Ölü Piksel Sayısı ve İade

Sponsorlu Bağlantılar

ezioTD

ezioTD

Üye
    Konu Sahibi
Ölü Piksel Sayısı ve İade
Arkadaşlar umarım konu doğru kısımdadır. GM 5+ cihazımda 1 tane ölü piksel mevcut. İnternette yaptığım araştırmalarda tvler için yapılan bir habere rastladım. Haberde 3 ölü piksel şartı kaldığıldığı 1 tane bile ölü piksel varsa değişim ve iade için yeterli oldupu yazıyor. Acaba cep telefonları için 3 tane ölü piksel şartı var mı? Telpa ya da Teknosa kabul etmezse hakem heyetine başvurmalı mıyım?

hançer

hançer

Üye
üretici hatası olduğundan ''ayıplı mal'' diye değerlendirilmesi gerekir. ürünün yenisiyle değişimi ,lokal bir değişim ya da para iadesi olması lazım. bence haklarını iyi bir şekilde anlatıp savunursan ekran değişimi yapabilirler.

• Beğen
Tepkiler: ezioTD
ezioTD

ezioTD

Üye
    Konu Sahibi
üretici hatası olduğundan ''ayıplı mal'' diye değerlendirilmesi gerekir. ürünün yenisiyle değişimi ,lokal bir değişim ya da para iadesi olması lazım. bence haklarını iyi bir şekilde anlatıp savunursan ekran değişimi yapabilirler.
Teşekkür ederim yanıtın için. Ben de öyle düşünüyorum. Bence firmalar kullanıcı uğraşmaz diye düşünerek 3 tane diye sayı belirtiyorlar. Önce bir direk Teknosa'ya gidip şansımı deneyeyim bakalım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hançer
maxirabit

maxirabit

Üye
Teknosa yada telpa değişimi kabul etmez, onlar tüketici haklarından çıkan onayla ürüne müdahele ederler, iki firmada kafalarına göre kurallar koyar

ezioTD

ezioTD

Üye
    Konu Sahibi
@maxirabit O zaman ben de daha önce TeknoSA'ya iki defa yaptığım gibi biri THH ile diğeri şikayetvar.com ile olmak üzere paramı iade alırım. :)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Ölü pikseli nasıl tespit ettiniz ?