HTC 10 Bootloader Sorunu?

Sponsorlu Bağlantılar

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
    Konu Sahibi
HTC 10 Bootloader Sorunu?
Arkadaşlar elimde HTC 10 cihaz var. Bootloader kilidini kırdım. Kilit açık görünüyor.Ama bootloader menüsüne girdiğim zaman fastboot seçeneği çıkmıyor. Bundan dolayı cihaza twrp flashlayamadım ve cihazı root yapamadım. Bu konuda yardım edebilecek bilgisi olan var mı?

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Arkadaşlar elimde HTC 10 cihaz var. Bootloader kilidini kırdım. Kilit açık görünüyor.Ama bootloader menüsüne girdiğim zaman fastboot seçeneği çıkmıyor. Bundan dolayı cihaza twrp flashlayamadım ve cihazı root yapamadım. Bu konuda yardım edebilecek bilgisi olan var mı?

BOOTLOADER menüsünde şu komutu gir ==> fastboot oem rebootRUU

daha sonra mevcut recovery'i silmek için fastboot erase recovery

ve son olarak elindeki recovery'i flashlamak için de fastboot flash recovery recovery_dosyasinin_ismi.img

• Beğen
Tepkiler: Sıgsauer ve osmnbabaoglu
Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
    Konu Sahibi
BOOTLOADER menüsünde şu komutu gir ==> fastboot oem rebootRUU

daha sonra mevcut recovery'i silmek için fastboot erase recovery

ve son olarak elindeki recovery'i flashlamak için de fastboot flash recovery recovery_dosyasinin_ismi.img
dediklerinizi yaptım fastboot yüklendi yazıyor ama bootloader menüsünde hala görünmüyor.
Yok mu bilen bir arkadaş cihazda bootloader kilidini açtım. Fastboot menüsü olmadığı için recovery yükleyip cihazı root yapamıyorum. Cihaz garanti dışı kaldı 2 aylık cihazdı bari cihazı root yapayım keyfimce kullanırım :)
Bu arada herhangi bir dosya gerekli mi. Bendekiler mi işe yaramıyor acaba? Detaylıca yardım edecek bir arkadaş olursa sevinirim. Şimdiden ilgilenecek arkadaşlara teşekkürler.

byAndroid

byAndroid

Üye
HTC 10 a root çıktı mı ya :D

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
    Konu Sahibi
Evet root işlemi var ama ben daha yapamadım :D Htc 10 piyasaya çıkalı 4-5 ay oldu zaten bu zamana kadar çıkmasa garip olurdu.

byAndroid

byAndroid

Üye
Ben yok diye biliyordum :D xda da falan konusu vardır oralara bakın derim

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
    Konu Sahibi
XDA da var ama ingiliççe anlamıyorum :D Birde cihaz yeni daha pek anlamıyorumda brick falan yaparsam hiç iyi olmaz.Türkçe kaynaklarda da bu kadar detaylı anlatan yok sadece nasıl yapıldğını yazmış bırakmışlar hataların ve bunların çözümü Türkçe kaynaklarda bulamadım bayağı araştırdım.

byAndroid

byAndroid

Üye
Donanım haber HTC 10 konusunda da olabilir baktın mı oraya

Sıgsauer

Sıgsauer

Üye
    Konu Sahibi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bu dayım sağolsun başardım cihaz root yapıldı :)

Üst Alt