Püf Noktası Sizce de alt menü butonları ufak değil mi?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Sizce de alt menü butonları ufak değil mi?
WP'de kullanılan alt butonları küçük buluyorum. Bana çok ergonomik gelmiyor. Dokunmatik bir ekran için butonlar küçük kalıyor sanki. Sizin fikriniz nedir?

Luck Star

Luck Star

Üye
Büyük bile bence.

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve erhanercan
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Büyük bile bence.

Ama butonun dokunma alanı daire ile sınırlı. İllaki o dairenin içine dokunmak gerekiyor. İki dairenin arasındaki koca boşluk insanı yanıltıyor. Yanlışlıkla dairenin içine değilde dışına basabiliyor insan. Butonlar kare ya da diktörtgen şeklinde yapışık olsa ve arada bir düz çizgiyle ayrılsalar daha kullanışlı olurdu gibime geliyor. En azından daireler biraz daha büyük olmalı.

Luck Star

Luck Star

Üye
Ama butonun dokunma alanı daire ile sınırlı. İllaki o dairenin içine dokunmak gerekiyor. İki dairenin arasındaki koca boşluk insanı yanıltıyor. Yanlışlıkla dairenin içine değilde dışına basabiliyor insan. Butonlar kare ya da diktörtgen şeklinde yapışık olsa ve arada bir düz çizgiyle ayrılsalar daha kullanışlı olurdu gibime geliyor. En azından daireler biraz daha büyük olmalı.

O zaman sıkıntı yazılımsal geliştirilme konusunda. Yoksa boyutlar fazlasıyla yeterli olur. Android'deki sanal butonlar daha ufak ancak hiç bir şekilde basamamazlık gibi bir durum olmuyor. Elinin nereye değeceği çok iyi hesaplanmış. Bunun için Microsoft'a geri bildirim yapmanız gerekiyor.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bakıyorumda bir sürü sorunla karşılaşıyorsun, sat o telefonu..

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
meg1ddo

meg1ddo

Üye
wp de en çok yakındığım şey yazı tipi buton ikon vs büyük olması, bu hali bile büyük, şimdiye hiç ıskalamadım alanları geniş bana göre.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Evet boyutlar konusunu bende dert etmiyorum. Hatta daha ufak olabilirler. Ancak hassasiyetleri de ona göre artmalı.

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Lumia 620de bile sıkıntı olmadan kullanılıyorsa vay be

• Beğen
Tepkiler: Rainesto

Üst Alt