HTC Desire 816 hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Linqs

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire 816 hakkında
Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum , fiyatı indirimle 912 tl vodafone da , önceliğim kamerası iyi olsun , whatsapp falan da kullanıcam , cok büyük performans beklentim yok ama normal çalışsın yeter cok takılmasın , ne dersiniz bu telefon bana uygunmu ?

bana iyi ve kötü özelliklerini yazarmısınız

a.ates10

Üye
Htc'nin ozelliklerine simdi baktim cozunurluk ekran boyutu ve 4 cekirdek islemci felan gayet guzel gozukuyor
Kamdrada 13 mp

Son düzenleme:

emre026026

Üye
htc desire 816 kullanıyorum telefon hafıza sorunundan başka hiç bir eksiği yok fazlası var

0MG90

0MG90

Üye
912 liraysa al hemen internette 1400 çünkü

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Eğer normal fiyatında alacaksan pahalı bir cihaz.ama dediğin fiyata göre çok iyi :)

• Beğen
Tepkiler: berkkaralar1
gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
912 mı ıyıymıs bende almayakarar verdım nette 1400vodafone dada 1400 pesın fıyatına..

Jan

Jan

Üye
Bende aldım 1400 e sıkıntı hafıza kartı takınca bitiyor mu?

gericikoyluyobaz

gericikoyluyobaz

Üye
sony z1 compact gordum vazgectım...

my0606

my0606

Üye
Alacak arkadaşlar için kendi kullanım detaylarımı anlatacağım.
Telefonumu Temmuz ayında aldım. Öncellikle belirtmeliyim ki telefonun en büyük artısı Sense 6.0 arayüzüne sahip olması. Bu arayüz telefonda akıcılığı sağlıyor. Ayrıca telefonun HTC One Ailesinin bir çok özelliğini kapsadığını da belirtmeden geçmemek gerekli.
Telefonda Led Flashlı 13 MP bir ana kamera ve 5 MP bir selfie kamerası bulunuyor kamera çekimleri çok net ve berrak HTC bu konuda güzel bir çalışma yapmış gece çekimleri özellikle harika.
Şuanda piyasadaki çoğu oyunu çalıştırıyor. Oyunlar çalışırken kasma donma vs vs. Kesinlikle olmuyor. Akıcı ve net bir sistem üzerine kurulu.
Cihazda Qualcomm Snapdragon 400, 1,6 GHz'lik dört çekirdekli bir işlemci var işlemci performansı kesinlikle harika. 1.5 gb ram bulunan telefonda hiç bir uygulama çalışmazken ram tüketimi 700 - 800 mb arasında değişiklik gösteriyor. Bunun sebebi HTC Sense arayüzünün çok ram yememesi bildiğiniz üzere Samsung telefonlar Touch Wiz deli gibi ram tükettiği için samsung telefonların bazıları kasma yaşıyor.
Cihazda 8 gb dahili hafıza bulunuyor. Eğer çok oyun yada program yüklemiyorsanız bu sizin için gayet yeterli olacaktır. Ayrıca 128 MB ta kadar hafıza kartı desteğini de size seçenek olarak sunuyor.
Cihaz malzeme kalitesi olarak gayet başarılı yekpare bir kasaya sahip cihazın arka kapağı polikarbonat dayanıklı malzemeden yapılmış. Fakat darbeye dayanıklı bu kapak Polikarbonatın özelliği olsa gerek bazen esneme ile çok hafif sesler çıkarsada rahatsız edici bir unsur değil.
Ses konusunda HTC altta ve üstte bulunan HTC BoomSound hoparlörler ile ustalığını konusturmuş müthiş ses çıkışları olan telefon ayrıca kulaklık takıldığında da HTC BoomSound özelliğinden faydalanmanızı sağlıyor. Ve emin olun müzik dinleme kalitesini baya arttırıyor.
Kutu içeriğinde adaptörü kulaklığı ile gelmektedir.
Pil ömrü çok fazla elinize almazsanız güç tasarufu ve otomatik parlaklık çalıştırırsanız 3g ile birlikte bir günün üstünde bir performans gösteriyor. Fakat çok fazla oynayıp ekran ışığı ve güç tasarufunu aktif etmezseniz bir gün sürüyor. Şahsen şuana kadar pilimin dışarıda tükendiğini hiç görmedim her iki türlüde kullandım.
Ekran 5.5 inç ve kullanımı gayet rahat ve keyifli
Son olarak bir not düşelim önceleri güncelleme konusunda sabıkalı olan HTC markası bunu düzeltti. Ocak 2015 - Nisan 2015 tarihleri arasında HTC Desire 816 Android Lollipop ve HTC Sense 7.00 sürümlerini alacağını da yakın kesimlerden duyurdu.

Desire 816 için benim size aktaracaklarım bu kadar sizler bişey sormak isterseniz seve seve cevaplarım.

• Beğen
Tepkiler: 0343434
0343434

0343434

Üye
Alacak arkadaşlar için kendi kullanım detaylarımı anlatacağım.
Telefonumu Temmuz ayında aldım. Öncellikle belirtmeliyim ki telefonun en büyük artısı Sense 6.0 arayüzüne sahip olması. Bu arayüz telefonda akıcılığı sağlıyor. Ayrıca telefonun HTC One Ailesinin bir çok özelliğini kapsadığını da belirtmeden geçmemek gerekli.
Telefonda Led Flashlı 13 MP bir ana kamera ve 5 MP bir selfie kamerası bulunuyor kamera çekimleri çok net ve berrak HTC bu konuda güzel bir çalışma yapmış gece çekimleri özellikle harika.
Şuanda piyasadaki çoğu oyunu çalıştırıyor. Oyunlar çalışırken kasma donma vs vs. Kesinlikle olmuyor. Akıcı ve net bir sistem üzerine kurulu.
Cihazda Qualcomm Snapdragon 400, 1,6 GHz'lik dört çekirdekli bir işlemci var işlemci performansı kesinlikle harika. 1.5 gb ram bulunan telefonda hiç bir uygulama çalışmazken ram tüketimi 700 - 800 mb arasında değişiklik gösteriyor. Bunun sebebi HTC Sense arayüzünün çok ram yememesi bildiğiniz üzere Samsung telefonlar Touch Wiz deli gibi ram tükettiği için samsung telefonların bazıları kasma yaşıyor.
Cihazda 8 gb dahili hafıza bulunuyor. Eğer çok oyun yada program yüklemiyorsanız bu sizin için gayet yeterli olacaktır. Ayrıca 128 MB ta kadar hafıza kartı desteğini de size seçenek olarak sunuyor.
Cihaz malzeme kalitesi olarak gayet başarılı yekpare bir kasaya sahip cihazın arka kapağı polikarbonat dayanıklı malzemeden yapılmış. Fakat darbeye dayanıklı bu kapak Polikarbonatın özelliği olsa gerek bazen esneme ile çok hafif sesler çıkarsada rahatsız edici bir unsur değil.
Ses konusunda HTC altta ve üstte bulunan HTC BoomSound hoparlörler ile ustalığını konusturmuş müthiş ses çıkışları olan telefon ayrıca kulaklık takıldığında da HTC BoomSound özelliğinden faydalanmanızı sağlıyor. Ve emin olun müzik dinleme kalitesini baya arttırıyor.
Kutu içeriğinde adaptörü kulaklığı ile gelmektedir.
Pil ömrü çok fazla elinize almazsanız güç tasarufu ve otomatik parlaklık çalıştırırsanız 3g ile birlikte bir günün üstünde bir performans gösteriyor. Fakat çok fazla oynayıp ekran ışığı ve güç tasarufunu aktif etmezseniz bir gün sürüyor. Şahsen şuana kadar pilimin dışarıda tükendiğini hiç görmedim her iki türlüde kullandım.
Ekran 5.5 inç ve kullanımı gayet rahat ve keyifli
Son olarak bir not düşelim önceleri güncelleme konusunda sabıkalı olan HTC markası bunu düzeltti. Ocak 2015 - Nisan 2015 tarihleri arasında HTC Desire 816 Android Lollipop ve HTC Sense 7.00 sürümlerini alacağını da yakın kesimlerden duyurdu.

Desire 816 için benim size aktaracaklarım bu kadar sizler bişey sormak isterseniz seve seve cevaplarım.
Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş. Bu telefonu alacaklar bu yazıyı okurlarsa bence akıllarında çoğu soruyu cevaplarlar. Teşekkürler

byAndroid

byAndroid

Üye
Fiyati uygun olsa alirdik da pahali bence

davut korkmaz

Üye
HTC desire 816 hafıza kartından silme veya taşıma yapmıyor sorunun kit Kat olduğunu diyor lollipop gelirse düzelirmi acaba bilgisi olan cevap yazabilirmi sevinirim.

my0606

my0606

Üye
Fiyati uygun olsa alirdik da pahali bence
Hocam fiyat sırf içi ile değil dış malzemesi ile de alakalıdır. HTC piyasadaki çoğu markadan daha iyi bir malzeme olan polikarbonu kullanırki bu daha dayanıklı işlemesi zor ve pahalı bir üründür. Hiç bir zaman boşu boşuna pahalı olmaz birşey. Örneğin Mercedeste de Opelde de aynı motor ürünleri kullanılsada güvenlik ve konfor anlamında mercedes daha pahalıdır. Sonuç olarak telefon zaten stabil ve düzgün çalışan bir telefon dış kasa olarakta gayet dayanıklı ve göze hitap ediyor fiyat o kadarda abartı değil bence.

HTC desire 816 hafıza kartından silme veya taşıma yapmıyor sorunun kit Kat olduğunu diyor lollipop gelirse düzelirmi acaba bilgisi olan cevap yazabilirmi sevinirim.
Hocam nasıl bir sorun yaşıyorsunuz tam açarsanız yardımcı olmaya çalışayım.
Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş. Bu telefonu alacaklar bu yazıyı okurlarsa bence akıllarında çoğu soruyu cevaplarlar. Teşekkürler
Değerli düşünceleriniz için teşekkürlerimi sunarım hocam. Yine de kafasına farklı sorular takılan olursa seve seve yardımcı olurum :)

• Beğen
Tepkiler: 0343434
byAndroid

byAndroid

Üye
Hocam 1400 lira pahali bence o fiyata ne telefonlar mecvut snapdragon 800 lu falan.
Desire 816 da snapdragon 400 yok mu birde 1.5 gb ram
Aluminyum kasali telefon aliriz o fiyata
Edit: baktim 1000 liraya bile varmis :D
Bizde uygunda 1100 lira

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Dede
KayraBey

KayraBey

Üye
Gereksiz pahalı

0343434

0343434

Üye
Hocam 1400 lira pahali bence o fiyata ne telefonlar mecvut snapdragon 800 lu falan.
Bizde uygunda 1100 lira
Bende bu telefonu Vodafone kampanyalarından 1152 liraya aldım yoksa 1400 liraya gider HTC One(E8) alırsın zaten
Hocam fiyat sırf içi ile değil dış malzemesi ile de alakalıdır. HTC piyasadaki çoğu markadan daha iyi bir malzeme olan polikarbonu kullanırki bu daha dayanıklı işlemesi zor ve pahalı bir üründür. Hiç bir zaman boşu boşuna pahalı olmaz birşey. Örneğin Mercedeste de Opelde de aynı motor ürünleri kullanılsada güvenlik ve konfor anlamında mercedes daha pahalıdır. Sonuç olarak telefon zaten stabil ve düzgün çalışan bir telefon dış kasa olarakta gayet dayanıklı ve göze hitap ediyor fiyat o kadarda abartı değil bence.

Hocam nasıl bir sorun yaşıyorsunuz tam açarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Değerli düşünceleriniz için teşekkürlerimi sunarım hocam. Yine de kafasına farklı sorular takılan olursa seve seve yardımcı olurum :)
Telefona dosya yöneticisi yükledim Hafıza kartına telefon hafızasında müzik resim atmaya çalıştığımda hafıza kartı okunamadı hatası veriyor.Ya da klasör silmeye falan çalıştığımda aynı problemi alıyorun.

byAndroid

byAndroid

Üye
Huawei ascend g7 dusunuyoruz bakalim :)

my0606

my0606

Üye
Bende bu telefonu Vodafone kampanyalarından 1152 liraya aldım yoksa 1400 liraya gider HTC One(E8) alırsın zaten

Telefona dosya yöneticisi yükledim Hafıza kartına telefon hafızasında müzik resim atmaya çalıştığımda hafıza kartı okunamadı hatası veriyor.Ya da klasör silmeye falan çalıştığımda aynı problemi alıyorun.
Hocam hafıza kartınızda problem olabilir. Biçimlendirip deneyin bende bu tür problemler olmuyor :)
Huawei ascend g7 dusunuyoruz bakalim :)
Hocam çok pişman olursunuz bir arkadaşım aldı şuan kardeşine verdi kendisi eski telefonuna döndü Huawei arayüzü yerlerde güncelleme konusunda sabıkalı. Htc güncelleme konusunda kendini gerçekten düzeltti ve kaliteli bir hizmet veriyor.
Bizde uygunda 1100 lira
O aldığınız telefonun aliminyumunda en ufak bir darbede ezilme kullanım sonrasında el terinden boya çıkması olduğunda gerçekten pişman olursunuz. Kaliteli hizmet düşünüyorsanız HTC, Samsung, SONY gibi markaları tercih etmenizi öneririm. Ayrıca diyorum ya içi değil dışıda önemli benim için. Kamera çözünürlüğü vs. Çekim yaparken şahane bir telefon çoğu meslektaşım ben aldıktan sonra 816 aldı. Biz işimiz gereği çok telefonla haşır neşir olamıyoruz. Bizim için önemli olan sağlam olsun iyi foto ve video çeksin kaliteli ve güncel hizmet sağlasın yeter. Daha sonrasında güncelleme neden gelmiyor. Neden bu telefonu aldım kasanın boyası elimde kaldı gibi pişmanlıklar yaşamakta istemem açıkcası. O bahsettiğiniz miktarlarda aliminyum kasa değil sert alminyum folyodur bence hocam :) Mukavemet diye bir kavram var malum :)

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
killer53

killer53

Üye

Sorunu root atip cozebiliyorsun :) ama o da garanti haricine cikartir.

samedagacan

Üye
Bu telefonu bende kullaniyorum gercekten guzel bi telefon ama kamera konusunda biraz eksigi var isik altinda gayet guzel fotolar cikartiyor ama ozellikle on kamera az isik altinda cok fazla performans dususu yasiyor telefonun tek eksigi bu ama dusuk isik altinda bazen cok iyi cekimlerde yapabiliyor bunuda not dusmem gerekir yani kisacasi verdiginiz paraya kesinlikle degen bi telefon almanizi tavsiye ederim :)

Üst Alt