(ÇÖZÜLDÜ)laptopumu şarjdan çıkarınca ekran kararıyor

Sponsorlu Bağlantılar

hassan cingöz

hassan cingöz

Üye
    Konu Sahibi
(ÇÖZÜLDÜ)laptopumu şarjdan çıkarınca ekran kararıyor
selam arkadaşlar .TOSHİBA C55 D14 H marka laptopumu şarja takılıyken ekran parlaklığı mükemmel bi şekilde kullanıyorum:oke:. Fakat şarjdan çıkarır çıkarmaz ışığı azalıyor.GÜÇ ayarlarına baktım pildeyken de şarjdayken de ayarları sonuna kadar açık:destere:. daha önce bu sorun yoktu. şarjdan çıkarınca ışıkta azalma olmazdı. pildeyken ekran parlaklığı sonuna kadar açıyorum ama şarjdaki haliyle alakası yok:off:. yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin AİLEM MAXİCEP :bigstar:

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Cihazı performans moduna al ve aldığından emin ol. Sonra ışıkları her iki durumda da full yap bi dene

• Beğen
Tepkiler: hassan cingöz
hassan cingöz

hassan cingöz

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı performans moduna al ve aldığından emin ol. Sonra ışıkları her iki durumda da fu ll yap bi dene
üstad onu da denedim performans modunda 2 side en üst düzey ama sonuç aynı

BelaMonte

BelaMonte

Üye
üstad onu da denedim performans modunda 2 side en üst düzey ama sonuç aynı
Sarjdan cikarinca parlaklik ayarinin bi tanesinin dusmesi lazim eger hala full gozukuyorsa oralarda ayarlari sifirla de, hala olmuyorsa yazilimsal hata var demektir

shadow-mavi

shadow-mavi

Üye
selam arkadaşlar .TOSHİBA C55 D14 H marka laptopumu şarja takılıyken ekran parlaklığı mükemmel bi şekilde kullanıyorum:oke:. Fakat şarjdan çıkarır çıkarmaz ışığı azalıyor.GÜÇ ayarlarına baktım pildeyken de şarjdayken de ayarları sonuna kadar açık:destere:. daha önce bu sorun yoktu. şarjdan çıkarınca ışıkta azalma olmazdı. pildeyken ekran parlaklığı sonuna kadar açıyorum ama şarjdaki haliyle alakası yok:off:. yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin AİLEM MAXİCEP :bigstar:

Geri tarihe yükle Laptop babacanım düzelecek tir

• Beğen

technogamer2345

Üye
O direk guc e baglabmasiyla ilgili birsey sarjdayken performansta artiyor

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Denetim masası güç seneklerinde sarjda ki durumundaki parlaklık ayarını artır

• Beğen
hassan cingöz

hassan cingöz

Üye
    Konu Sahibi
O direk guc e baglabmasiyla ilgili birsey sarjdayken performansta artiyor
Evet , ancak daha önce şarjdan çekince de yüksek performans olarak kullanıyordum ışık falan kısıtlanmıyordu .
Geri tarihe yükle Laptop babacanım düzelecek tir
Geri tarihe yüklediğim anda cihaza o tarihten sonra kurduğum programlarıda kaybeder miyim? .yedek alma şansı varmı bunları. Ve ben son bikaç gün önce cihaza Splash Pro ex kurdum. Tabiiki illegal olarak pro yaptım.güvenlik duvarından güncellenmesini filan engelledim.bunları tekrarlamak zorunda kalacakmıyım ?. Yardımınız için teşekkürler
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim .Biraz önce güç seçenekleri biraz daha kurcaladım ve sonuca ulaştım . Birçok Kişi Aynı sorundan muzdarip.En azından sitemiz üzerinden onlarda bu konuya çözüme ulaşsınlar. ÇÖZÜMÜ =Ekran sağ altta Pil Göstergesi sağ tıklayın> Yüksek Performans ı seçin > Yüksek performanın sağ altında Plan ayarlarını değiştir i açın >her iki plan parlaklığı son seviye açın >Hala Ekran Aydınlığı artmaz ise Plan parlaklığı ayarlarının hemen sol altında (Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir)seçeneğini tıklayın .küçük bir pencere açılacak .En Altta Grafik Güç ayarları nı bulun. +işareti ile dosyayı açın 2 seçenek çıkacak karşınıza .Pilde :Maksimum performans değilde Maksimum Pil Ömrü yazıyorsa değiştirip performans yapın. Tamam a basın . Geçmiş olsun ☺

arif2018

Üye
bende yaşadım aynı sorunu , kablo takılı değilken açılıyor , tam kabloyu takıyorum , ekran kararıyordu ,
burdaki yöntem işime yaradı

sowhatiq

Üye
eyw bro çok hayra geçti

azattt

azattt

Üye
bende aynı sorun devam ediyor. Bu işlem olunca bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. bazen işe yarıyor bazen aynı şekilde devam ediyor. çözümü nedir.

PALA.

PALA.

Üye
bende aynı sorun devam ediyor. Bu işlem olunca bilgisayarı kapatıp açmam gerekiyor. bazen işe yarıyor bazen aynı şekilde devam ediyor. çözümü nedir.
Farklı windows sürümlerinde benzer sorun oluyorsa, biosda bir sorun olabilir güncellenmesi gerekebilir yada bios bili değiştirilmesi sorunu çözebilir.