Galaxy Note 3 Aurora Fu-ll Note4 ( Note 3 N900-N9000Q ) Detaylı Kurulum ve Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Aurora Fu-ll Note4 ( Note 3 N900-N9000Q ) Detaylı Kurulum ve Anlatım
bu işlemler cihazımızı garanti dışı bırakacağından başlamadan önce telefonunuza gelecek zarar ve hasarlar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır şüphesi ve endişesi olanlar yeterli bilgiye sahip olmayanlar lütfen denemesin !!!
sizlere çok beğendiğim note4 romunun tanıtımını yapacağım bu rom sadece n900 ve n9000Q modelleri içindir
Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun
öncelikle telefonumuzda stock lolipop yüklü olmalı şimdi gelelim kuruluma
bilgisayarınızda samsung usb driverler yüklü değilse buradan indirip kurun
ilk önce odin dosyasını indirelim
daha sonra cihazımız için cwm recovery indirelim
daha sonra root dosyasını indirelim
indirdiğimiz dosyaları bir klasörde toplayalım şimdi odin dosyasını zipten çıkaralım ve yönetici olarak çalıştıralım ap kısmına tıklayıp indirdiğimiz cwm dosyasını seçelim

telefonumuzu kapatıp ses kısma orta menü tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basalım ekran gelince ses açma tuşuna birkez basalım şimdi telefonumuzu usb kablomuzla bilgisayara bağlayalım işlem tamamsa id:com kısmı aşağıdaki gibi olacaktır

1) şimdi starta basalım işlemin bitip telefonumuzun açılmasını bekleyelim

2) telefon açılınca usb kablosunu çıkarıp yine kapatalım ses kısma orta menü tuşu ve açma kapama tuşuna basalım ekran gelince ses açma tuşuna basalım odin programından ap bölümüne tıklayıp bu sefer indirdiğimiz root dosyasını seçelim usb kablomuzu bağlayalım starta basalım ve telefonun açılmasını bekleyelim işlem başarılı olduysa menüye supersu uygulaması gelmiştir telefonumuz rootlu oldu

3)şimdi rom yükleyebilmek için cwm recovery yükleyeceğiz tekrar telefonumuzu kapatalım aynı şekilde ses kısma orta menü tuşu ve açma kapama tuşuna basalım ekran gelince ses açma tuşuna basalım usb kablomuzu tekrar bağlayalım ilk maddeki işlemi yine yapacağız odin programından ap kısmına tıklayım cwm recovery dosyasını seçelim ve telimizi bağlayalım starta basalım

şimdi telimiz hem root oldu hem cwm recovery yükledik bu linkten rom dosyamızı indiriyoruz
indirdiğimiz rom dosyasını hafıza kartımıza atalım önemli dosyalarımızın ve bilgilerimizi yedeğini almayı unutmuyoruz
herşey tamamsa telefonu kapatalım ses açma orta menü tuşu ve açma kapama tuşuna aynı anda basarak cwm menüsünü açalım ve başlayalım ses açma ve kapama tuşlarıyla hareket edip orta menü ile seçimizi yapacağız

wipe data/factory reset
wipe cache partition
advanced bölümünden wipe dalvik cache
mounts and storage bölümünden format /cache format /system format /data
şimdi install zip bölümünden choose zip from /storage/extSdCard bölümünden indirdiğimiz romu bulup yüklemeyi başlatalım yükleme bitince reboot system now diyoruz ilk açılış biraz uzun sürebilir

romumuzdan görseller

yeni romunuz hayırlı olsun güle güle kullanın note 4 gibi oluyor telefonumuz :)
İŞLERİMİN YOĞUNLUĞUNDAN SORULARINIZI GEÇ CEVAPLAYABİLİRİM KONUYU DİKKATLİCE OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
SORU-CEVAP

- xposed yüklenirmi
- evet yüklenir xposed apk plarak romumuzda kurulu gelir ancak aktif değildir aktif etmek için bo dosyayı indirip hafıza kartına atın cwmden rom yükler gibi kurmanız gerek

- rom Türkçe mi
- evet Türkçe

- şarjı nasıl
- yoğun kullanımda bir günü rahat çıkarıyor ( tabiki kişiden kişiye kullanıma göre değişebilir )

- stabil mi kasma donma var mı
- kesinikle çok stabil kasma donma yok ( diğer s6 N5 romlardaki menüdeki laglar bu romda kesinlikle yok )

- güç menüsündeki yeniden başlatma kısmı çince
- xposed menüsünden modüllerden wanam xposedi işaretleyin telefonu yeniden başlatın telefon açılınca wanama girin ayarlardan sisteme girin 4 yollu reboot menüsünü etkinleştirini işaretleyin teli yeniden başaltın Türkçe olacak

- telefon ilk açıldığında facebook whatsapp vs bildirim gelmiyor veya geç geliyor
- ayarlar uygulamalar uygulama izinlerine gelerek bildirim gelemeyen uygulamayı bulun üzerine tıklayın oto kullanı aktif edin

- romun sesini yükseltebilirmiyiz
- evet
bu dosyayı zipten çıkarın rootexplorer ile system/etc nin içindeki ysound.xml dosyasını önce yedeğini hafıza kartına alın sonra silin ve verdiğim dosyayı system/etc nin içine atın ve attığımız dosyanın üzerine gelip uzun basılı tutup permissions dan işaretleri aşağıdaki resim gibi yapın telefonu yeniden başlatın ses eskisinden çok daha yüksek oluyor eğer beğenmezseniz aldığımız yedek dosyayı aynı şekilde tekrar yaptığımız işlemleri yapın

- kernel yüklenirmi
- evet yüklenir ama ben önermiyorum kendi kerneli yeterli bence

- ekran kilidini pin kodu yaptım ama telefonu kapatıp açınca kayboluyor
- bu dosyayı indirin cwm nenüden rom yükler gibi yükleyin

- tema varmı
- evet 4 tane tema var malesef fazla tema yok

- batarya kalibrasyonu yapmalımıyım
- kesinlikle romu yüklediğinizde battery caibration uygulamasına girin root yetkisi verin şarja takın tam dolum olunca battery calibrationa tıklayın ve şarjdan çekin

- önereceğiniz uygulamalar
- greenify kullanın sıklıkla kullanmadığınız uygulamaları uyutun gerisi sizin zevkinize kalmış

fixleri cwm menüden rom yükler gibi yüklüyoruz bazıları isteğe bağlıdır
3g bağlantınızı 4g olarak göstermek için (şaka amaçlı)

ekranı güvenliğini pin kodu olarak ayarladığmızda kapatıp açınca devre dışı kalıyor

emojileri whatsapp gibi yapma (karşı tarafa gitmez onda hangi emoji yüklüyse o şekilde görür)

ses yükseltmek için

uygulama yükleyicimizi Türkçe yapmak için

mesajlarda bazen oluşan numara ekleyememe hastası için (toplu mesaj gönderme limiti 200 oluyor)

ANA KONU

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: OPYBOBS ve Anil-D

Anil-D

Anil-D

Üye
iniyor aurora bende kasmaya başladı acaba cıhaz %98 dolu dıyemı ama bunu denıcem ınsallah 1.10dakı gıbı kapanmaz kendinden apn sorunu bundada varmı
iniyor aurora bende kasmaya başladı acaba cıhaz %98 dolu dıyemı ama bunu denıcem ınsallah 1.10dakı gıbı kapanmaz kendinden apn sorunu bundada varmı

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
10 gündür hiç kapanma sorunu yaşamadım apn sorunuda yok

Anil-D

Anil-D

Üye
dırek romu ındırıp full wıpelerle kuruyorum ısınma kasmada yapmaz dıyorsunuz bakalım

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yüzde 99 türkçe

Anil-D

Anil-D

Üye
yüzde 99 türkçe
dırek kuruyorum kernel önermiyormussunuz zaten öyle demişşiniz bende 7 saatte yakın alabilirmiyim acaba
adam roma güncelleme verecekmi acaba son sayfada adamlar fix ıstemiş gözüme çarptıda

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bataryanız iyiyse alırsınız
dırek kuruyorum kernel önermiyormussunuz zaten öyle demişşiniz bende 7 saatte yakın alabilirmiyim acaba
adam roma güncelleme verecekmi acaba son sayfada adamlar fix ıstemiş gözüme çarptıda
fix isteyen note 5 romu bu note 4 romu
note 5 romunda kamera ve galeri sorunu var sorunlar giderilirse onuda deneriz konusunu açarız

Anil-D

Anil-D

Üye
bataryanız iyiyse alırsınız

fix isteyen note 5 romu bu note 4 romu
note 5 romunda kamera ve galeri sorunu var sorunlar giderilirse onuda deneriz konusunu açarız
olegın yaptıgımı eger sayet osa cözüm basit 5.02 base romu oldugu ıcın adem 5.1.1 gommus gerı 5.02 galerı ve vıdeo koyarsam sorun cözülür

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
o kadar basit olduğunu sanmıyorum öyle olsa çoktan çözülürdü sorun

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
5.1.1. çok daha stabil ve şarj konusunda çok daha iyi umarım samsung note 3 e 5.1 güncellemesini verir custom romları kullanmak zorunda kalmayız

Anil-D

Anil-D

Üye
5.1.1. çok daha stabil ve şarj konusunda çok daha iyi umarım samsung note 3 e 5.1 güncellemesini verir custom romları kullanmak zorunda kalmayız
insallah neo bile verdı bıze vermedı samsung beklıyoruz

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
arkadaşımda neo var rusyaya gelen 5.1 güncellemesini yaptım şarjı ve performansından çok memnun

• Beğen
Tepkiler: Anil-D
Anil-D

Anil-D

Üye
romun icinde aurora settıng gıbı control uygulaması varmı
arkadaşımda neo var rusyaya gelen 5.1 güncellemesini yaptım şarjı ve performansından çok memnun
a ile e nın bir kısmınada verdı guncelleme gayet akıcı calısıyor telefon

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
romun icinde aurora settıng gıbı control uygulaması varmı

a ile e nın bir kısmınada verdı guncelleme gayet akıcı calısıyor telefon
evet var ama pek işe yaramıyor zaten onla yapacaklarınızın çoğu aktif artı orjinal touchwiz var bunda ayar filan filan yapmanıza gerek yok yağ gibi akıyor tabiri caizse :D

Anil-D

Anil-D

Üye
evet var ama pek işe yaramıyor zaten onla yapacaklarınızın çoğu aktif artı orjinal touchwiz var bunda ayar filan filan yapmanıza gerek yok yağ gibi akıyor tabiri caizse :D
ben biraz takıntılı ınsanın o wıfı sımgesını duzeltırdım ondan sordum akması guzel ınsallah bendede akar

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
xposed modülleriyle herşeyi yapabilirsiniz

Üst Alt