Lenovo Tab2 A7-30H Arama Özelliği Kazandırma!!!

Sponsorlu Bağlantılar

STRAJKA

STRAJKA

Üye
Merhaba arkadaşlar Lollipop güncellemesinden sonra kaybolan radyoyu geri aktif etmenin yolunu buldum rootsuz programsız sadece dosya yöneticisiyle yapıyorsunuz bunu. Play store'dan explorer isimli dosya yöneticisini yükleyip search kısmına radio yazıyorsunuz ve taratıyorsunuz. Karşınıza lenovofmradio.apk isimli dosya geliyor üstüne tıklayıp kurun radyonuz aktif bu kadar basit ben bu şekilde aktif ettim .
dediğin gibi yaptım ama olmadı,netten de lenovoradio.apk sını bulup kurmaya çalıştım ama olmadı.bu arada cihaz 30f modeli.sürüm lollipop 5.01.önceki 4.4.2 de radio özelliği vardı
Peki bu model için telefon özelliği var mı arkadaşlar?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

techno_can

Üye
Birşeyi ya eksik yapıyorsun ya da senin cihazdaki rom da bir problem var. Birkaç kişiye bu yöntemi söyledim onlar da sorunsuz aktif ettiler. 30f modelini telefon olarak kullanamazsın.30h olmalı.

• Beğen
Tepkiler: STRAJKA

ulger78

Üye
Lenovo Tab2 A7-30H için
Android 5.0.1 yukledim telefon simgesi geldi ve aramaya açıldı.IMEI sorunu olmadı ve dil türkçe açıldı.
Link

Veya buradan indirebilirsiniz
merhaba bu room indirdikten sonraki yapılacakları açıklarmısınız.

ulger78

Üye
merhaba
arama özelliği açıldı ama "çağrı ağın dışından yapıldı" uyarısı yapıyor arama yapmıyor. bilgisi olan arkadaş var mıdır.

techno_can

Üye
Merhaba arkadaşlar dün cihazıma sp flash tool ile A7-30HC_S126_150824_ROW yazılımını yükledim ve hiçbir sorun olmadan 5 dakikada tabletim oldu cep telefonu :) Yararlanmak isteyenler için adım adım yaptıklarımı anlatayım.
Öncelikle şu Lenovo_A7-30H_S000019_150205_ROW yazan dosyayı indiriyoruz. Bunun içinde hem stock rom, sp flash tool ve gerekli usb driver ları yer alıyor. Sitede zaten nasıl yapılacağı açıklamalı ve resimli olarak izah edilmiş. Adımları harfiyen uygulayacaksınız. Android cdc driver yüklerken win7 yazan klasördekini gösterin diğerleriyle yükleme yapamayınca bunu yükleyerek hallettim ben. Sonra splashtool klasörünün içine girip flashtool.exe yi çalıştırıyoruz download sekmesinde scatter loading kısmında zipin içindeki firmware klasöründen scatter.txt i tanıtarak download butonuna basıyoruz. Bundan sonrası sadece telefonu usb kablo ile kapalı bir şekilde bilgisayara bağlamak, bunu yaparkende önce usb yi bilgisayara bağladıktan sonra tabletin ses açma tuşuna basılı tutarak kabloyu tabletimize takıyoruz kırmızı bir satırın içinde "download_da%100" diye birsayaç görünüyor usb driverları tam yüklediyseniz sorunsuz yüklemeye başlıyor driver lar eksikse kırmızı satır aynen duruyor. Ben ilk baş stock romu yükledim telefon ilk haline dönmüştü akabinde yazılımı yükledim ürün kitkat ile açıldı telefon özelliği gelmişti ama bununda üstüne yazılımı yükledim hem lollipopa güncellemiş oldum hem telefon özelliği aktif oldu.İmei sorunu yaşamadım dil türkçeydi tüm yazılımlarda. Stock rom u yüklerkenki yapılan işlemleri diğer verdiğim özel romlardada uygulayabilirsiniz yapmanız gereken flash toolu açtıktan sonra hangi yazılımı yüklüyecekseniz onun scatter dosyasını tanıtmanız gerekiyor örneğin son verdiğim rom da scatter target bin klasörü içinde umarım işinize yarar :)

qokhan89

Üye
Merhabalar bendeki LEnovo-tab2-a7-30h modeli ve şuan en son sürüm 5.0.1 lolipop yüklü cihazda. Dosyaları bilgisayara indirdim. Belirttiğiniz aşamaları uygulasam herhangi bir sorun yaşar mıyım acaba ? Yoksa cihazı eski formatına mı döndürmek lazım ?

ekkecan4444

ekkecan4444

Üye
hocam ellerinize sağlık gerekli yazılımları indirdim cok teşekkürler

yunus_512

Üye
Öncelikle merhabalar, cihazımın telefon özelliğini aktifleştirmek istiyorum ama tam olarak bu işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında bir bilgim yok. Daha önceki denememde cıhazı hard brick yapmıştım. Bu yüzden bana tüm işlemlerin nasıl yapılacağıyla ilgili yardım edebilir misiniz?

van_helsing7677

van_helsing7677

Üye
arkadaşlar bende bu tabletten aldım.nasıl yapacağım yardımcı olacak biri var mı? cwm den atsam imemi gidiyor mu ?

nco_90000

Üye
Merhaba arkadaşlar dün cihazıma sp flash tool ile A7-30HC_S126_150824_ROW yazılımını yükledim ve hiçbir sorun olmadan 5 dakikada tabletim oldu cep telefonu :) Yararlanmak isteyenler için adım adım yaptıklarımı anlatayım.
Öncelikle şu Lenovo_A7-30H_S000019_150205_ROW yazan dosyayı indiriyoruz. Bunun içinde hem stock rom, sp flash tool ve gerekli usb driver ları yer alıyor. Sitede zaten nasıl yapılacağı açıklamalı ve resimli olarak izah edilmiş. Adımları harfiyen uygulayacaksınız. Android cdc driver yüklerken win7 yazan klasördekini gösterin diğerleriyle yükleme yapamayınca bunu yükleyerek hallettim ben. Sonra splashtool klasörünün içine girip flashtool.exe yi çalıştırıyoruz download sekmesinde scatter loading kısmında zipin içindeki firmware klasöründen scatter.txt i tanıtarak download butonuna basıyoruz. Bundan sonrası sadece telefonu usb kablo ile kapalı bir şekilde bilgisayara bağlamak, bunu yaparkende önce usb yi bilgisayara bağladıktan sonra tabletin ses açma tuşuna basılı tutarak kabloyu tabletimize takıyoruz kırmızı bir satırın içinde "download_da%100" diye birsayaç görünüyor usb driverları tam yüklediyseniz sorunsuz yüklemeye başlıyor driver lar eksikse kırmızı satır aynen duruyor. Ben ilk baş stock romu yükledim telefon ilk haline dönmüştü akabinde yazılımı yükledim ürün kitkat ile açıldı telefon özelliği gelmişti ama bununda üstüne yazılımı yükledim hem lollipopa güncellemiş oldum hem telefon özelliği aktif oldu.İmei sorunu yaşamadım dil türkçeydi tüm yazılımlarda. Stock rom u yüklerkenki yapılan işlemleri diğer verdiğim özel romlardada uygulayabilirsiniz yapmanız gereken flash toolu açtıktan sonra hangi yazılımı yüklüyecekseniz onun scatter dosyasını tanıtmanız gerekiyor örneğin son verdiğim rom da scatter target bin klasörü içinde umarım işinize yarar :)

kardeşim teşekkür ederim sayende yükleme yaptım ancak sim kartı görmüyor.sim kartı çıkardıgımdada sim kart sistemi geçersiz aygıt 30 sn içerisinde kapatılacak uyarısı cıkıyor.sim kart 4g sim kart telefonda çalışan sim kart.sorun nedir?

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
kardeşim teşekkür ederim sayende yükleme yaptım ancak sim kartı görmüyor.sim kartı çıkardıgımdada sim kart sistemi geçersiz aygıt 30 sn içerisinde kapatılacak uyarısı cıkıyor.sim kart 4g sim kart telefonda çalışan sim kart.sorun nedir?
Başka bir simkartla deneyin . Olursa bir sonuç belirteyim

hayatperest

hayatperest

Üye
bir ton yerden araştırdım. hiçbir formda bu kadar sıralı bir açıklama bulamadım. teşekkürler...

izmirli3545

Üye
kardeşim bütün siteleri gezdim hatta birick tableti kurtardın tablet sorunsuz oldu sayende çöp tablet telefon tablet oldu andiroid 5.1 çok teşekkürler kralsın

Üst Alt