Galaxy S5 Mini SM-G800HQ G800H | CF-Root

Sponsorlu Bağlantılar

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Galaxy S5 Mini SM-G800HQ G800H | CF-Root
Arkadaşlar merhaba
S5 Mini Kullanıcılarnı yardımcı olmak adına şimdiden Root dosyalarını ekleyelim.

Bu konuda sadece SM-G800H modeli için Root dosyası paylaşıyorum, diğer seri modeller içinde ayrıca konu açayım hepsi bir arada olupta kafa karıştırmasın.

S5 mini seri modellerinden pek birşey anlamadım ama anladığım kadarıyla işlemci farkı oluyor.
G800H (Qualcomm işlemcili versiyon) / G800F (Exynos işlemcili versiyon) / G800M / G800Y serisi olarak bitiyor.

Şimdi kurulum adımlarına geçelim.
Genel olarak bahsetmek istersek root işlemini tamamladıktan sonra cihaz üzerinde panel yetkiniz oluşacak . bu işlem avantajlı gibi görünsede bazı dezavantajlarıda yok değildir. Örneğin root işlemi android 4.3 güncellemesinden sonra gelmiş olan bir özellik olduğu için sistem root atıldığı anlar ve cihaz garanti kapsamından çıkmış olur. Aynı zamanda root işlemi sırasında yapılacak en ufak bir hatada cihazınızın kullanım dışı olmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden hatalara neden olmamak için gereken açıklamaları dikkatlice okumalı ve adımları düzgünce takip etmeliyiz.

İlk olarak cihazınızın şarj durumunun %50 nin altında olmadığına ve USB bağlantı kablosunun orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Cihaz şarjının bitmesi ile yarıda kalan işlem sonunda cihazda bazı hatalar görülebilir.

1. Adım: (Kies yüklü ise indirmenize gerek yok)
2.Adım: İndirdiğiniz CF-Root zip dosyasının içeriğini istediğiniz yere çıkarın. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya < CF-Auto-Root-kmini3g-kmini3gxx-smg800h.tar > olacak.

3. Adım: Odin uygulamasını açın. Bu arada cihazı kapatınız. Telefonun kapanmasını bekleyin ya da pili çıkarıp takın. Cihaz üzerinde Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın. Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

4. Adım: Cihaz ve Odin arasında bağlantı sağlandıktan sonra Odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-kmini3g-kmini3gxx-smg800h.tar'' (hangi versiyonu kullanıyorsanız uygun dosyayı seçmeniz gerekmekte) dosyasını ekleyin.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

5. Adım: Start butonunu tıklayın. Yükleme işlemi birkaç saniye sürecektir ve cihaz yeniden başlatıldığında ilk açılış süresi normalden uzun sürebilir. Cihazın açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Doğru dosyayı yüklediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Gerekli tüm dosyalar Driver hariç eklentide mevcuttur.

Keyifli forumlar

#S5Mini

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 111056, yunus2796, dessa77 ve 2 diğerleri

cubeyr

cubeyr

Üye
S.a kardeş S5 mini kullanıyorum cihazımı root ettikten belli bir zaman sonra bir problemden dolayı garantiye göndermem gerekse unroot etsem tekrar garanti kapsamına girer mi?

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
S.a kardeş S5 mini kullanıyorum cihazımı root ettikten belli bir zaman sonra bir problemden dolayı garantiye göndermem gerekse unroot etsem tekrar garanti kapsamına girer mi?
Bu konuyu bende öğreneceğim, un root ve download menü sıfırlamak gerekiyor.

s0ma45

Üye
adamsın kardeşim yemin ederim adamın dibisin.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan

nuh can

Üye
arkadaşlar, bu s5 mini 4G'ye uygun mu?

Her ne kadar Türkiye'de daha 4G olmasa da, ileriye dönük bir özellik olsun diye düşünüyorum

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
arkadaşlar, bu s5 mini 4G'ye uygun mu?

Her ne kadar Türkiye'de daha 4G olmasa da, ileriye dönük bir özellik olsun diye düşünüyorum
Hangi varyantı olduğuna bağlı eğer exynos işlemcili varyant ise lte diğer adıyla 4g desteklemez ama snapdragon var ise lte 4g destekler.

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evet satılan HQ yazılım sürümünde ise sadece H diye geçer.

Silinen Üye 2505657

Kapalı Hesap
Arkadaşlar SM-G800H işletim sistemi dışında başka sistemde denemeyin yani burada paylaşılan dosyaları denemeyin.Cihazınıza uygun root seçin.Bu arada SM-G800HQ bu sona eklenen "Q" türkiyeye özeldir yani türkiye cihazlarının sonuna Q ekleniyor yani SM-G800H-SM-G800HQ ikisinin bir farkı yoktur. Bu arada teşekkürler ben yaptım başarıyla çalıştı. Ha birde PDA bölümü sadece Odin 3.0.7de var buradaki dosya bozulur veya linke birşey olursa bilginiz olsun :)

• Beğen
Marsilya Prensi

Marsilya Prensi

Üye
Abi adamın dibisin dediğin gibi yaptım cihazım g800h oldu çok saol

• Beğen
Marsilya Prensi

Marsilya Prensi

Üye
Admin Bişi sorcam benim model G800H ama exynos değil Snap Dragon 400 QualComm yazıda ole demişsin neden

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Doğru olan QualComm , aklımdaydı düzeltecektim unuttum, zaten üstteki konuşmalarda bahsi geçti.

• Beğen
Tepkiler: Marsilya Prensi
Marsilya Prensi

Marsilya Prensi

Üye
Tamam Reis

laz61-

Üye
biri bana yardım edebilir mi
telefonu rootlıcam SM-G800HQ bi türlü yapamadım telefoncuya aldı gittim yine olmadı desteklemiyo dedi

aykal3340

aykal3340

Üye
Benim gps artık geç buluyor root la alakası var mı ? (SM-G800HQ)

Janset Acelya

Üye
Merhaba arkadaslar benim telefonda SM-G800HQ daha önce bilgisayrdan rootlamıştım telefonumu fakat telefonum yere düşüp ekranı kırıldı pek bilgim yok ama sanırım reboot diyorsunuz herşey silindi yepyeni bir şekilde geldi tamirden. Tabi şimdi tekrar rootlamak lazım ama bilgisayarım çalışmıyor iroot, kingroot, kingoroot vs bulabildiğim her uygulamayı denedim fakat hiç biri işe yaramadı acaba şarjım yüzde 13, 15 lerde diye mi işe yaramadı yoksa bilgisayardan mı rootlamak gerek yardımcı olursanız sevinirim yani telefon rootsuz kullanılmaz :D

Üst Alt