Haber 300 Gb'lık disk

Sponsorlu Bağlantılar

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
300 Gb'lık disk
Popülaritesini flash belleklere kaptıran optik diskler büyük bir geri dönüşe hazırlanıyor. Son haberlere göre Sony ve Panasonic 300 GB kapasiteli diskler üzerine çalışıyor.

Panasonic firmasından yapılan açıklamaya göre şirket, Sony ile birlikte yeni bir optik disk standartı üzerinde çalışıyor. İki firmanın güç birliğinin amacı olabildiğince fazla depolama alanına sahip optik diskler geliştirebilmek. Her iki firma 2015 yılı sonundan önce 300 GB veri depolama kapasitesine sahip optik diskleri hazır hale getirmeyi planlıyor. Yeni optik disk standartının hedef kitlesinin ağırlıklı olarak profesyonellerden oluşması bekleniyor. Video yapımcıları ve TV yayıncıları için biçilmiş kaftan olan yüksek depolama kapasiteli diskler, büyük arşivlere sahip bireysel kullacılara da, arşivlerini daha az sayıda diskte toplama şansı sunuyor. Yeni disk teknolojisi mevcut Blu-Ray disklerin 12 ve 6 katı depolama alanı sunuyor. Günümüzün en yüksek kapasiteli optik diskleri olan Blu-Ray'ler 25 GB (tek katman), 50 GB (çift katman) veri kayıt olanağı sunuyor.

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü

ByKatre

ByKatre

Üye
300gb lik cd mi vay be :)

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Çıksın stocklucam eve bi kaç tanesini :D

ByKatre

ByKatre

Üye
iyi olur ama ona güç yetmez pahalı olur :(

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Şart olacak illaki ama yapcak bi şey yok

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Istersen 1tb olsun değeri yok harddisk flash disk ve Micro SD artık uçtu . 2020 de 1tb Micro SD siparisi verdim Allah izin verirse elimde olur :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
daha blurayi keşfetmedik.

• Beğen
Tepkiler: ANIL
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
blue ray bile gençliğini yaşayamadan gitti araştırmışlar 1 tb lik bir harici hardisk 1 tb lik veri tşıyacak kadar dvd den daha ucuza ve hızlı oluyorum yani büyük kapasite için taşınabilir hdd ve ya ssd ler e geçmek çok daha mantıklı olacktır

ByKatre

ByKatre

Üye
blue ray bile gençliğini yaşayamadan gitti araştırmışlar 1 tb lik bir harici hardisk 1 tb lik veri tşıyacak kadar dvd den daha ucuza ve hızlı oluyorum yani büyük kapasite için taşınabilir hdd ve ya ssd ler e geçmek çok daha mantıklı olacktır
aynen katılıyorum :)

Fenomenon

Fenomenon

Üye
bir de hard diskler veya flaş bellekler çok pratik. usb yetiyor.
ama cd ve benzeri zımbırtılar için cd driver lazım.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
bir de hard diskler veya flaş bellekler çok pratik. usb yetiyor.
ama cd ve benzeri zımbırtılar için cd driver lazım.
eğer cd kullanacaksanız hem harici bir cd writer (ne ironiktir bu alet zaten usb ile çalışacak) hemde bir cd çantası lazım ki 50 60 cd i bir arada taşıyabilelim ve cdlerin çizleme sorunu ve çok yavaş veri aktarım hızlarını biliyoruz özelikle yazma işi adamı kanser eder

Fenomenon

Fenomenon

Üye
eğer cd kullanacaksanız hem harici bir cd writer (ne ironiktir bu alet zaten usb ile çalışacak) hemde bir cd çantası lazım ki 50 60 cd i bir arada taşıyabilelim ve cdlerin çizleme sorunu ve çok yavaş veri aktarım hızlarını biliyoruz özelikle yazma işi adamı kanser eder
cd'den kastım tüm optik diskler. eğer bu 300gb lık disk çıkarsa 50-60 cd'ye gerek yok. bi kaç tanesi fazlasıyla yeter zaten.
ama yine de popüler olmaz bence

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
cd'den kastım tüm optik diskler. eğer bu 300gb lık disk çıkarsa 50-60 cd'ye gerek yok. bi kaç tanesi fazlasıyla yeter zaten.
ama yine de popüler olmaz bence
Cd den kastım compact disk yani plastik diskler cd olur dvd olur bray olur suan mantıklı alınabilir mantıklı diskler dvd ler braylar harici okuyucusu ayrı bir fiyat ve 50 gb lik dvd daha ucuz ben o mantıkla yola çıktım en iyi çözüm taşınabilir harddisk

• Beğen
Tepkiler: Fenomenon

Üst Alt