Twitter’da Çeviriler Bing Aracılığıyla Gerçekleşecek

Sponsorlu Bağlantılar

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Twitter’da Çeviriler Bing Aracılığıyla Gerçekleşecek
Popüler sosyal paylaşım ağı Twitter, çeviri özelliğini Bing çeviri desteği ile gerçekleştirecek.

Twitter bir süredir sürdürdüğü test aşamasındaki çeviri özelliği tercihini Bing’den yana kullandı.

Twitter kullanıcılarının özellikle farklı dillerdeki yazdıkları twitleri anlık olarak çevirisini gerçekeleştirecek olan özellik bir süredir karar aşamasındaydı. Twitter bu konuda yaptığı testler sonucunda sonunda kararını açıkladı. Microsoft‘un başarılı arama motoru Bing’den yana tercihini kullanan Twitter, kullanıcıların yazılan mesajlarını isteğe bağlı olarak çevirisini gerçekleştirecek.

Duyurulan özelliğin ise kullanıcı ayarlarında isteğe bağlı olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayarlar sekmesi altından ulaşılabilecek çeviri özelliğinin devre dışı bırakılması mümkün. Twitter bu özelliği ile 40 farklı dilde yazılan mesajların çevirisini gerçekleştirecek. Kullanıcıların çoğunluğunun farklı ülke ve dillerde olduğu hesaba katılırsa bu bağlamda özelliğiniletişim açısından oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz.

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Daha Önceden Vardı Çok Sevmiştim Ama Kaldırmışlardı Şimdi Tekrar Olmasına Çok Sevindim Umarım Kaldırmazlar Tekrardan Bu Özelliği

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Daha Önceden Vardı Çok Sevmiştim Ama Kaldırmışlardı Şimdi Tekrar Olmasına Çok Sevindim Umarım Kaldırmazlar Tekrardan Bu Özelliği
Test ediliyordu artık Bing kullanımına karar kılındı kaldırılması şimdilik söz konusu değil :cool

• Beğen
Tepkiler: KinG Tornado