Haber Android 7.1 Nougat ile çalışan Lumia 520

Sponsorlu Bağlantılar

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
Android 7.1 Nougat ile çalışan Lumia 520
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

XDA'da, thinhx2 nickli bir geliştirici CyanogenMod 14.1'i (Android 7.1 Nougat)'ı Lumia 520'de çalıştırmayı başarmış.

Nougat 7'yi 2,5 GHz Dört Çekirdek, 3 Gb Ram'li vb Android cihazların alamayıp, Çift Çekirdek 1 GHz işlemci ve 512MB Ram'li L520'nin bunu çalıştırması gerçekten tartışılır.
Helal olsun, MS'nin yapamadığını elalem böyle yapıyor. :lac:

Alttan da videosunu izleyebilirsiniz.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Secret Light, Esendağlı, teknolojibaronu ve 2 diğerleri

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Fena da çalışmıyor sanki.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Arama ve fotoğraf çekimleri yapabiliyor mu merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: Ali_KRKY
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Adam o kadar uğraşıp çalıştırmış ona bak sen. Bazı Android üst modeller 7'yi çalıştırmıyor bile.
Belki ileride Lumia üst modelinde dener bakarsın daha da stabil olur. Heme emeği karalamayın.

Bilgim yok sadece bunu paylaşmış, çıkarsa bişiler atarım yine.
Ben bi şey demedim ki iyi fena değil anlamında dedim

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Baya stabil yazılım tebrik ederim arkadaşı. Orta seviye cihazların böyle ilginç ataklar yapması kadar keyif veren bir şey yok.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Eskileri çöp sanan yeni nesile gelsin . Halen X2-00 kullanıyorum biraz daha zorlasam android i geçecek :D (Tasarruf konusunda )

• Beğen
serinaga

serinaga

Üye
Güzel bir gelişme, oldukça da stabil görünüyor, 1520'ye yüklesek uçar galiba :oley

• Beğen
Tepkiler: ZaZuM ve BLasTeaR
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Eğer launcher falan değilse yani gerçekse müthiş bişiy helal olsun vatandaşa.

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

• Beğen

Cadillac34

Üye
Helal olsun, iyi iş başarmış. Bazı özelliikler kısıtlı olabilir. Microsoft bırak onu yapmayı doğru dürüst güncelleştirme yapamıyor. :D Telefon modellerinde olan güncelleştirme sorunlarını bilgisayarım da bile yaşıyorum.

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye

Buyrun buda benim eski emektar. Her Android sürümünü gördü :D

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Baya stabil yazılım tebrik ederim arkadaşı. Orta seviye cihazların böyle ilginç ataklar yapması kadar keyif veren bir şey yok.
#Lumia520 orta seviye bir cihaz değil. Bildiğin giriş seviyesi cihazı. Şaşırtıcı olan o. ;)

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
#Lumia520 orta seviye bir cihaz değil. Bildiğin giriş seviyesi cihazı. Şaşırtıcı olan o. ;)
Neden 520 yi seçmişler böyle önemli bir olay için acaba, cihaz pert olursa zarar fazla olmasın diyemi yoksa bu cihazın bilmediğimiz bir özelliğimi var yoksa:)

• Beğen
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Neden 520 yi seçmişler böyle önemli bir olay için acaba, cihaz pert olursa zarar fazla olmasın diyemi yoksa bu cihazın bilmediğimiz bir özelliğimi var yoksa:)
Bildiğim kadarıyla bootloader kilidi var bizim cihazlarda. Bu vatandaş bootloader kilidini nasıl kırdı? Yada elindeki 520 unlock geliştirici cihazı mı? Bunu bulup 1520 hediye etmek lazım aslında :)

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Arayüz Uygulaması Filan Olamaz Heralde

afwerker

afwerker

Üye
denemek isteyen varsa buyursun anlatmışlar

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve BLasTeaR
Hasand.

Hasand.

Üye
Lumia 520si olanlara duyurulur

0MG90

0MG90

Üye
Bu haberler çıkıyor da devamı gelmiyor. Keşke her cihaza yüklenebilse.
Bu arada haberde bazı cihazlar N güncellemesini alamazken falan yazılmış. S800-801'in kaynak kodları N sürümünde silindi. Bu durumda güncelleme alamaz hale geldiler. Firmalar keyiflerinden kesmedi desteğini.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Buna benzer haberler daha önce de görmüştük ama haberden öteye gitmedi. Umarım bu sefer olur da Microsoftta anlar artık hızlanması gerektiğini. Ama Lumia artık üvey evlat. Nokia yoluna android ile devam ediyor. Microsoftta Surface ile devam edecek. Lumia da deneme tahtası olacak. Eğer zahmet ederlerse bootloader vs kodları da (umarım) yayınlanır.

Lumia zaten deneme tahtası gibi. Önce bi Windows10 verdiler geliştirici ayağına yatıp. Sonra android uygulamaları yüklenecek dediler ama malum çok ağır geldi. Bu sefer de ios uygulamaları dediler onda da apple yola taş koydu haklı olarak. Baktılar olmayacak farklı bir platforma geçmeye karar verdiler (x86) şimdi de onu deniyorlar. Bilgisayara kurduğumuz iso dosyası telefona da kurulacak demişlerdi de inanmamıştım ama artık olabileceğini anladım şahsen.

Bu olayın 520'de denenmesinin sebebi gösteri yapmak diye tahmin ediyorum. Çünki herkes biliyor ki 520 çoğu android cihaza göre düşük özelliklere sahip ve Nougat çalıştırabilmesi (sayılı android cihazın çalıştırabilmesine rağmen) büyük bir yankı uyandıracağı için denenmiş olmalı ki başarmışlar zaten.

Sonuç olarak ben yine bir haberden öteye geçmeyeceğini düşünüyorum ama bunları da görmek güzeldi

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, kadir.ozel2 ve 0MG90

Üst Alt