Nokıa Maps GPS NAVİGATİON(OS 8.1 ve üstü için)

Sponsorlu Bağlantılar

MorgenSterN.

MorgenSterN.

Üye
    Konu Sahibi
Nokıa Maps GPS NAVİGATİON(OS 8.1 ve üstü için)
OS 8.1 VE ÜSTÜ İCİN

Nokianın bu uygulaması ile Gps özelliği olmayan telefonlara bu özellik kazandırılmaya çalışılmış. Peki yer bildirme özelliği nasıl sağlanıyor derseniz harita üzerinde bir noktadayken SMS aracılığı ile yerinizi gönderebiliyorsunuz. Ama SMS ya da GPRS kullanmadan mevcut harita üzerinde heryeri dolaşıp bilgi alabiliyorsunuz.

Programın en güzel özelliği gitmek istediğiniz bir yer için önce başlangıç noktası sonra varış noktası seçip nasıl gitmek istediğnizi belirtiyorsunuz (yay veya araba ile) daha sonra program size animasyon olarak yani harita üzerindeki caddelerden gerekli bilgileri vererek devvam ediyor ve varış noktasına ulaşıyor.
Ayrıca program haritaları telefona yüklemek için kart okuyucu istiyor. Yani programın çalışması için hafıza kartınızı kart okuyucuya takıp pc ye takmanız lazım. Program hafıza kartını tanıyor ve o şekilde haritayı karat atıyor.Şimdi nasıl halledeceğimizi anlatayım.

Destekleyen Modeller:

E50 - E51 - E60 - E61 - E61i - E62 - E65 - E70 - E90

N70 - N72 - N73 - N75 - N76 - N77 - N80 - N81 - N81(8gb) - N93i

N95 - N95(8gb) - 5700 - 6110 NAVİGATOR - 6120 CLASSİC -

6121 CLASSİC - 6290

TELEFON MODELİNİZE UYGUN PROGRAMI BU LİNKTEN İNDİREBİLİRSİNİZ.

YUKARIDAKİ ADRESE GİRİP ACILAN SAYFANIN SAG TARAFINDAKİ NOKIA MAP LOADER LİNKİNE TIKLAYARAK PROGRAMI PC YE İNDİRİP KURUYORUZ.DAHA SONRA SAYFANIN SOL TARAFINDAN TELEFON MODELİMİZİ SECİP TELEFONA YUKLEYECEGİMİZ PROGRAMI İNDİRİYORUZ.

N70 için olan her iki programı

2.Önce Pc yazılımını pc ye kuruyuoruz ve masaüstüne Map Loader simgesi geliyor. Açıyoruz ve bu uyarı geliyor

Ok deyip geçiyoruz (buarada hafıza kartını kart okuyucu ile pc ye takmış olmamız gerek)
3. Map LOader açışıyor ve bize mevut kıtaları sunuyor. Burada en altta Europe haritasının önündeki ok a basıyoruz. + ya basarsak tüm avrupayı yükleriz. Ok a basınca ortada bir liste daha açılıyor ve burada altlarda Türkiye seçeneğinin önündeki + işaretine basıyoruz ve Türkiye haritası sağda lsiteye ekleniyor.

4. Yüklendiğine dair uyarı geliyor ve bitince ok e basıyoruz.

Pc ile burda işimiz bitti. Şimdi telefona gidiyoruz programı açıyoruz. İlk açılışta biraz uzun sürebilir açılması endişe etmeyin. Program açılınca ilk iş Seçenekler/Ayarlar/Şebeke den şebeke kullanımını kapatın eğer yer bildirimi yapmak istemiyorsanız. Ayrıca açılışta bluetooth ile pc nize bağlanmak isteyebilir. Ben bağlandım ve bi seferde bğlanmadan denedim. Pek bi faydasını göremedim. Sanırım bu özellik bluettoth ile çalışan Gps modüllerini bulması için.Bunu da geçtik.Açılışta dünya haritası gelecek ,joystick ile istediğimiz yere gidiyoruz. * tuşu ile yakınlaşıp # tuşu ile uzaklaşıyoruz, 0 tuşuna basarak 2 boyutlu veya 3 boyutlu gezebilirsiniz
Benim en begendigim özelliği yukarıda da belirttiğim gibi animasyonlu gösterim. Harita üzerinde Seçeneğe basıp ROTA BELİRLE ye geliyorsunuz. Başlangıç konumuna tıklayıp Haritadan diyoruz. Haritada istedigimiz yere tıklıyoruz. Sonra aynısını varış noktası iç.inde yapıyoruz.Sonra ROTAYI GÖSTER diyoruz,mesafeye göre önce hesaplama yapıyor. Sonra tekrar Seçeneğe basıp SİMULASYONU BAŞLAT diyoruz ve başlıyoruz gezmeye
Programı kurcaladıkça göreceğizki haritaı gezerken eğer istersek her tüelü sinema, restoran, kamu kuruluşu, hastane vs gibi yerleri de gösteriyor işaretle ve üzerine gelince adres ve telefon bilglerni de veriyor…

NOT. UPLOAD BENİM VE ACIKLAMA ALINTIDIR...

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: freekays, uzfisi, rafik21 ve 32 diğerleri

cilgin tankci

Üye
gerçekten hoş bir program

ramazan12345

ramazan12345

Kapalı Hesap
orjinal değil bu

MorgenSterN.

MorgenSterN.

Üye
    Konu Sahibi
nokıanın kactane maps programı varkı bu orjinal!

systemchi

systemchi

Üye
Arkadaşlar yükledim programı 6600 telefonuma telefon kafayı yedi,telefonu eski haline getirebilmek için tüm programları kaldırmak zorunda kaldım.Bu programa dikkat edin telefonunuza zarar verebilir.

MorgenSterN.

MorgenSterN.

Üye
    Konu Sahibi
Alakası Yok Problem Telefonunda 6600 OS 7 dir arkadasım bak yukarıda ne yazıyo os 8.1 ve üstü için yazıyo Program Gayet Saglıklı Yükleyenler Görür

skynn

Üye
şimdi indirdim bakalalım ama yüklemesi çok uzun sürüyo

systemchi

systemchi

Üye
Alakası Yok Problem Telefonunda 6600 OS 7 dir arkadasım bak yukarıda ne yazıyo os 8.1 ve üstü için yazıyo Program Gayet Saglıklı Yükleyenler Görür

Arkadaşım konuyu ilk açtığın zaman gps programının OS7-OS8 ve OS8.1 de çalıştığını yazmıştın.Neden konuda o zaman yanlış bilgi veriyorsun,senin yüzünden telefonum bozuluyordu.Şimdide konunun başlığını değiştirip işi kıvırıyorsun.

leiche

leiche

Emekli Yönetici
Arkadaşlar yükledim programı 6600 telefonuma telefon kafayı yedi,telefonu eski haline getirebilmek için tüm programları kaldırmak zorunda kaldım.Bu programa dikkat edin telefonunuza zarar verebilir.

ben vaz gectim

yeşimm

Üye
yukarıda yazılanlardan sonra şimdi bu program iyi mi yoksa değil mi :hmmm:bilmmanlayamadım şimdi telim n70 istediğm programdı ama şimdi kararsız kaldım acil cevap teşekkürler.....

--------------- Ekleme ---------------

yardımcı olursanız sevinirim......:maxicep:

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
Eline Saglık

cvsryan

Üye
arkadasim yapamadim bu isi
benim telde nokia maps diye bir program zaten vardi tel kurdugum program piyasada gozukmuyor anlayamadim ben programlari yukledim ok simdi o programa giriyorum bekle babam bekle bir yer cikmiyor uyduyla saattlerdir baglantida yok ya daraldim ben 2 saat oldu s........m

ahmet07_67

ahmet07_67

Üye
6600 için yokmu yaa:)

OGUZ_87

OGUZ_87

Üye
Arkadaşlar bu program biraz haritada güncelleme istiyor yani haritada dolaşırken boş bir yere bakmış oluesunuz benden söylemesi yakınlaştığınız yerin detaylarını yani yollar,cafe,restourant,okullar,eğlence mekanları... yani wlan olması bence daha makul !!!

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

yeşimm

Üye
programı bir türlü tele yükleyemedm sürekli bişey kapalı diyo nedir bu:utan

--------------- Ekleme ---------------

:(:(:(

siberson

siberson

Üye
arkadaşlar program güzel eğer bir problem olacağını düşünüyorsanız hafıza kartını pc nize yedeklersiniz olur biter çalışmassa tekrar pc den telinize dosyalarınızı gönderirsiniz

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
eline saglık

.::Burgess::.

.::Burgess::.

Üye
Yanlışlıkla gönderildi .....

asicaN_38

asicaN_38

Üye
güzel bir prtogrammış eline sağlık