Tavsiye LG G4 H815'e bootloader kilidi kırma ve rom yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

maybek

Üye
    Konu Sahibi
LG G4 H815'e bootloader kilidi kırma ve rom yükleme
Arkadaşlar G4'ü bir şekilde rootladım Ama bir türlü bootloader kilidini kırıp rom yükleyemedim. Hep bir yerlerde takılıp kalıyor. ID numarasını öğrendim sonrasında LG Developer sitesinde kaydımı da yaptım somrasını halledemedim. Bunu tam olarak çözebilen var mı acaba?

volcy123

Üye
Arkadaşlar G4'ü bir şekilde rootladım Ama bir türlü bootloader kilidini kırıp rom yükleyemedim. Hep bir yerlerde takılıp kalıyor. ID numarasını öğrendim sonrasında LG Developer sitesinde kaydımı da yaptım somrasını halledemedim. Bunu tam olarak çözebilen var mı acaba?
Hocam telefonunun hangi sürüm h815eu yani avrupadan alınan bir varyant ise bootloader kilidini dediğin siteden açabilirsin fakat türkiye varyantı yani h815tr ise kilidi açamassın çünkü lg şuanlık bazı ülke modellerine kilit açma getirdi.Eminim daha sonra tr içinde bootloader kilidi açabileceğiz.

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Evreke Evreke Buldum yani sonunda inadım üstün geldi ve başardım. Nihayet yapabildim. Bootloader kilidini kırıp Rootlayıp Rom yükleyebildim. yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: volcy123

ordoseclorum

Üye
anlatsan da biz de yapabilsek?

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.cihazım yurtdışı h815 modeli.ubuntu ile root yaptım ama twrp yükleyemiyorum.sebebi bootloader kilidiymiş.bootloaderi açmak için ımeı lazım.benim imei cihazın orjinal imeisi değil.orjinalini bulsam tamam da onu da nasıl bulacağımı bilmiyorum.marshmallow yükledim tekrar lollipop yükledim falan ama imei değişmedi.twrp yüklemeye kalktığımda boot ekranında bi sorun çıkıyor ve boot döngüsüne giriyor cihaz.Secure booting error diyor.sorun bootloader kilidiymiş.sadece stock rom yükleyebiliyorum bu yüzden.bootloaderi açabilsem cyanogen yükleyecem ama beceremedim bi türlü.bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Arakadaşım telefondan yazabiliyorum bulunduğum yerde internetim müsait değil. Googlede g4 bootloader unlock diye arama yap. Karşına çıkar. Lg developer (lg geliştirici) e kayıt yapacaksın. Gelen maili onaylayıp lg developer sitesine giriş yapacak ilgili yerleri dolduracaksın. Bu arada ubuntudan birşeyler yapip telefonun çok uzun bir numarasını alıyorsun yanlış hatırlamıyorsam 35-40 haneli birşeydi. O numarayı bir yere kaydediyorsun. Daha sonra o numarayla lg developer sitesine giriş yapiyorsu. Orda bir yerde telefonun imei numarasını gireceksin ardından ubuntudan aldigin o uzun numara (gerçi içinde harfler de olacak) yi giriyorsun. Onayladıktan sonra mail adresine telefonun unlock kilidi gönderilecek. Gelen o maildeki unlock ( yanlış hatırlamıyorsam lock da yazabilir zaten boyutu çok küçük) u vindowstan gerekli yönergeleri takip ederek yukledikten sonra telefonun bootloader kilidini kırıp twrp, rom vs.yükleyebiliyorsun.
Ama unlock kilidini kıyarsan
Ama unlock kilidini kırarsan garanti dışı kalır ve en önemlisi botloader kilidini bir daha düzeltemezsin. Ben yaptım birçok denemeden sonra yaptım pekçok rom yükledim. Şu çok güzel diyeceğim bir rom bulamadm hepsinin bir sıkıntısı çıktı. Şu an Genisys adlı romu kullanıyorum. Onda da mesajlar bazen açılmıyor, müzik çalar bazı klasörleri okumadan kapanıyor. Görsel açıdan çok güzel tavsiye ederim.
Tekrar söyleyeyim yapılan işlemler çok karışık görünebilir o kadar da zor değil. Elimde bilgisayar olsa daha detayli anlatırdım.

Buraya bak burdan yaparsın unutma lollipop da bu işlemler yapılacak marhmallow da olmuyor. Lollipop da yapıldıktan sonra istediğin romu yükleyebilirsin. Kolay gelsin. Yine de yardımcı olmaya çalışırım.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Arakadaşım telefondan yazabiliyorum bulunduğum yerde internetim müsait değil. Googlede g4 bootloader unlock diye arama yap. Karşına çıkar. Lg developer (lg geliştirici) e kayıt yapacaksın. Gelen maili onaylayıp lg developer sitesine giriş yapacak ilgili yerleri dolduracaksın. Bu arada ubuntudan birşeyler yapip telefonun çok uzun bir numarasını alıyorsun yanlış hatırlamıyorsam 35-40 haneli birşeydi. O numarayı bir yere kaydediyorsun. Daha sonra o numarayla lg developer sitesine giriş yapiyorsu. Orda bir yerde telefonun imei numarasını gireceksin ardından ubuntudan aldigin o uzun numara (gerçi içinde harfler de olacak) yi giriyorsun. Onayladıktan sonra mail adresine telefonun unlock kilidi gönderilecek. Gelen o maildeki unlock ( yanlış hatırlamıyorsam lock da yazabilir zaten boyutu çok küçük) u vindowstan gerekli yönergeleri takip ederek yukledikten sonra telefonun bootloader kilidini kırıp twrp, rom vs.yükleyebiliyorsun.
Ama unlock kilidini kıyarsan
Ama unlock kilidini kırarsan garanti dışı kalır ve en önemlisi botloader kilidini bir daha düzeltemezsin. Ben yaptım birçok denemeden sonra yaptım pekçok rom yükledim. Şu çok güzel diyeceğim bir rom bulamadm hepsinin bir sıkıntısı çıktı. Şu an Genisys adlı romu kullanıyorum. Onda da mesajlar bazen açılmıyor, müzik çalar bazı klasörleri okumadan kapanıyor. Görsel açıdan çok güzel tavsiye ederim.
Tekrar söyleyeyim yapılan işlemler çok karışık görünebilir o kadar da zor değil. Elimde bilgisayar olsa daha detayli anlatırdım.

Buraya bak burdan yaparsın unutma lollipop da bu işlemler yapılacak marhmallow da olmuyor. Lollipop da yapıldıktan sonra istediğin romu yükleyebilirsin. Kolay gelsin. Yine de yardımcı olmaya çalışırım.

Kardeşim çok sağol.Ben bunların hepsini biliyorum.Ama sorun şu ki benim cihazımın imei numarası orjinali değil ve lg developer sitesi bunu kabul etmiyor.Orjinal imei'yi de ben bilmiyorum.Cihazı orjinal imei'ye çevirecek bir yöntem de bulamadım.sıkıntım bu.Root yaptım uygulama falan tamam da orjinal rom haricinde rom atamıyorum.LGUP ile Marshmallowa yükseltim.Şarj falan hızlı bitiyordu.Birde Marshmallow bootloader açılmadan root edilmiyor.O yüzdende Lolipopa döndüm tekrar.Şu an cihazım Rootlu ama rom yükleyemiyorum sadece.LG G4'ün bootloader kilidini açmak için de başka yöntem yok sanırım

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Bunun haricinde başka bir yöntem yok. İmei numarasını halledebilsen sıkıntın kalmayacak.

hakanxxx

Üye
avrupa stok rom yuklesek acilmaz mi bootlader kiliti?

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Sanmıyorum bildiğim kadariyla stock rom yüklemeyle imei no değişmez. Yine de emin olmadan yapma.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Benim denemediğim stock rom kalmadı ama imei değişmiyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: mkrts
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
IMEI tabii ki de değişmez

Türkiye sürümü için tek yol

4 yıl öncenin mesajını hortlatmışsınız hocam. Artık sistem acımasız. G4 imei değiştirmek bir dakikamı almıyor :)

• Beğen
Tepkiler: mkrts

Üst Alt