Atatürk'ün Cenaze Namazı Kılındı Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konuda tartışmanın gereği yok. Din ve Vicdan Hürriyeti olan herkes düşüncesini yaşayabilir. Sorun çıkmadan uyarımı yapayım

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, B.A.R.O.N, BLooD_ReG ve 1 kişi daha

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konuda tartışmanın gereği yok. Din ve Vicdan Hürriyeti olan herkes düşüncesini yaşayabilir. Sorun çıkmadan uyarımı yapayım
düşünceden çok yalana girdiği içindir bazı şeyler

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Mesut forumda bir konuda fikrini belirteceksen doğruluğunu belgeleyebileceksen açık açık yazabilirsin. Farazi konuşmanın anlamı yok kardeşim. Ulu Önderimiz M.Kemal ATATÜRK Bu topraklar için silah arkadaşları ile hayatı pahasına savaşmış,Çatışmalara girmiş,Gazi ünvanı almış bir Liderdir.

Bu ister kabul edilsin ister kabul edilmesin.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Tr_SERGEN, -Börteçine- ve 2 diğerleri
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Mesut forumda bir konuda fikrini belirteceksen doğruluğunu belgeleyebileceksen açık açık yazabilirsin. Farazi konuşmanın anlamı yok kardeşim. Ulu Önderimiz M.Kemal ATATÜRK Bu topraklar için silah arkadaşları ile hayatı pahasına savaşmış,Çatışmalara girmiş,Gazi ünvanı almış bir Liderdir.

Bu ister kabul edilsin ister kabul edilmesin.
tartıştığımız şey Atatürk değil......

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
tartıştığımız şey Atatürk değil......
Tartışılmasına Müsade Ettiğimi göremezsiniz bu forumda zaten.Kaç defadır anlatmaya çalışıyoruz. Din,Dil,Irk konuları insanların vicdanına kalmış konulardır bu konularda tartışılamaz. İnsanın Allah ile arasında olan konulardır. Kimi Türkçe dua eder Kimi Arapça. Ben konun dönüp dolaşıp nereye geleceğini bilecek yaşta ve tecrübede olduğumu hatırlatayım kardeşim.

Bu nedenle konuyu kapatmadım ve herkes nazik bir dilde bildiklerini kurallar çerçevesinde paylaşabilsin diye. Ve sen bu şekilde mesaj yazarak insanları açıkça tahrik etmemen için bu kadar yazıyorum.

Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Furkan Emekli
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Tartışılmasına Müsade Ettiğimi göremezsiniz bu forumda zaten.Kaç defadır anlatmaya çalışıyoruz. Din,Dil,Irk konuları insanların vicdanına kalmış konulardır bu konularda tartışılamaz. İnsanın Allah ile arasında olan konulardır. Kimi Türkçe dua eder Kimi Arapça. Ben konun dönüp dolaşıp nereye geleceğini bilecek yaşta ve tecrübede olduğumu hatırlatayım kardeşim.

Bu nedenle konuyu kapatmadım ve herkes nazik bir dilde bildiklerini kurallar çerçevesinde paylaşabilsin diye. Ve sen bu şekilde mesaj yazarak insanları açıkça tahrik etmemen için bu kadar yazıyorum.

Saygılarımla
yazdıklarımın birinde tahrik olmadığını bilecek yaştayım.

Saygılarımla
yanlış okuyorsun tek diyebileceğim şey, bu cevaptan sonra

esokmen

esokmen

Üye
Hakaret gibi sayma da hangi dinin hangi mezhebin desin bilemem ana insanlara saygılı olmak lazım M. K Atatürk bu ülkenin var olma sebebidir. 600 yıl hüküm süren Osmanlı Devletinde, galata durabilecek güç kalmadığında Mustafa Kemal Atatürk dimdik ayakta bu topraklar için savaşmıştır. Biz neler gördük biliyor musun? Atatürk'e küfür eden, annesi babası hakk'nda ağza alınamayacak şeyler söyleyen dindar ademler gördük

Yaşadıkları din'in ne demek olduğunubilmeyenleri gördük.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: 0MG90 ve Furkan Emekli
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ezanı Türkçe Yapmak Sence Doğrumu Onu Söylermisin?

esokmen

esokmen

Üye
Ezanı Türkçe Yapmak Sence Doğrumu Onu Söylermisin?
Kardeşim, sen arapsın (atıyorum) Arapça biliyorsun,ben Türk'üm bilmiyorum ve dini konularda bilgi sahibi olmak istiyorum ama arapça öğrenmek istemiyorum doğru çeviriler anlamlı çevirilerle ezanı kuran'ın türkçeye çevrilmesi gayet mantıklı şuan ezanı dinleyen dua eden türkiye'deki insanların çok açık bir oran veremem ama en az yarısı ne ezanı okudugu duayi anlıyo. Kuran evren sel ise her dile cevrilmesi her dilde anlasilmasi gerek bak son cumlemi iyi oku.

Gayet doğru, anlayarak yasamaktan daha güzel ne olabilir?

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-, 0MG90, Furkan Emekli ve 1 kişi daha
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Hatırlamıyorum bir yerden okumuştum...
Furkan kardeşim, Peygamber adına söylenmiş bir söz hadistir ve dini bağlar, o nedenle kaynağı olmadan bu sözleri paylaşmak büyük vebaldir..

zamanında hadisler çok istismar edilmiş, kabağını satamayan kabak tüccarı kabak yemenin faziletiyle ilgili hadis uydurmuş, O nedenle hadiste kaynak ve ravi zincirinin belirtilmesi şart..

ilk mesajda Atatürk'ün cenaze namazıyla ilgili bilgiyi paylaşırken Cezmi Yurtsever i kaynak gösterdim, eğer böyle bir kaynak gösterilmeden verilen bilginin hiç bir değeri yoktur.

Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, B.A.R.O.N ve Nextman
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Furkan kardeşim, Peygamber adına söylenmiş bir söz hadistir ve dini bağlar, o nedenle kaynağı olmadan bu sözleri paylaşmak büyük vebaldir..

zamanında hadisler çok istismar edilmiş, kabağını satamayan kabak tüccarı kabak yemenin faziletiyle ilgili hadis uydurmuş, O nedenle hadiste kaynak ve ravi zincirinin belirtilmesi şart..

ilk mesajda Atatürk'ün cenaze namazıyla ilgili bilgiyi paylaşırken Cezmi Yurtsever i kaynak gösterdim, eğer böyle bir kaynak gösterilmeden verilen bilginin hiç bir değeri yoktur.

Saygılar...
Evet ama sözü kimin söylediğini bilmiyorum. Bakmak lazım

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Gerekli uyarıyı ben Yaptım Furkan gereksiz mesajlar olmasın diye Lütfen

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli
Emrgncy

Emrgncy

Üye
Evet ama sözü kimin söylediğini bilmiyorum. Bakmak lazım.

O zaman önce bakıp sonra yazacaksın :)

Sanal alemde o kadar bilgi kirliliği var ki, Adam bir söz yazmış, altına Hz. Mevlana yazısını yapıştırmış. Sözün Mevlana ile uzaktan yakından alakası yok. Söz doğru bir söz olsa dahi ortada Mevlana ya atılmış bir iftira var :)

Bir söz doğru ise altına ünlü birisinin ismini eklemek o söze artı bir değer katmaz, söz yanlış bir söz ise de o sözü doğru yapmaz..

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Nextman
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
O zaman önce bakıp sonra yazacaksın :)

Sanal alemde o kadar bilgi kirliliği var ki, Adam bir söz yazmış, altına Hz. Mevlana yazısını yapıştırmış. Sözün Mevlana ile uzaktan yakından alakası yok. Söz doğru bir söz olsa dahi ortada Mevlana ya atılmış bir iftira var :)

Bir söz doğru ise altına ünlü birisinin ismini eklemek o söze artı bir değer katmaz, söz yanlış bir söz ise de o sözü doğru yapmaz..
Haklısın abi.

• Beğen
Tepkiler: Nextman
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
dilin ne önemi var allah herşeyi bilen anlayandır istersen ingilizce kıl yani anlamıcak mı ..tövbe haşa
Evet dilin önemi yok ama bazı şeyler önemli ezan kuran bunlar mecbur arapça çünkü bazı şeyler evrensel olmalı sen git almanyada türkçe ezan okusan onlarda burda Muslim Almanlar almanca okusan olmaz . Nasıl ki ingilizce evrensel dil ve cok mantıklı jer yeri gelebilirim diyorsun . Arapça ezan da evrensel .

esokmen

esokmen

Üye
KURAN evrenseldir.

Zamaninda Kuranin indigi toplum zaten cahil toplum adamlarin az bildigi ( okuma yazma dili ) kendi dilleri. Sen baska dilde indirirsen zaten o is olmaz. O an ki toplumun diline gore o.

Dedigim gibi Kuran dili degil KURAN evrensel.

• Beğen
Tepkiler: SonyXperia ve hasan3472ty
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...