Lenovo Tab2 A7-30H Arama Özelliği Kazandırma!!!

Sponsorlu Bağlantılar

rock3366

Üye
Yani olmamasi icin hicbir ihtimal yok... Bir tek sey olabilir... Lenovo a7-30 modelinin bircok cesidi var siizn cihaziniz a7-30H oldugundan eminmisiniz ?

oksan06

Üye
lenovo tab2 7a 30h model ondan olabılırmıkı
lenovo tab2 7a 30h model ondan olabılırmıkı
evt emınım
lenovo tab2 a7 30h 8geb-tr

rock3366

Üye
Bu rom tam olarak lenovo tab 2 a7-30H modeline ait .... Eger yanlis yazmadiysaniz sizin model 7a-30h mi ?

oksan06

Üye
evt

rock3366

Üye
7a-30H modelini ilk defa duydum malesef o zaman rom sizin cihaziniza olmaz :(

oksan06

Üye
yapcak bırsye yok

rock3366

Üye
Malesef ... Allahtan flashtool baslamamis yoksa benim gibi cihazi brick yapabilirdiniz... Bana da a7-30 modeline uyar diye rom tavsiye ettiler megersem a7-30h modeline uymuyormus cihazi acmak zorunda kaldim

• Beğen
Tepkiler: Danadanadan

sunucu54

Üye
rock3366 dostum çok teşekkürederim. telefonu dediğin şekilde romladım.

sunucu54

Üye
evet dostum. tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: rock3366

cenekrk

Üye
Kardes verdigim linkten rom u indir zipli sekilde inecek zipten cikarma sakin onu aynen sd kartin Icine at. Cihazi kapat tamamen , sonra ses acma ve guc dugmesine basili tut lenovo yazisi gelince elini cek. Boot ekranina yani cwm ekrani gelecek ses asagi tusuyla aplpy from sd kart secenegine gel ve onayla , onay tusu normalde guc dugmesiyle olur ama ben de 4.4.2 kuruluyken ses kismayla asagi iniyorsun ses acmayla onayliyorsun sejlindeydi lollipopu yukleyince duzeldi onay dugmesi guc dugmesine gecti.. Sen dene yani yapman gereken apply from sd kart i secmek o zaman sd kartin icindekileri gosteriyor. Karta attigin rom dosyasinin ustune gel ve onayla hepsi bu kadar rom yuklenince cihaz kapanacak kendi kapanmazsa sen kapat ve ac biraz bekledikten sonra cihaz lollipop rom ile acilacak hayirli olsun;)

Benim cihaz Tab 2 A7-30H ama senin bu paylaştığın rom un üstünde yazdığı gibi 30HC içinmiş bu. Yüklerken yarıya geldiğinde durup uyarı veriyor sizin cihazınız 30H, bu yükleme 30HC içindir diye. Eksik bişey mi yapıyorum. wipeları falan hiçbişey yapmadan direk sd card ın içine atıp sd karttan yükleyi seçtim acaba ondan mı olmadı? mutlaka wipe yapılmalı değil mi? Çünkü lenovonun sitesinde baktığımda Tab2 A7 30H ve Tab2 A7 30HC nin lollipop 5.0 bu ayın 30 unda çıkacak yazıyor. Eğer dediğin gibi bu Tab2 A7 30H a da uyumlu ise (Dosya adında bile 30HC yazıyor) sorun sanırım sadece wipe yapmadığım için. Wipe yaparsam bu yazılımda 30H için değilse bir daha cihazı geri kurtaramam diye korkuyorum. olay bu

Son düzenleme:

rock3366

Üye
Benim cihaz Tab 2 A7-30H ama senin bu paylaştığın rom un üstünde yazdığı gibi 30HC içinmiş bu. Yüklerken yarıya geldiğinde durup uyarı veriyor sizin cihazınız 30H, bu yükleme 30HC içindir diye. Eksik bişey mi yapıyorum. wipeları falan hiçbişey yapmadan direk sd card ın içine atıp sd karttan yükleyi seçtim acaba ondan mı olmadı? mutlaka wipe yapılmalı değil mi? Çünkü lenovonun sitesinde baktığımda Tab2 A7 30H ve Tab2 A7 30HC nin lollipop 5.0 bu ayın 30 unda çıkacak yazıyor. Eğer dediğin gibi bu Tab2 A7 30H a da uyumlu ise (Dosya adında bile 30HC yazıyor) sorun sanırım sadece wipe yapmadığım için. Wipe yaparsam bu yazılımda 30H için değilse bir daha cihazı geri kurtaramam diye korkuyorum. olay bu
Kardes tab2 a7-30H ile a7-30HC ayni sey turkiye de vergiden kacmak icin arama kismini kisitlayip bize H diye satiyorlar avruoaya da arama kismini acip HC diye satiyorlar ayrica wipe yapmazsan yukleyemezsin tum wipe leri yap ya dosyan eksik inmistir tekrar indirmeyi dene ya da wipe lerden kaynaklaniyor bu lollipop resmi lollipop ayin 30 u dedigi haziranin 30 u idi. Oda cikti bu versiyonda arama kismi aktif ama H yuklersen arama yine kisitli olur

cenekrk

Üye
Kardes tab2 a7-30H ile a7-30HC ayni sey turkiye de vergiden kacmak icin arama kismini kisitlayip bize H diye satiyorlar avruoaya da arama kismini acip HC diye satiyorlar ayrica wipe yapmazsan yukleyemezsin tum wipe leri yap ya dosyan eksik inmistir tekrar indirmeyi dene ya da wipe lerden kaynaklaniyor bu lollipop resmi lollipop ayin 30 u dedigi haziranin 30 u idi. Oda cikti bu versiyonda arama kismi aktif ama H yuklersen arama yine kisitli olur
wipeların hepsini yaptım fakat olmadı. 2 tane wipe var zaten. eksik birşey var sanki. dosyalarımda tam 792 mb. anlamadım gitti. wipe yapıyorum yüklerken yarım kalıyor. daha sonra pc ye bağlıyorum uygulamalar güncelleniyor diyo. yeni sürüme geçiliyor diyo. açıyorum ilk aldığım günkü gibi olmuş. yani formatlamış.

rock3366

Üye
O yeni aldigimngibi olmasi wipe yapmandan dolayi ama romu yuklememis hani bizler yapamamis olsak tamam da benden baska bir arkadas ta ayni dosyayla sorunsuz kurdu birsey eksik olmali

cenekrk

Üye
O yeni aldigimngibi olmasi wipe yapmandan dolayi ama romu yuklememis hani bizler yapamamis olsak tamam da benden baska bir arkadas ta ayni dosyayla sorunsuz kurdu birsey eksik olmali
Yaptım :) öncelikle çok teşekkür ederim. Tablet canavar oldu şimdi. Sorunu şöyle çözdüm. Düz mantık gittim. rock3666 nın yaptığı gibi önce flashtool ile format attım. 4.2.2 yaptım. daha sonra sd card üzerinden cwd yaptım. Sorun ortadan kalktı. şimdi 5.0.1 lollipop :) Yapamayanlar bu şekilde deneyebilir. Büyük ihtimal okşan06 da bu yüzden yapamadı.

rock3366

Üye
Yaptım :) öncelikle çok teşekkür ederim. Tablet canavar oldu şimdi. Sorunu şöyle çözdüm. Düz mantık gittim. rock3666 nın yaptığı gibi önce flashtool ile format attım. 4.2.2 yaptım. daha sonra sd card üzerinden cwd yaptım. Sorun ortadan kalktı. şimdi 5.0.1 lollipop :) Yapamayanlar bu şekilde deneyebilir. Büyük ihtimal okşan06 da bu yüzden yapamadı.
Hadi hayirli olsun demistim wipelerden kaynakli bir sorun engelliyor diye. Flashtool ile format tertemiz yapar normal wipe ler etkilemiyorsa flashtool ile format atin temizleyin ondan sonra yukleyin ben tam 2 hafta ugrastim cihax kapandi acilmadi tabletin icini acip bataryayi sifirladim fakat flashtool surekli hata verdi sonunda flashtool ile format atmak aklima geldi formattan sonra romu kabul etti

• Beğen
Tepkiler: Danadanadan

tello1

Üye
ne yaptıysam.yükleyemedim...acaba a7 ile 3300 arasında bir farkmı var..sistem olarak yok biliyorum..recevory yarım kalıyor...sd de log diye bir dosya açıyor...birde format demiş bir arkadaş...tmm da format atık cihaz açılmaz herşey silir..boot ve recevory flashtool yükled im..yine olmadı.hata nerde bulamadım..yukarda yazılan her şeyi hata fazlasını yaptım olmadı...

rock3366

Üye
ne yaptıysam.yükleyemedim...acaba a7 ile 3300 arasında bir farkmı var..sistem olarak yok biliyorum..recevory yarım kalıyor...sd de log diye bir dosya açıyor...birde format demiş bir arkadaş...tmm da format atık cihaz açılmaz herşey silir..boot ve recevory flashtool yükled im..yine olmadı.hata nerde bulamadım..yukarda yazılan her şeyi hata fazlasını yaptım olmadı...
Kardes 3300 yuklenmiyor ben de denedim cihaxi brick yaptim seninki yarida kalmis dua et fazla zorlama bence ;)

Alper1045

Alper1045

Üye
tabletim a7 30h, arama özelliği kazandırmak istiyorum. önceki sayfalara baktım ama kafam karıştı. irot ile rotladım ama sonrasında ne yapacağımı bilemedim. yardımcı olabilir misiniz acaba?

deadcool

Üye
arkadaslar cıhaza kendi recoverymodunda atamadım orjinal dosyasını ındırdım ama 30h dıyor senınkı yazılım 30hc için lolipop denedım aynı cıhazmış.

cwmden yukledım yazmıssınızda ben bulamadım onu twrp yuklemeyı basardım oda harici sd kartı gormuyor dahiliye attım romu ondada hc versıyonu için die hata verdi :D

hadi dedim sp tolla yapalım legal cart curt bişiler deyıp duruyor ne çektim arkadas :D

cihaz kapalıykenmi ses kısma tusuna bağlayıp takıcaz hata ayıklama modunda olacakmı yada ses kısma ile açsak cıhazı test modu gibi bişide açılıyor ozamanmı bağlasak olur .

hayır yukleyenler nasıl basardı onu anlamadım bir turlu once bu konudakınımı yapmıslar sonamı sdkarrttan lolipopu yapmıslar .

yani cwmden yapıcaksın demekle ne kastetdınız aklımda deli sorular :D çözersem konu açıcam zaten ayrıntılı

• Beğen
Tepkiler: Alper1045

Üst Alt