HTC Cihazın Rom Yüklerken Htc yazısında Kalıyorsa Tıkla

Sponsorlu Bağlantılar

Mahmutylmz00

Mahmutylmz00

Üye
    Konu Sahibi
HTC Cihazın Rom Yüklerken Htc yazısında Kalıyorsa Tıkla
.:: ROM yüklerken HTC yazısında kalıyor? Ne yapmam gerek? ::.

Dosyayı indirin ve “c:\android “ klasörünün içine çıkarın.

Hangi romu yüklediyseniz onun içindeki “boot.img” isimli dosyayı alın ve aynı klasöre yani “c:\android” in içine atın. (Örn : Ben "HTC Inc S ViperVIVO 1.2.1 Sense4.1 | Tweaks" romunda örnek gösteriyorum. )
Burda amaç rom dosyasının içinde” boot.img” dosyasını android klasörünün içindeki “boot.img “dosyasıyla değiştirmek.(Alttaki resim)

Telefonda usb hata ayıklama'yı kesinlikle açmayı unutmayın!! (Alttaki resim; Ayarlar-Geliştirici seçenekler-Usb hata ayıklama modu)
Not: Usb hata ayıklama moduna erişebilme imkanınız varsa açın, yoksa ki zaten büyük ihtimal buraya erişemiyorsunuzdur açmazsanızda işlemlere devam edin. Bu kısımı atlayabilirsiniz.

Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın;

1.
Telefonu kapatın ve pili çıkarıp tekrar takın

2. Ses kısma tuşu ve açma düğmesine birlikte basın karşınıza bootloader ekranı gelecektir.

3. Fastboot un üstüne ses açma kapama tuşları ile gelin ve power düğmesine basarak seçin.Usb kablosunu telefonuna bağlayın “fastboot usb” yazısı çıkacaktır.

4. PC’de Başlat/Çalıştır alanına cmd yazarak entera basın ve çıkan ekrana “cd c:\Android" yazın ve enter'a basın.

5. Ardından” fastboot flash boot boot.img” yazın ve entera basın. Telefon yeniden açılır ve sorun gitmiş olur. Artık HTC yazısında beklemez ve romu tekrar yükleyebilirsiniz…

İŞLEM TAMAM İyi eğlenceler...

Ufak bir not : Konuyu tamamen kendim hazırladım,alıntı/çalıntı değildir... Bir "Teşekkür" eksik görmeyin..

• Beğen
Tepkiler: efsane123, furkanemrebalci, dannyblue ve 1 kişi daha

Şehriyar

Şehriyar

Üye
:tşk:

Mahmutylmz00

Mahmutylmz00

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

mehmet 1905

Üye
Sağolun hocam yararlı bilgiler vermişsiniz. Ama inşallah ihtiyaç duymayız.

Mahmutylmz00

Mahmutylmz00

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah :)

tuna0

Üye
htc yazısını geçiyor cynogen dönüyor sonra tekrar reset atıyor ne tavsiye edersiniz?

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
htc yazısını geçiyor cynogen dönüyor sonra tekrar reset atıyor ne tavsiye edersiniz?

Cihazınız Wonder Demi Kurduğunuz Yazılım Uyumlu Mu Kontrol Edin Uyumluysa Super Wipe Yapıp Kuruyorsunuz Değil Mi ?

tuna0

Üye

Cihazınız Wonder Demi Kurduğunuz Yazılım Uyumlu Mu Kontrol Edin Uyumluysa Super Wipe Yapıp Kuruyorsunuz Değil Mi ?

kendi cihazım wonder ama arkadaşın cihazı htc evo 3d imei sorunu olduğu için (yurt dışından gelen cihaz pasaporta işli fakat farklı imei çakmışlar) rom atayım dedim. yazan işlemleri takip ettim cmw açılıyor wipe data wipe dalvic cashe fix permision hepsini yaptım paketi attıktan sonra fix permission bi daha dedim reset atıyor htc yazısı geliyor ardından cynogen mod bi iki dönüp başa sarıyor. kendi cihazımda böyle bişey olmamıştı o yüzden kolay olacağını düşündüm. Allah'tan yedek almıştım yedeğe döndüm. Orjinal sürüme geçmeyi denedim onu da beceremedim bu sefer de htc yazısı gelmiyor bile. Skype falan kullanan ve yardımcı olabilecek varsa skype ismini özel mesaj atarsa beni mutlu eder. HTC konusunda pek bilgiye sahip değilim. Super wipe nedir onu bilmiyorum :) ayrıca şu anda hafıza kartını çıkarınca sd olarak hiçbişey görmüyor bu normal mi?

- - - Eklendi - - -

yukarıdaki işlemi uygulamadım bilgi almak amacıyla buraya da yazayım dedim

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
kendi cihazım wonder ama arkadaşın cihazı htc evo 3d imei sorunu olduğu için (yurt dışından gelen cihaz pasaporta işli fakat farklı imei çakmışlar) rom atayım dedim. yazan işlemleri takip ettim cmw açılıyor wipe data wipe dalvic cashe fix permision hepsini yaptım paketi attıktan sonra fix permission bi daha dedim reset atıyor htc yazısı geliyor ardından cynogen mod bi iki dönüp başa sarıyor. kendi cihazımda böyle bişey olmamıştı o yüzden kolay olacağını düşündüm. Allah'tan yedek almıştım yedeğe döndüm. Orjinal sürüme geçmeyi denedim onu da beceremedim bu sefer de htc yazısı gelmiyor bile. Skype falan kullanan ve yardımcı olabilecek varsa skype ismini özel mesaj atarsa beni mutlu eder. HTC konusunda pek bilgiye sahip değilim. Super wipe nedir onu bilmiyorum :) ayrıca şu anda hafıza kartını çıkarınca sd olarak hiçbişey görmüyor bu normal mi?

- - - Eklendi - - -

Süper wipe işletim sistemini komple temizliyor bundan kaynaklanıyor bence romu kurmadan önce recoveryden install from sd carddan süper wipe yi seçin işlemi tamamladım tel kapanır geri açılır recoverye kendi girer sonra romu kurarsiniz biraz bekleyin süper wipe linki buluyum

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye

- - - Eklendi - - -

Süper wipe işletim sistemini komple temizliyor bundan kaynaklanıyor bence romu kurmadan önce recoveryden install from sd carddan süper wipe yi seçin işlemi tamamladım tel kapanır geri açılır recoverye kendi girer sonra romu kurarsiniz biraz bekleyin süper wipe linki buluyum

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
süper wipe

tuna0

Üye
işin kötü yanı şu an şarj olmuyor telefon. emanet olduğu için de bi kötü hisse kapıldım acaba bataryası dolu olan bi telefonla veya bataryayı 15 dklık şarj makinalarına atsam telefon açılır mı? pil 0% oldu ve kapandı. işletim sistemi sebebiyle sanırım şarj olmuyor

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
işin kötü yanı şu an şarj olmuyor telefon. emanet olduğu için de bi kötü hisse kapıldım acaba bataryası dolu olan bi telefonla veya bataryayı 15 dklık şarj makinalarına atsam telefon açılır mı? pil 0% oldu ve kapandı. işletim sistemi sebebiyle sanırım şarj olmuyor

O Makinelerde De Kabloyu Telefona Takıyorsun Sonuçta. Şöyle Her Türlü Bataryayı Şarj Eden Çin Malı Makineler Varya Sadece Bataryayı Takıyorsun Ondan Al Bi Tane Almadan Önce Telefoncuda Bi Dene Ama

tuna0

Üye
yok yahu bu direk makinaya bataryayı attığımız 2 liraya şarj edenler yok mu onlardan bahsediyorum

dannyblue

Üye
Usta hayat kurtardın valla çok ama çok :tşk:

mzksrc91

Üye
aynı olay başıma geldi telefoncuya verdim rom yüklerden hata veriyor ve yanlış twpr kurulu olduğu için üstüne yükleyemiyor . tonlarca yazı okudum tonlarca makale okudum takıldığım nokta şu . eğer ki htc açılış logosunda kalıyorsa ben nasıl hata ayıklama modunu açacam bunu hiç bi zaman anlamadım . geçte olsa cevap verirseniz çok memnun olurum

Mahmutylmz00

Mahmutylmz00

Üye
    Konu Sahibi
aynı olay başıma geldi telefoncuya verdim rom yüklerden hata veriyor ve yanlış twpr kurulu olduğu için üstüne yükleyemiyor . tonlarca yazı okudum tonlarca makale okudum takıldığım nokta şu . eğer ki htc açılış logosunda kalıyorsa ben nasıl hata ayıklama modunu açacam bunu hiç bi zaman anlamadım . geçte olsa cevap verirseniz çok memnun olurum
Kardesim zatwm o haldeyken açılamaz o yüzden acmayarak yap