Püf Noktası GM Discovery Recovery Açamayanların Çözümü ve Boot Fix

Sponsorlu Bağlantılar

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
GM Discovery Recovery Açamayanların Çözümü ve Boot Fix
GM discovery-I telefononuzda stock ya da custom recovery e bir türlü giremiyorsanız bu yazı ile CWM ya da PHRİZ Recoverye sorunsuz girebileceksiniz!

///////////////////////////////////////////////

--->BAŞLAMADAN ÖNCE TELEFONUNUZ *ROOTLU* OLMALIDIR!<---
-Önce işimizi görecek programımızı indirelim.
Google Play:

Alternatif Link:

-Sonra Kurmak istediğimz recovery dosyamızı indirelim.
Phriz recovery ;

Cwm Recovery ;

-Linklerden istediğiniz recovery dosyasını indirdikten sonra hafıza kartınızın ana dizinine atın.
-Flashify programımızı açalım.
-Programı açtığımızda 'recovery image' seçeneğine girelim.
-Hafıza kartımızın ana dizinine attığımız recovery dosyamızı seçelim ve onaylayalım(root izni gelirse onu da onaylayalım) ve program flaşlayacaktır.
-15-20 saniye gibi süre sonunda program bize 'telefon recovery de başlasın mı?' diye soru soracaktır.Onaylayalım ve telefonumuz CWM ya da PHRİZ recovery modda açılacaktır.

----------------------------------------------------------------

BOOT Fix;
Discovery-1 modeline ROM attınız (örn:miui lewa samsung s4) ve açılışta takılı kaldıysa bu dosyayı SADECE AÇILMAYAN ROM'larda CWM den hiçbir sıfırlama yapmayıp flaşlayın.
Buyrun Link;

NOT:
Benim telefonum 16 GB modeli olduğu için sadece bunda denedim.4 GB modelinde de yüksek olasılıkla olacaktır.

NOT2:
Pogram kısıtlı olduğu için günde sadece 3 kez flaslama yapmaníza olanak sağlıyor(kısıtsız full çalışanını bulamadım yani yok).Ama siz telefonunuzdaki saati 1 gün ileri alaraktan SINIRSIZCA flaşlama yapabilirsiniz.
Kolay Gelsinn.. :)

NOT3:
İznim olmadan paylaşana HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..!

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht ve mtndzn

mtndzn

Üye
Cokk tskkur ederim. Cwm yukleyeyim derken artik gmd de recovery moda giremez olustum. Bu yoktem ile artik sorunsuz recovery mod aciliyor.

• Beğen
Tepkiler: alideveliahmet ve 03ramazan
03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

• Beğen
Tepkiler: mtndzn

mtndzn

Üye
peki telefonu orjinal recovery moduna geri döndürebilirmiz.
oluyorsa nasıl yapabiliriz acaba.

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
peki telefonu orjinal recovery moduna geri döndürebilirmiz.
oluyorsa nasıl yapabiliriz acaba.
Ben orjinal rom u cwm den kurarak orjinal recovery i getirmistim . Bu programla oluyor mu denemedim

d4rkeyup

Üye
Kardeşim çok sağolasın o kadar recovery denedim olmadı bu oldu helal olsun:yuru :alkis:alkis:alkis:alkis:thumbup::thumbup:

• Beğen
Tepkiler: 03ramazan
manisa12@hotma

manisa12@hotma

Üye
Kardeşim bu dediğin program limkini atarsan deviniriz neredrn indireceğiz bulamadım hiç

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
manisa12@hotma

manisa12@hotma

Üye
Çok teşekkür ederim dostum ayarladım benim tele hiç olmuyordu

• Beğen
asadas74

asadas74

Üye
ben neden yapamıyorum recoveriy ımage diyince hafıza kartına atığım daosyayı bulamıyorumn

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
ben neden yapamıyorum recoveriy ımage diyince hafıza kartına atığım daosyayı bulamıyorumn
Hafıza kartının içine gır baska bı klasore gırmefen buraya at recovery.img uxantısı olmalı img uxantısına dikkat edelım

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Sadece gmd mi yoksa başka telefon tabletlerdede çalışır mı ?

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
Sadece gmd mi yoksa başka telefon tabletlerdede çalışır mı ?
Dıscovery e yuklenemeyen partı farklılıgı olan telefonlar ıcın bu yontemı kendım buldum paylastmm.dıger modeller ya da telefonlarının yukleme yontemlerı vardır google da bulabılırsın. Olmazsa alternatıf yontem ı de vardır. Ben dıscovery1 harıc baska telefonda denemedım bunu

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr

Bilgemet

Üye
kardeşim beni ne kadar mutlu ettiğini bilemezsin... ne zamandır uğrasiyordum, beceremiyordum. allah tuttuğunu altın etsin.

• Beğen
fafu

fafu

Üye
Ben cwm recoveryi yüklemiştim. Tekrar orjinal recoveryi mobile uncle tools ile yüklüyorum ama recoveryi mod ile açarken telefon gm yazısında takılı kalıyor resetliyor telefon kendini. Mobile uncle tools ile tekrar cwm recoveryi yüklediğimde açılıyor bu sefer. Bu konuda anlatılanlar orjinal recovery değil herhalde. Orjinal recoveryi nasıl yükleyebilirim ?

Bilgemet

Üye
Ben cwm recoveryi yüklemiştim. Tekrar orjinal recoveryi mobile uncle tools ile yüklüyorum ama recoveryi mod ile açarken telefon gm yazısında takılı kalıyor resetliyor telefon kendini. Mobile uncle tools ile tekrar cwm recoveryi yüklediğimde açılıyor bu sefer. Bu konuda anlatılanlar orjinal recovery değil herhalde. Orjinal recoveryi nasıl yükleyebilirim ?

Kardes orj recovery.img dosyasini indir. Adini recovery.img ile degistir oyle yap.

fafu

fafu

Üye
Kardes orj recovery.img dosyasini indir. Adini recovery.img ile degistir oyle yap.

Adı zaten recovery.img olarak attım telefona yüklüyorum olmuyor. Ama cwm recovery yi yükleyince recovery açılıyor.

Bilgemet

Üye
fafu

fafu

Üye
Stock rom yüklü zaten 4.2.1 JB. Lgend rom yüklemek için CWM yüklemiştim. Stock roma dönünce cwm kaldı

Üst Alt