Karşıya ses çok az gidiyor (Lumia 820)

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Karşıya ses çok az gidiyor (Lumia 820)
Arkadaşlar görüşmelerde sorun yaşıyorum. Sesimin çok derinden uzaktan geldiğini söylüyorlar. Telefon L820. Aynı sorunu yaşayanlarınız oldu mu?

drangela61

drangela61

Üye
L920 aynı sorunu yaşıyorum sorun mikrofonda büyük ihtimal.. 50₺ istedi tamirciler

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin

kraliletisim

Üye
Bende 820 kullanyom Aynı sıkıntı bendede var napacuk ?

• Beğen
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Kendisi 820'nin illallah ettiren sorunudur. 7 kez servise gitti, en sonunda anakart değişti galiba, düzeldi sonra.

• Beğen
dakamon

dakamon

Üye
Bende de karşı tarafın sesi boğuk boğuk geliyor anlaşılmıyor ne dediği.

• Beğen
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar görüşmelerde sorun yaşıyorum. Sesimin çok derinden uzaktan geldiğini söylüyorlar. Telefon L820. Aynı sorunu yaşayanlarınız oldu mu?

Lumia 920 ve 820'lerin kronik sorunu.
Telefonun içini açıp mikrofonun olduğu yere denk gelen kasadaki delikleri toplu iğne ucuyla temizleyin. (Öncesinde delikleri kapatan siyah bantları çıkarın)
Ses biraz daha iyileştirecektir.

Ancak işe yaramazsa, internetten mikrofon satın alıp değiştirmeniz gerekecek.
Ben Lumia 920'nin mikrofonunu 2 kez kendim değiştirmek zorunda kaldım.

• Beğen
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 ve 820'lerin kronik sorunu.
Telefonun içini açıp mikrofonun olduğu yere denk gelen kasadaki delikleri toplu iğne ucuyla temizleyin. (Öncesinde delikleri kapatan siyah bantları çıkarın)
Ses biraz daha iyileştirecektir.

Ancak işe yaramazsa, internetten mikrofon satın alıp değiştirmeniz gerekecek.
Ben Lumia 920'nin mikrofonunu 2 kez kendim değiştirmek zorunda kaldım.

Teşekkürler. Mikrofonu kendimiz değiştirebiliyor muyuz öyle?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
  • Beğen
sahanemir

sahanemir

Üye
Bir arkadaşın dediği bir yöntemi soyliyeyim size basit ..supurge makinası ile mikrofon yerlerinden çalıştırım s.makinasını tozlar emilip rahatlayacaktır.

• Beğen
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
mikrofon arızalıdır büyük ihtimal

drangela61

drangela61

Üye
Bir arkadaşın dediği bir yöntemi soyliyeyim size basit ..supurge makinası ile mikrofon yerlerinden çalıştırım s.makinasını tozlar emilip rahatlayacaktır.
Denedim ama olumlu sonuçlanmadı.. Belki daha güçlü bir süpürge olmalı bilmiyorum fakat mesela benim ön kamera da tozdan gözükmüyor ki bu bi ara hayli sorun olmuştu fakat benim özçekimle işim olmadığı için ellememiştim.. Yine de bir telefonun bu kadar kolay toz alması Nokia'ya yakışmıyor.. Telefonu satsam verecekleri para ne? Şimdi kalk bir de en az 50₺ bunun için harca :S

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
20 TL verin mikrofon alın 5 TL de ucuz tornavida seti kendiniz değiştirin

drangela61

drangela61

Üye
20 TL verin mikrofon alın 5 TL de ucuz tornavida seti kendiniz değiştirin
kendim değiştirirken telefona daha fazla zarar verirsem hepten sıkıntı.. o yüzden riske girmeyip tamirciye yaptırmayı düşünüyorum bakalım biraz daha ucuza hallettirebilirsem iyi olacak kaç aydır böyle ya hoparlörde konuşuyorum ya da kulaklıkla.. ayrıca anlamadığım hoparlörde sesim normal gidiyor da ahizede neden gitmiyor :S

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Toz Varmı Baktınmı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
içini hiç açmadım hocam.. aslında merak edip açayım dedim ama o tornavidadan yok bende :(
Açmana Gerek Yok Benim 808in Mikrofon Yeri Aşada Bazen Cebe Çıkar Koy TOz Oluyor Oraeda Silersen Faydasını Görürsün İlla İçini Açmaya Gerek Yok Mikrofonu Nerdeki Benim Arkadaşimdada 820 Var Şikayet Etmiyor Hiç Bende Görüşüyorum SOrunu Yok Mikrofon Yerini Bul Işıkla Bak Bi Toz Varmı YOksa Kurdanla Yavaşça Temizle Varsa Yada Elektrikli Süpürge İle ÇEkmeye Çaliş Dikkat Et Ama Fazla Basın Sorun Çıkartabilir

drangela61

drangela61

Üye
Açmana Gerek Yok Benim 808in Mikrofon Yeri Aşada Bazen Cebe Çıkar Koy TOz Oluyor Oraeda Silersen Faydasını Görürsün İlla İçini Açmaya Gerek Yok Mikrofonu Nerdeki Benim Arkadaşimdada 820 Var Şikayet Etmiyor Hiç Bende Görüşüyorum SOrunu Yok Mikrofon Yerini Bul Işıkla Bak Bi Toz Varmı YOksa Kurdanla Yavaşça Temizle Varsa Yada Elektrikli Süpürge İle ÇEkmeye Çaliş Dikkat Et Ama Fazla Basın Sorun Çıkartabilir
süpürgeyi denedim ama olmadı kürdanla denemedim.. aslında içini açıp güzelce temizleyebilsem sorun bir nebze de olsun düzelecek gibi ama işte yekpare kasaları açmak zor veya sıkıntılı..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
süpürgeyi denedim ama olmadı kürdanla denemedim.. aslında içini açıp güzelce temizleyebilsem sorun bir nebze de olsun düzelecek gibi ama işte yekpare kasaları açmak zor veya sıkıntılı..
Yoo Basit Bişeyi Yok

drangela61

drangela61

Üye
Olabilir hocam hiç denemedim belki bana zor geliyor ama dediğim gibi uğraşmak da istemiyorum bir yere sormuştum 40₺ demişti öyle kalmıştı gider bir sorarım yine bakalım.. Çok sağolun

Üst Alt