Galaxy S7 Edge Galaxy S7 SM-G935F Güncel Firmware Listesi [28.04.2016]

Sponsorlu Bağlantılar

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S7 SM-G935F Güncel Firmware Listesi [28.04.2016]
Bu stock romlar SM-G935F Türkiye için gelmiş geçmiş veya gelecek olanlardır.

Merhaba sevgili forumdaşlar. İnternette ve YouTube üzerinden yaptığım araştırmalara göre S7Edge için stock rom yüklemeyi kimse tam olarak bilmiyor. Çünkü AP kısmından yüklediğimiz stock rom ne yazık ki bize eski modellererde ki gibi hem orjinal yazılımı vermiyor, hem de OTA (cihaz üzerinden) günelleme almayı sağlamıyor. Samsung yöntemleri biraz değiştirmiş. Eğer siz de eski model samsunglardan bir tanesini kullanmışsanız hemen "Ben bunu daha önce yapmıştım." deyip sadece AP'den yükleyerek orjinal yazılıma sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz eğer OTA güncelleme yapmayı denediğinizde size "Bu cihaz modifiye edilmiştir" demese bile güncelleme alamayacak, CSC'ye baktığınızdada yüklediğiniz yazılımdan ziyade cihazı ilk aldığınız yerin yazılımının csc'si yazmış olacak. Lafı çok uzatmış olabilirim kusura bakmayın yalnız bunları bildirmeden konuya girmek istemedim.

Öncelikle sitesine girin. Arama çubuğuna Galaxy S7 edge (SM-G935F) yazın ve arayın. Karşınıza ülke ülke sürüm sürüm stock romlar çıkacak. İstediğiniz ülkenin stock romunu indirme yerine girdiğinizde eğer ODİN programına sahip değilseniz aşağı kaydırarak ODİN'i indirme linke basarak indirin. Daha sonra eğer ODİN'e sahipseniz karşınıza çıkan REGULAR DOWNLOAD yazısına tıklayarak stock rom indirmesini başlatın. İndirme işlemleri bu kadar şimdi gelelim STOCK ROM'un yeni kurulum tarzına..

1-) Telefonunuzu kesinlikle sıfırlamayı. ODİN'i açın ve AP yazısına basın. İndirdiğiniz zipi yeni bir klasöre çıkarın. AP'ye bastıktan sonra zipi çıkardığınız yerdeki AP'yi seçin biraz beklemeniz gerekecek.

2-) Telefonu elinize alın SES KISMA+GÜÇ+MENÜ TUŞ'larına basılı tutun. Daha sonra SES ARTIRMAYA BASIN ve PC'ye bağlayın. ODİN'de sol kısımda ADDED! diye yazı çıktıysa artık START'a basıp yazılımı yükleyebilirsiniz. İşlem bittiğinde odinde yüklenen karecik içinde yeşil renk PASS yazacak. Her şey mükemmel.

3-)Telefon kendini yeniden başlatacaktır. Telefon tamamen açıldıktan sonra telefonu kapatın ve tekrar ODİN mod'a alın.( SES KISMA+GÜÇ+MENÜ TUŞ)

4-) ODİN'de RESET tuşuna basın ki AP işlemini tekrarlamasın. BL dosyasını aynı AP'yi yapar gibi yapın. Recovery mode açılacak. Burada wipe data ve chacha yapın. En aşağıda power off a gelin ve onaylayın. Telefon kapandı. Şimdi download mode'a alın.

5-)Aynı işlemleri CP dosyası için yapın, yine recovery mode açılacak. Buradaylen wipe data yapın ve power off deyin daha sonra yeniden download mode'a tekrar alıp devam edin.
6-)Son olarak CSC dosyasını flashlayın. Bundan sonra cihaz yeniden başlatılacak ve fabrika çıkışlı bir yazılıma sahip olacaksınız.

İşlem bu kadar. Biraz uzun gibi duruyor ama kolay. :) Kolay gelsin..

İlgili konu:
Galaxy S7 Edge - Samsung Galaxy S7Edge SM-G935F Stock Rom Yükleme Rehberi

Gerekli birikimleri öğrendikten sonra gelelim firmware'lere.

ANDROİD 6.0.1 MarshMallow

2016.04.28
Model
Model name Galaxy S7 edge
Country Turkey
Version Android 6.0.1
Changelist 110166628
Build date Wed, 06 Apr 2016 04:28:10 +0000
Product code
PDA G935FXXU1APD2
CSC G935FOJV1APD2

2016.04.04
Model SM-G935F
Model name Galaxy S7 edge
Country Turkey
Version Android 6.0.1
Changelist 110166628
Build date Mon, 28 Mar 2016 13:48:30 +0000
Product code TUR
PDA G935FXXU1APCI
CSC G935FOJV1APCI

Konu Güncellenecektir...
17.05.2016
@teknolojibaronu

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: bmw_m6, Luck Star ve Buğra

Luck Star

Luck Star

Üye
Teşekkürler güzel çalışma :)

*oKSiLaDo

*oKSiLaDo

Üye
Eline emeğine sağlık çok güzel bir açıklama olmuş

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Elinize saglik guzel anlatim. Bu yeni bir guncelleme varmis s7 edge icin fm radyo felan diyor hangi ulkenin romu bilen varmi.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Elinize saglik guzel anlatim. Bu yeni bir guncelleme varmis s7 edge icin fm radyo felan diyor hangi ulkenin romu bilen varmi.
Teşekkür ederim. Sammobile'dan anladığım kadarıyla t-mobile içinmiş.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
bmw_m6

bmw_m6

Üye
Teşekkür ederim. Sammobile'dan anladığım kadarıyla t-mobile içinmiş.

Ozaman sd820 için dir . Uyumlu olsa kurmayı dusunuyordum . Avrupaya gelene kadar bekleyecez ozaman.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Ozaman sd820 için dir . Uyumlu olsa kurmayı dusunuyordum . Avrupaya gelene kadar bekleyecez ozaman.
Mecbur, acaba bizim exynos modellerde fm radyo anteni var mı? Bunuda bilmemiz lazım.

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
- S.O.U.L.F.L.Y -

- S.O.U.L.F.L.Y -

Üye
Tesekkurler

06Nurettin

Üye
benim anlamadığım konu başığı içerisinda flashlama her defasında tekrarlanmak zorundamı tek seferde odine girilip start tuşuna basınca olmuyormu..?

By_Casparov

By_Casparov

Üye
benim anlamadığım konu başığı içerisinda flashlama her defasında tekrarlanmak zorundamı tek seferde odine girilip start tuşuna basınca olmuyormu..?
tek seferde de oluyor kardeşim. o anlatılan ön belleği falan silmek için

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Konuyu açıp düzgün güncellemediğimden ötürü meraklılardan özür dilerim. Bende sıkıldım bu zırvalardan.

Üst Alt