Nokia 808 PureView (RM-807) SymGo v1.0 CFW

Sponsorlu Bağlantılar

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 808 PureView (RM-807) SymGo v1.0 CFW
SymGo v1.0
GÖRSEL
  • Açılış görseli N9'daki açılış görseli ile değiştirildi
  • Nokia Pure sistem fontu yapıldı
  • 3G/Bluetooth/Mobilveri/Wi-Fi/DLNA/Hatsız/NFC/Sessiz/Radyo kullanarak çal widgetları MeeGo stili widgetlar ile değiştirildi
  • Digital saat/Tercih/Notlar/FM Radyo widgetları şeffaf olan versiyonları ile değiştirildi
  • Tarayıcı simgeleri MeeGo simgeleri ile değiştirildi
  • Ayna (ön kamera), Geçiş (LED flaş yakma) ve Kronometre widgetları yazılıma eklendi
PERFORMANS
  • Tarayıcı, T9 sözlüğü ve ajanda önbelleği yığın hafızaya taşındı
  • Kamera kalitesi artırıldı
  • PureView sensör modunda 16:9 en-boy oranında 9/8/6/5/4/2 MP, 4:3 en-boy oranında 12/8/5/3 MP çözünürlükleri eklendi. Tam çözünürlük sensör modunda ise 38 MP yerine 41 MP çözünürlük eklendi. (Eklenen çözünürlükler kırmızı renk ile belirtildi)
  • Kinetik kaydırma arttırıldı
  • Kulaklık sesini ve kalitesini artıran eklemeler yapıldı
  • Kulaklık sesini ve basını artıran ayrı bir yama eklendi (RomPatcher'dan SoundMod yamasını DomainSrv seçeneği ile aktif edin)
  • Müzik çalar kaydırma hızı arttırıldı
  • Wi-Fi hassasiyeti geliştirildi
SİSTEM
  • Tüm güncellemeler (Wi-Fi, galeri, mesajlar, 3G vs) yazılıma eklendi
  • C diskinin kapasitesi 782 MB'a çıkarıldı (Boşta 747 MB civarı kapasite mevcut)
  • Hatsız modunda Wi-Fi açılsın mı uyarısı kapatıldı
  • Ekolayzır düzenleme özelliği eklendi
  • Uygulama isimlerini değiştirme özelliği eklendi
  • Klasör içine klasör ekleme özelliği eklendi
  • Müzik çaların sadece E:/Music ve F:/Music klasörlerini okuması sağlandı
  • Müzik çalarda parça bilgilerini değiştirme özelliği eklendi
  • Şarj olurken kırmızı LED ışık ile bildirim eklendi (Şarj bittiğinde kapanıyor)
  • Zayıf pil uyarısında kırmızı LED ile yanıp sönme özelliği eklendi
  • DomainSrv yazılıma eklendi
  • RomPatcher+ yazılıma eklendi
  • installserver.exe yazılıma eklendi
KALDIRILANLAR LİSTESİ
  • Türkçe dışındaki diller kaldırıldı (İngilizce klavye bırakıldı)
  • Nokia tune, mesaj, e-posta, ajanda ve saat alarmı dışındaki zil sesleri silindi
  • Açılışta Nokia hesabı kaldırıldı
  • Kaldırılan uygulamalar
    • Mağaza
    • NFC'yi Tanıyalım
    • Office Mobile
    • Lync
    • OneNote
    • Microsoft Apps
    • CNN Int
    • Hava Durumu
    • Vlingo
    • Video Pro
    • Silent Film Director
    • Shazam
    • Quickoffice
    • Traveler
    • Nokia Öneriler
    • Nokia Music
    • Broadcast
    • Kılavuzlar
    • JoikuSpot
    • F-Secure
    • Communicator
    • Colorizit
    • Bounce Boing Battle
    • Adobe Reader
    • Sosyal Ağlar (Facebook, Twitter)
    • İpuçları ve Teklifler
    • Araç modu
    • Nokia Senkronize
    • Hakkında
Eklenen RomPatcher+ Yamaları

• FastLockKeyEventLong.rmp > Tuş kilidinden LED fenerin açılma süresini kısaltan yama
    • LightSensingFix.rmp > Işık algılayıcısının daha hızlı tepki vermesini sağlayan yama
    • Open 4 All.rmp > Sistem klasörlerine (sys, private, resource) erişimi sağlayan yama
    • Install Server RP+ v1.7 > Uygulama yüklemesinde hata alınmasını engelleyen yama
    • Remove Beep.rmp > Görüşme esnasında ses kaydı yaparken bip sesini engelleyen yama
    • SoundMod.rmp > Kulaklık sesini ve bası arttıran yama
    • Volume Warn.rmp > Yüksek ses seviyesi uyarısı kapatma yaması
Yapımda emeği geçen ve faydalandığım arkadaşlara buradan teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: HsnCnKly, cemil baba ve DarkredBlue61

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Linkleri Çoğalt Silinir Zamanla :) Kamera Moduda Sorun Çıkarabilir Bazen Yoğun Kullanımda Ayarları Çok Detaylı Değiştirince Hata Verebiliyor Kamera Açılmadı Diye

• Beğen
Tepkiler: şugar_klavyeci
şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
Linkleri Çoğalt Silinir Zamanla :) Kamera Moduda Sorun Çıkarabilir Bazen Yoğun Kullanımda Ayarları Çok Detaylı Değiştirince Hata Verebiliyor Kamera Açılmadı Diye
Mediafire hesabım var oraya yüklemiştim. Kendi hesabımdan izinsiz bir şey silmezler sanırım. Yıllar önce yüklediğim dosyalarım hâlâ duruyor. :) Kamera modunda çok uzun süre bu modu kullanmıştım ama hiç kamera açılmaması gibi bir sorun yaşamadım. Olursa değiştiririm tabi. Kendim kullandığım için ekledim. Özellikle 16:9 formatında 9 MP ve 4:3 formatında 12 MP çok gerekli cidden. :)

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
oscartiger

oscartiger

Üye
çok teşekkürler. telefonuma kurdum çok memnunum tek alışamadığım nokta şu kinetik kaydırma olayı. bi de görüşme yaparken ve sonlandırırken ilk başta ve sonda ufak bir titreşim oluyor. ona alıştım ama kinetik kaydırma olayında hala uyum sürecindeyim. :)

caglarslan91

Üye
HOCAM MERHABA..ŞİMDİ BEN 2.EL BİR 808 ALDIM ŞU AN BU CİHAZDA SYMGO V1 YÜKLÜ AMA TELEFONDA ARAMA DA YAPILMIYOR KAMERA DA ÇALIŞMIYOR. BUNUN DÜZELMESİ İÇİN BİR ÇÖZÜM VAR MI YÜKLEYEN YANLIŞ MI YÜKLEMİŞ ? YA DA ESKİ BELLE YE GERİ NASIL DÖNDÜREBİLİRİM ACABA? TEŞEKKÜR EDERİM

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
    Konu Sahibi
HOCAM MERHABA..ŞİMDİ BEN 2.EL BİR 808 ALDIM ŞU AN BU CİHAZDA SYMGO V1 YÜKLÜ AMA TELEFONDA ARAMA DA YAPILMIYOR KAMERA DA ÇALIŞMIYOR. BUNUN DÜZELMESİ İÇİN BİR ÇÖZÜM VAR MI YÜKLEYEN YANLIŞ MI YÜKLEMİŞ ? YA DA ESKİ BELLE YE GERİ NASIL DÖNDÜREBİLİRİM ACABA? TEŞEKKÜR EDERİM
Bende hiçbir sorun yok. Linklerde sıkıntı olabilir. Ama rar dosyası olarak indirdiği için eksik veya yanlış indirme söz konusu olamaz. Sorun olsa bende de aynı sorunlar olurdu. Tekrar yükleyin eğer yine olmazsa orjinale dönün. Çünkü bu noktada benim de yapabileceğim bir şey yok. :)

Üst Alt