huawei ascend g7 kullananlar buraya

Sponsorlu Bağlantılar

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
huawei ascend g7 kullananlar buraya
evet telefonlarımızı yeni aldık peki memnunmuyuz gmd sonra bana çok iyi geldi kamera ve batarya performansına bayıldım ya sizler

boosver

Üye
Ben gayet memnun kaldım. Batarya ömrü, kasa ve cam kalitesi, dahili bellek sorunu yaşatmaması kullanılabilir belleğinin tamamının dahili bellek olması, (12 gb civarı) arka planda hangi uygulamaların çalışıp çalışmayacağına bizim karar verebilmemiz, entegre ram, önbellek vs. temizleyen programının olması, wifi çekim gücü, internet hızı hepsini beğendim. Amiral gemilerini hiç kullanmadığım için performans olarak onlarla kıyaslayamam tabi, ama kasasının note 3'ten 5 kat daha sağlam olduğuna eminim :))

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
batarya ömrünü bende çok beğendim sevgilim bütün gün oynuyor sabah 9 dan akşam 8 kadar eve gittiğimde % 30 larda kalıyo pil %100 den 90 a çabuk düşüyor yanlız birde ben alırken diskovery 2 alcıcaktım geçen bi karşılaştıdım sanki o bana oyuncak telefon hissiyatı verdi çok memnunum şimdilik kulaklığı hariç:)

agercek10

Üye
Launcher yukluyom ama bır kez calısıyo sonra eskı haline donuyor buna care bulan varsa cvp yazarsa sevınırım tsk

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
Ona bende bakıyorum dostum

gringoow

Üye
Launcher yukluyom ama bır kez calısıyo sonra eskı haline donuyor buna care bulan varsa cvp yazarsa sevınırım tsk
Merhaba arkadaşlar. eski bir samsung kullanıcısı olarak şuan G7 L01 kullanıyorum ve açıkcası kamera performansı samsung kadar iyi diyemeyeceğim. bunun dışında cihazdan sonderece memnunum ihtiyaç duyulan tüm özellikleri barındırmakta. Launcer kullanan arkadaşlar şu yolu tekip etsin ve Launcher stabil olarak sabit bir şekilde kalır. """Bunun için "Ayarlar - Uygulamaları yönet - varsayılan uyg. ayarları - Başlatıcı" yolunu takip edip yüklediğiniz Launcher'ı ayarlayabilirsiniz. """ hepsi bukadar.
Kendi kullandığım Launcher tema resimlerimi paylaşıyorum.

Son düzenleme:

umitbukulmez

Üye
Bende 1 aydir kullaniyorum cok cok memnunum rom kurmadan radyo kullanabilme sansimiz varmi arkadaslar

• Beğen
Tepkiler: gringoow

hobiciakvaryum

Üye
Launcher yükledikten sonra ayarlardan düzenleye bilirsiniz

Son düzenleme:

gringoow

Üye
Bende 1 aydir kullaniyorum cok cok memnunum rom kurmadan radyo kullanabilme sansimiz varmi arkadaslar
ne yazıkki. cihaz fabrikasyon olarak radyo uygulaması olmadan geliyor. Fakat "TuneIn Radio" uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. sonderece başarılı bir radyo uygulamasıdır.

• Beğen
Tepkiler: StreamK
ilhamikd

ilhamikd

Üye
Orjinal launcheri uygulamalarkismindan devredisi birakmayi deneyin

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Bugün bende aldım cihazı onerileriniz varmı

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
Ne hakkında bilgi öneri istiyorsun hayırlı olsun ekran yanlarında ışık sızması varmış ve ölü pixcel varmış? Bir bak
Ekran süresine kadar alıyorsunuz arkadaşlar?
Ekstra özellikler. Çift Tıklayarak uyandırma:
Sadece ekranın alt yarısında çalışıyor.

Avucu cihaza bastırarak kapatma

Ekran kapalıyken harf çizerek uygulama başlatma:
c,e,w,m harflerini çizerek direkt uygulama başlatabiliyoruz.
Harflere istediğimiz uygulamaları ayarlayabiliyoruz
Harfleri düzenlemek için: Ayarlar - Akıllı Yardım - Hareket Kontrolü- çiz menüsüne bakın.

Kara Liste - Taciz Filtresi:
İstemediğimiz kişilerden gelen çağrı ve mesajları engelleyebiliyoruz.

Rahatsız etmeyin özelliği:
Açık olduğu sürece gelen çağrı, sms, bildirim gibi uyarıları sessize alıyor.
İstediğiniz kişilerden gelen uyarılar için pasif etme özelliği de mevcut.

Son uygulamaya dönme:
Cihazın altındaki kare tuşuna basılı tutarak son kullandığınız uygulamaya dönebilirsiniz.

Görüşme sırasında not defteri veya takvimi açmak:
Arama sırasında "Diğer" butonuna basarak not defteri veya takvimi açabilirsiniz.

Kilit ekranını açmadan uygulama çalıştırmak:
Güç düğmesine basarak veya çift tıklayarak cihazı uyandırın.
kamera simgesinden yukarı çekerseniz kamera uygulaması açılır.
diğer bölgelerden yukarı doğru çekerseniz erişebileceğiniz uygulamaların listesini görebilirsiniz.

Cihaz uykudayken hızlıca fotoğraf çekmek:
Cihaz uyku durumundayken (telefon açık ama ekran kapalı) telefonun ses kısma düğmesine
2 kere hızlıca basarsanız telefon fotoğraf çekecektir (~1.5 sn içerisinde)
(Önce kamera uygulamasını açıp ayarlardan "Telefon kilitli durumda iken.... " ayarına bakın)

Kilit ekranından müzik çalar ve hava durumuna erişmek:
Güç düğmesine basasrak veya çift tıklayarak cihazı uyandırdıktan
sonra tekrar ekrana çift tıkalyın karşınıza müzik çalar kontrolü gelecek.
Aşağıdan yukarıya doğru çekmeniz durumda ise hava durumu bilgilerini görebilirsiniz
(Önce menüden hava durumu uygulamasını açıp yaşadığınız şehri ayarlayın)

Tuşları Gizleme:
Ayarlar - Akıllı Yardım - Gezinti çubuğu - Aktif konuma getirin. Daha sonra beliren küçük ok ile gizleyebilirsiniz.

Uygulama Kilitleme (şifre koyma):
Uygulama Yöneticisi programınında uygulama kilidi bölümüne girip gerekli ayarlamaları yaparak istediğimiz uygulamaya şifre koyabiliriz..

Bildirim Yöneticisi:
Uygulama Yöneticisi programınında Bildirim yöneticisi 'ne girerek istemediğimiz uygulamaların bildirim oluşturmasını engelleyebiliriz.

Ugulamaların internet erişimini kapatma:
"Ayarlar - Ağ Uygulamaları" yolunu takip ederek istediğimiz uygulamaların internet erişimini kapatabilirsiniz.

Arka plandaki uygulamaları temizlemek:
Navigasyon tuşlarından kare tuşuna basıyoruz, tüm uygulamaları temizlemek için yukarı kaydır yazısından tutup yukarı doğru kaydırırsak arka plandaki tüm uygulamaları temizleriz. Ancak istersek kapanmasını istemediğimiz programın görüntüsünü hafifçe aşağı doğru çekerek (üzerinde kilit simgesi çıkacak) o uygulamayı kilitleyip diğerlerinin temizlenmesini sağlayabiliriz. İstersek birden fazla uygulamayı da kilitleyebiliriz.

Telefon kapalıyken bile alarm çalması:
Herhangi birşey ayarlamanıza gerek yoktur. Telefon kapalıyken bile alarmı çalacaktır. Ancak bunu sağlamak için telefonun şarjı %2'ye düştüğünde kendiliğinden kapanmaktadır.

Ziyaretçi Modu:
"Ayarlar-Güvenlik-Gizlilik Koruması" Burda ekran kilidi icin 2 ayrı sifre belirliyorsunuz. Biri sizin için diğeri ziyaretçiler icin. Ekran kilidini açarken ziyaretçi şifresini girerseniz belirlediginiz uygulama, resim, dosyaları otomatik olarak gizliyor ve telefon normal şifre girilmiş gibi açılıyor. Bu sayede telefonu verdiğiniz kişiye belli etmeden istemediginiz seyleri gizlemiş oluyorsunuz. (3. Parti Laucher kullanlarda sorun yaratabilir.)

Hafıza Kartına Uygulama Kurma:
"Ayarlar-Depolama-Varsayılan Konum" yolunu izleyip SD Kart'ı seçmeniz durumunda uygulamalarınız sd kart'a kurulacaktır.

Hızlı arama
Eğer orjinal launcher kullanıyorsanız ekranın ortasından hafifçe yukarından aşağı doğu çekip gelen yerde uygulama, mesaj, kişi araması yapabilirsiniz.

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Ne hakkında bilgi öneri istiyorsun hayırlı olsun ekran yanlarında ışık sızması varmış ve ölü pixcel varmış? Bir bak

Harfleri düzenlemek için: Ayarlar - Akıllı Yardım - Hareket Kontrolü- çiz menüsüne bakın.

Son uygulamaya dönme:
Cihazın altındaki kare tuşuna basılı tutarak son kullandığınız uygulamaya dönebilirsiniz.

Arama sırasında "Diğer" butonuna basarak not defteri veya takvimi açabilirsiniz.

diğer bölgelerden yukarı doğru çekerseniz erişebileceğiniz uygulamaların listesini görebilirsiniz.

Cihaz uyku durumundayken (telefon açık ama ekran kapalı) telefonun ses kısma düğmesine
(Önce kamera uygulamasını açıp ayarlardan "Telefon kilitli durumda iken.... " ayarına bakın)

Aşağıdan yukarıya doğru çekmeniz durumda ise hava durumu bilgilerini görebilirsiniz

Tuşları Gizleme:
Ayarlar - Akıllı Yardım - Gezinti çubuğu - Aktif konuma getirin. Daha sonra beliren küçük ok ile gizleyebilirsiniz.

Uygulama Yöneticisi programınında uygulama kilidi bölümüne girip gerekli ayarlamaları yaparak istediğimiz uygulamaya şifre koyabiliriz..

Bildirim Yöneticisi:
Uygulama Yöneticisi programınında Bildirim yöneticisi 'ne girerek istemediğimiz uygulamaların bildirim oluşturmasını engelleyebiliriz.

"Ayarlar - Ağ Uygulamaları" yolunu takip ederek istediğimiz uygulamaların internet erişimini kapatabilirsiniz.

Navigasyon tuşlarından kare tuşuna basıyoruz, tüm uygulamaları temizlemek için yukarı kaydır yazısından tutup yukarı doğru kaydırırsak arka plandaki tüm uygulamaları temizleriz. Ancak istersek kapanmasını istemediğimiz programın görüntüsünü hafifçe aşağı doğru çekerek (üzerinde kilit simgesi çıkacak) o uygulamayı kilitleyip diğerlerinin temizlenmesini sağlayabiliriz. İstersek birden fazla uygulamayı da kilitleyebiliriz.

Herhangi birşey ayarlamanıza gerek yoktur. Telefon kapalıyken bile alarmı çalacaktır. Ancak bunu sağlamak için telefonun şarjı %2'ye düştüğünde kendiliğinden kapanmaktadır.

Ziyaretçi Modu:
"Ayarlar-Güvenlik-Gizlilik Koruması" Burda ekran kilidi icin 2 ayrı sifre belirliyorsunuz. Biri sizin için diğeri ziyaretçiler icin. Ekran kilidini açarken ziyaretçi şifresini girerseniz belirlediginiz uygulama, resim, dosyaları otomatik olarak gizliyor ve telefon normal şifre girilmiş gibi açılıyor. Bu sayede telefonu verdiğiniz kişiye belli etmeden istemediginiz seyleri gizlemiş oluyorsunuz. (3. Parti Laucher kullanlarda sorun yaratabilir.)

"Ayarlar-Depolama-Varsayılan Konum" yolunu izleyip SD Kart'ı seçmeniz durumunda uygulamalarınız sd kart'a kurulacaktır.

Hızlı arama
Eğer orjinal launcher kullanıyorsanız ekranın ortasından hafifçe yukarından aşağı doğu çekip gelen yerde uygulama, mesaj, kişi araması yapabilirsiniz.
Olu piksel bakdim ama göremedim ışık sızmasına bakicam eve gidince aksam

deadhmachine

deadhmachine

Üye

Son uygulamaya dönme:

Tuşları Gizleme:

Bildirim Yöneticisi:

Ziyaretçi Modu:

Hızlı arama
Telefonun şarj adaptorunden aşırı bir ses gelmeye başladı huawei destek hattıyla gorusdum çok olumlu konuştular gayet memnun kaldim fakat canımı sıkan telefonla birlikte yollamak lazimmis 20 25 gün telefonsuz kalacağım [emoji24] [emoji24]

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
Baya takip ediyorum ama böle bir sıkıntı ilk kez duyuyorum arkadaşım umarım 20 güne döner sıkıntısız

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Baya takip ediyorum ama böle bir sıkıntı ilk kez duyuyorum arkadaşım umarım 20 güne döner sıkıntısız
İnşallah zaten yanlış hatirlamiyorsam 10 gün serviste kalırsa telefon geçici telefon veriyorlarmis servisden buda bi artı farklı bir telefon denemiş olurum belki :)) teknoloji sans isi birazcık şarj aletinin içindeki kondansatör ler bozulmuş sanırım bu arada bilginiz olsun huawei destek hattına sordun 5.0 gelecekmi diye ve bana şuan üzerinde çalıştıklarını fakat kesin bi tarih veremeyeceklerini söylediler yani 5.0 gelecek :)

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
Evet tam tarih belli olduğunda bu güzel haberi senden duyalım.:)

ensarrodi

Üye
    Konu Sahibi
Aslında kullanıcısı çok bu cihazın ama bilemedim aynen sen açsa bi gu konusu

deadhmachine

deadhmachine

Üye
Aslında kullanıcısı çok bu cihazın ama bilemedim aynen sen açsa bi gu konusu
Evde internette sıkınti var hafta ici halletnemeye calisicam telefonda serviste teleservis huawei marka telefonlara gecici cihaz vermiyormus cok sinir ettiler beni [emoji35] [emoji35] sikayet edicem fakat acmiyorlar acicam agzimi yumucam gozumu telefon degilmi bizimkiler okadar para verdik

Üst Alt