Haber Microsoft, Lumia satışlarını bitiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Microsoft, Lumia satışlarını bitiriyor
Microsoft tarafından henüz resmi bir açıklama olmasada gelen bilgiler Lumia satışlarının biteceğini gösteriyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

WinBeta sitesinin Microsoft kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre Lumia satışları sona erecek.

Microsoft'un Lumia satışlarını Aralık ayında bitirmesi ve 2017 yılında Surface telefonların duyurulması bekleniyor.

Ekli dosyalar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Daha Cihazlar Çıkmadan Bitti Desene Ee Güncellemede Gelmez Artık

furyzer0

furyzer0

Üye
Daha Cihazlar Çıkmadan Bitti Desene Ee Güncellemede Gelmez Artık
Bir şeyin bittiği falan yok. Samsung galaxy serisini bitiriyor da başka bir seri çıkarıyor gibi duşun. Aynısı

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bir şeyin bittiği falan yok. Samsung galaxy serisini bitiriyor da başka bir seri çıkarıyor gibi duşun. Aynısı

Sonuçta Bitirdiği Serilere En Fazla 1 Yıl Güncelleme Verecek Sonrası Yok.

furyzer0

furyzer0

Üye
Sonuçta Bitirdiği Serilere En Fazla 1 Yıl Güncelleme Verecek Sonrası Yok.
Tam aksine artık 2017 ye kadar donanımla uğraşmayacakları için yazılım işinde daha rahat olacaklar. Lumiaları bitirme işi surface phone çıkınca sağlam bir yazılım ile çıkması için yaptılar. Bize vermezseler nereye geliştirecekler surface çıkana kadar?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tam aksine artık 2017 ye kadar donanımla uğraşmayacakları için yazılım işinde daha rahat olacaklar. Lumiaları bitirme işi surface phone çıkınca sağlam bir yazılım ile çıkması için yaptılar. Bize vermezseler nereye geliştirecekler surface çıkana kadar?

Zannetmiyorum Artık İyice Bu İşin Suyu Çıktı.Cıvıttı Microsoft.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Vay bee, üç adet lumia (920>1020>ve 1520) kullanmış ve bir çok kişininde lumia almasına sebep olmuş birisi olaraktan ben, daha bir çok lumia modelini göremeden (örneğin 930 ,950 ve 950 xl) lumianın sonu geldi ha,ben böyle kadere ne diyeyim ya:)

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS, serinaga, DarkredBlue61 ve 1 kişi daha
yasirtaha

yasirtaha

Üye
Bende ilk lumia alanlardanım ilk çıktığında Sivas'a gelir gelmez almıştım 2 sene kullandıktan sonra ufak bi kaza sonucu 925 alıp yola devam ettim tam bu son windows derken garantiye gönderip önerilen 640 xl cihazı kabul ettim.Biraz da bununla yola devam ederiz bayramdan sonra elime geçsinde bakalım.Ama buralar ilk başladığı halin döndü kimsecikler yok artık.En parlak zamanı da geçen yıl bu zamanlardı.Microsoft eski telefon kullanıcılarını ters köşe yapınca eski kullanıcılarda microsofta yılın golünü attı galiba

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve Rock Ve Roll
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Şu bir gerçek Microsoft git gide anlamsız bir hal alıyor. Yani istesede bir firma kendini bu kadar rezil edemez.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Güvenilecek hiçbir yanları kalmadı artık, gittiği yere kadar elimdeki cihazla devam ederim, kaldığı noktada kaçarım. Bir daha sıfır Microsoft cihazı almak mı? Asla.

• Beğen
Tepkiler: serinaga ve dark_13
serinaga

serinaga

Üye
furyzer0

furyzer0

Üye
Zaten olacağı bir yıl önceden belli olan şeye neden bu kadar tepki veriyorsunuz anlamadım?

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Zaten olacağı bir yıl önceden belli olan şeye neden bu kadar tepki veriyorsunuz anlamadım?

Herkesin tepkisinin bir anlaşılırlığı varda sende bir eleştirin olsun be kardeşim denk mi gelmedi bilmiyorum ama her şeyde bir savunmaya bağlıyorsun olayı.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
furyzer0

furyzer0

Üye
Ms nin çok hatası oldu ona lafım yok. Evet tarafsız konuştuğumu söyleyemem ama buradaki insanlar o kadar kötülüyor ki neden wp kullandıklarını anlayamıyorum. Benim lafım eleştirmeye değil bu olayın abartılması. Zaten bu olacaktı bir şeyin sonu falan değil. Ha windows phone biter ileride o ayrı konu.

Silisyaa

Silisyaa

Üye
Başka isimle yeni seriden devam edecekler deniliyor. Eğer mesele buysa bence geç bile kalındı. Malum Lumia adı bile yetiyor insanların eleştiriye başlamasına.

Sisteme alıştım. Başka plâtforma geçmek istemiyorum. O yüzden wpnun tamamen çekilmesine üzülürdüm doğrusu.

Benim önerim birkaç yıl cihaz çıkarmamaları. Ne zaman ki stabilite sağlanır o zaman güçlü cihazlarla yola devam etsin.

Son dönemde çıkan cihazların donanımları hayal kırıklığı. 950ler hariç tabi.

• Beğen
Tepkiler: ceza87 ve Esendağlı
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Microsoft, Nokia'dan devraldığı Lumia serisi yüzünden çok yıprandı. Elbette bunda Nokia dönemindeki hatalı strateji ve yavaş ilerlemenin aynen devam ettirilmesinin payı da çok büyük. Çok müşteri kaybettiler.

İsim değişikliği ile beyaz bir sayfa açılacak. Mevcut Lumia modellerinden bazıları, verilen vaat gereği 2018 başına kadar güncelleme alacak. O arada tabi artık yeni lumia üretimi olmayacağı için mevcut modeller de yavaş yavaş piyasadan silinmeye başlayacak.

Surface serisi ile muhtemelen Samsung'un S serisi J serisi A serisi gibi değişik segmentlerde üretime geçilecek.

Ancak bu yeni tasarım anlayışı ve özelliklerdeki telefonların başarı yakalayabilmesi için yazılım tarafının android ve ios ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşması şart.

Yani sistemin androiddeki kolaylıkları ve esneklikleri kullanıcıya sunabilmesi. Geliştiricileri kendine çekerek mağazasını genişletmesi, popüler oyunlar ve uygulamaların gelmesi ve sistem uygulamalarına alternatif seçeneklerin çoğalması vs vs.

Yazılım kanadında istenen seviyeye ulaşılamadıkça ve özellikle de geliştiriciler sisteme çekilemedikçe sırf donanım ve tasarım iyileştirmesi veya değişikliğiyle başarı yakalanamaz.

Surface Phone almayı düşünecek arkadaşların bu durumu iyi gözlemlemesi gerekiyor. Sistem size istediklerinizi verebilecek konuma gelmediği sürece Surface serisine geçmek hata olur.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen, bmw_m6 ve dark_13
furyzer0

furyzer0

Üye
Mevcut Lumia modeller piyasadan neredeyse silindi 950xl hepsiburada siyah rengi tükenmiş. Çoğu İngiltere'de tamamen stokları bitmiş. Bu saatten sonra bir arıza çıkarsa para iadesi yapacaklar sanırım. Asıl sıkıntı bizim ülkede düşük bir windows 10 mobile cihazı yok üst seviyede hp elite x3 gayet güzel ama onun da fiyatı şimdiki amirallerle aynı civarda olacak.

Üst Alt