S4 İ9505 Lolipop 5.0.1 Wifi Şifresini Kaydetmeme Sorunu ve Çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

thecentilmen

thecentilmen

Üye
    Konu Sahibi
S4 İ9505 Lolipop 5.0.1 Wifi Şifresini Kaydetmeme Sorunu ve Çözüm
Bundan yaklaşık 4 gün önce *************** sitesinde bulduğum bu güncellemeyi odin sayesinde telefonuma kurmayı başardım. Bu konuda amatörüm ama yinede yapmayı başardım. İlk karşılaştığım ve sanırım herkesinde karşılaşacağı sorun şu: Wifi ağına normal bir şekilde şifreyi yazıp bağlanıyorsunuz. Wifiyi kapatıp açtığınızda sorun yok gibi görünüyor ancak telefonunuzu kapatıp açtığında wifi şifresi ile girdiğiniz bağlantıları tekrar şifresini yazıp girmeniz gerekecek çünkü maalesef wifi şifresi bir nedenden dolayı siliniyor......

Uzun uzun uğraşlar sonucu sorunu çok şükür çözdüm

Mesele Android içerisinde root explorer ile ulaşabildiğim sytem klasörü içerisinde bulunan build.prop dosyasıyla alakalı bir durummuş. Text editorü ile açtığınızda satır satır yazılar bulunuyor. Burada asıl bulunması gereken :
ro.securestorage.support=true yazan kısım....
burada true yazan kısmı false yapabilirseniz sorun çözülmüş olacaktır ki bu o kadar kolay değil...

Bunun için telefonun rootlanması gerekecek ardından super su pro kurulması gerekecek.... Sonrasında root explorer dosyasını kurarak bahsettiğim dosyaya ve bahsettiğim dizine ulaşmanız gerekecek ve true olan kısmı false olarak değiştirip kaydedeceksiniz....

Kolay gelsin :)

Son düzenleme:

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
s4 te, kitkat rom yüklerken wifi açma sorunu yaşanıyordu, Verdiğin bu kodu uygulayarak wifiyi açma ile ilgili sorunu ortadan kaldırılıyordu.

5.0.1'i bende yükledim, senin yazdığın sorunun aynısını bende yaşadım. Ama bu koda bakmayı aklımın ucundan bile geçirmedim doğrusu. çünkü wifi zaten sorunsuz açılıyordu.

Bilgi ve paylaşım için :tşk: Yararlı bir konu.

thecentilmen

thecentilmen

Üye
    Konu Sahibi
s4 te, kitkat rom yüklerken wifi açma sorunu yaşanıyordu, Verdiğin bu kodu uygulayarak wifiyi açma ile ilgili sorunu ortadan kaldırılıyordu.

5.0.1'i bende yükledim, senin yazdığın sorunun aynısını bende yaşadım. Ama bu koda bakmayı aklımın ucundan bile geçirmedim doğrusu. çünkü wifi zaten sorunsuz açılıyordu.

Bilgi ve paylaşım için :tşk: Yararlı bir konu.

:rica: :) :)

oyuncukrali

oyuncukrali

Üye
Benim s4 hardbrick yedi değiştirdiğim zaman baya masraf çıkardı yapmayın bırakın öyle kalsın

Misafir - 519276

Bilgi için teşekkür ederim ..

Üst Alt