüde tutmadılar güya 2016 ya kadar destek vardı. Kılıf bulamadımda internetten aldım. Kılıf ve jelatin olmasa çoktan pert olmuştu
güç tasarrufunu devre dışı bırak ben kullanmıyorum. Yok illa güç tasarrufunda olsun dersen el feneri widgeti var forumda onunla güç tasarrufunda olsada açılır fener
Bizim burda telefoncu var ama tamircilerine güvenemiyorum. KVK olsaydı belki yaptırabilirdim.

El feneri widgeti var zaten ama üst ekran göstergesi yüzünden onları da sildim. Hafıza kartını yarıya kadar boşalttım.

Cadillac34

Üye
Arkadaşlar, C6-01 telefonumun ekranı nasıl tamir edebilirim? Ekranın orta kısmı basmıyor, üstteki top bar yani üstteki araç çubuğu perdeyi aşağıya çekmiyor. Öyle olunca da uygulamalarda sorun yaşıyorum. Ne yapmam lazım?
Bir de Home tuşuna basınca başka uygulamalara giriyor. Ayrıca, ekran kendi kendine takılıp kalıyor, oynuyor.

PALA.

PALA.

Üye
Merhaba, daha önce konuşmuştuk ekran değişimi kolay değil malesef. Komple sökmek gerek. Ekranı internetten sipariş edip gözü kesen birine gösterin.
Home tuşuna gelince yüklediğiniz bir uygulama yok sanırım
S^3 - [lancet] Quickapp V2.02(8) Symbian^3 Unsigned Türkçe - Maxipda

sırası gelmişken bir soruda ben sorayım, kilit açarken bu home tuşuna basıp sonrada çıkan "kilit aç" yazısına dokunmak gerekiyor. Sadece home tuşuna basınca açılsın istiyorum yandaki sürgülü tuş gibi. Üşengeçlik sanmayın gereksiz geliyor bana. cevap için teşekkürler

Cadillac34

Üye
Merhaba, daha önce konuşmuştuk ekran değişimi kolay değil malesef. Komple sökmek gerek. Ekranı internetten sipariş edip gözü kesen birine gösterin.
Home tuşuna gelince yüklediğiniz bir uygulama yok sanırım
S^3 - [lancet] Quickapp V2.02(8) Symbian^3 Unsigned Türkçe - Maxipda

sırası gelmişken bir soruda ben sorayım, kilit açarken bu home tuşuna basıp sonrada çıkan "kilit aç" yazısına dokunmak gerekiyor. Sadece home tuşuna basınca açılsın istiyorum yandaki sürgülü tuş gibi. Üşengeçlik sanmayın gereksiz geliyor bana. cevap için teşekkürler
Aslında ben en son mesajdan sonra şöyle yaptım bugün. El feneri, Bluetooth, Wi-fi widgetleri ve Accuweather uygulamasını yükledim. WhatsApp için tarihi 6 ay geriye aldım. Sonra da Ev ekranı widgetlerini (hepsi) uygulamasını kurarken "Güncelleşstirme hatası" dedi. Sonra telefonu yeniden başlattım. Şimdi ekran eskiye nazaran iyi çalışıyor. Araç çubuğu perde çalışıyor. Ama anlayamadım tek sorun; ekran ışığı sürekli açık kalıyor. Bir ara Jbak Taskman Görev Yöneticisi uygulamasında aynı sorunu yapmıştı. Bende o uygulamayı sildim ve sonra sorun olmadı.

Home tuşuna kilit tuşu atanabilir mi orasını bilmiyorum ama bir bakmak lazım.

PALA.

PALA.

Üye
home(menü) tuşuna basınca ekran kilitini açmak için tıklamak gerekiyor kapatmaktan ziyade açmak için iki işlem yapıyoruz. Home tuşunu yapılandırabilsek güzel olur. Tek dokunuşta açmak pratik olur
ekran koruyucu uygulamalarda saçmalıyor bazen qoosaver kullanırken ekran donabiliyor. Az uygulama iyidir

Üst Alt