XPERIA Z2 Lens Kabarcığı

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
XDA'da ona çözüm bulmuşlardı galiba sirke ile temizleyeceksin

0MG90

0MG90

Üye
Dışarıdan mi? Yoksa kapağı açmak mi gerek?
Yok kulak temizleme çubuğunun ucuna veya normal bir beze döküp normal sileceksin dışından
Tam hatırlamıyorum ama sirke olmayabilir

yakupb03

yakupb03

Üye
Yok kulak temizleme çubuğunun ucuna veya normal bir beze döküp normal sileceksin dışından
Tam hatırlamıyorum ama sirke olmayabilir
Bir bakar misin kardeşim eve gidince deneyeym? Çok makbule geçer

eaagent

eaagent

Üye
Bahsettiğiniz yapı Xperia cihazların kamerasının ışıkta yansıma ve parlama yapmasını engellemek amaçlı yerleştirilmiş bir malzemedir. Açıkçası özenli kullanılmadığı taktirde bu soyulma durumu da bir çok kullanıcıda baş göstermektedir. Kamera görüntüsünde parlama ve yansıma gibi sıkıntılar yok ise sorun teşkil etmeyen bir durumdur. Servise danışmanız mantıklı bir seçim olacaktır.
Not: Boşuna mı G3 öneriyoruz gibi emrivaki bir tavisyenin konuyla alakası ve gereği yoktur. Her cihazın sahip olduğu malzeme, fonksiyon, donanım ve yazılımı dolayısıyla belli başlı sıkıntıları olabilir. Bu sıkıntılar kronik olabilir veya olmayabilir. G3'ün qHD çözünürlüğü kaldıramayıp yer yer takılması ve gözle görülür derecede lagların oluşması gibi.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Arkadaşlar size tavsiyem telefonu kesinlikle fazla alkol içeren ıslak mendil ile silmeyin. Alkol kasayı, camı veya kamera lensini mahvedebilir ki bu durumlar da galiba bundan dolayı oluşuyor. Ben birkaç forumda gördüm bu durumu. Karşılaşan arkadaşlar genellikle cif ile ovduklarını ve geçtiğini söylüyor. Siz de bir dener misiniz. Çok yumuşak bir bezle yavaş yavaş çizilmeyecek bir şekilde cif ile sürter misiniz?

0MG90

0MG90

Üye
Cif daha çok çizer

mafya25

Üye
Z3 kullanıyorum valla z2yi bilmem de z3 ün 3 metre su altında yarım saat kalabilme özelliği varmış demelerine göre o yuzden z3de hiçbir şekilde su yuzunden garanti dışı bırakma imkanları yok ve gayet iyi doğru söylüyorlar gbi görünyo

Buğra

Buğra

Admin
Arkadaşlar gecen bende okudum o kabarcık
Lens üzerinde yansıma vs için bir malzeme varmış o zamanla deforme oluyormuş herhalde
Kaldırmak istiyorsanız pamuk ucuna veya kulak çöpüne dış macunu sürün ve temizleyin

0MG90

0MG90

Üye
Arkadaşlar gecen bende okudum o kabarcık
Lens üzerinde yansıma vs için bir malzeme varmış o zamanla deforme oluyormuş herhalde
Kaldırmak istiyorsanız pamuk ucuna veya kulak çöpüne dış macunu sürün ve temizleyin
Aynen, veya sirke

• Beğen
Tepkiler: Buğra
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Bazıları cif ile sürtüyormuş geçiyormuş hemen

Siycey

Siycey

Üye
Aynısı arkadaşımın S5"inde olmuştu,onun durum birazdaha farklıydı fakat sorun aynı kamera lensi buğulanmış.Telefonu 1-2 kadar prinçte bekletirsen ordaki nemi çeker en sağlıklı ve zararsız yöntem budur.Cihazda sanırım kasa açıklığı var suya sokmanı tavsiye etmem.

turkerakbas

Üye
Arkadaslar ugrasmayın bende z3 var aynı sorunu signal diş macunu ile çözdüm [:D] tel su geçirmiyo diye iyice yedirip duruladım ilk günkü gibi oldu g2 su geçiriyomu bilmem kullanan arkadas fazla taşırmadan lense yumusak bi şekilde yedirip önce kuru bezle yice ovup sonra ıslak bezle tamamen silip kurulasın sonrada bana bir dua etsin [:)]