Tavsiye Fikirlerinize İhtiyacım Var

Sponsorlu Bağlantılar

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Fikirlerinize İhtiyacım Var
Arkadaşlar 1,5 senedir Lumia 920 kullanıyorum ve 1 sene daha kullanmak zorundayım. Kılıf jelatin kullanmadığım için kasada çizikler, köşelerde ezikler oluştu. Ekranında da yüzlerce kez taşa betona düşürmeye bağlı kılcal çizikler var. 2 de derin ciziğim var. Bu çiziklere baktıkça içim sızlıyor. Öğrenciyim sık telefonda değiştiremiyorum. Eğer bana maaliyeti 100-150 lira civarında olacaksa telefonumu servise gönderip kasa değişimi yaptırmak istiyorum. Benimki beyaz hep Lumia sarısını sevmişimdir o yüzden sarı ile değiştirmek istiyorum. Ekrana da jelatin çektirdim mi kılcal çizikler belli olmaz. Sizce yapacağım şey mantıklı mı? Maaliyeti ne olur? Kamera tozlanması ve kronik flaş ışığı çalışmaması sorununu da gödermişken yaptıracağım. Bana yardımcı olursanız sevinirim. TEŞEKKÜRLER MAXİCEP!

zırtvırt

zırtvırt

Üye
Servisin bu işi 100-150 TL'ye yapacağını hiç sanmıyorum. Kasa değişecek, dış cam değişecek, kamera falan filan derken 450 TL hesap biçtim sana.

• Beğen
Tepkiler: The Benefit
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
bu iş pahalıya patlar benden söylemesi

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Servisin bu işi 100-150 TL'ye yapacağını hiç sanmıyorum. Kasa değişecek, dış cam değişecek, kamera falan filan derken 450 TL hesap biçtim sana.
Hayır hocam sadece kasa değişecek. Ekrana jelatin takınca çizikler kapanıyor zaten. Hatta 30TL ye de orijinal Lumia 920 sarı kulaklığı buldum onu da aldım mı tamamdır. Mantıklı değil mi?
Hocam kamernın sadece flaşı çalışmıyor o da garanti kapsamında diye biliyorum yanlış mı @bulutsuzgece @papakudioflu @sensetion @Mr.H

The Benefit

The Benefit

Üye
Anlattıklarına bakılırsa 150 lira ile kurtulamazsın gibi görünüyor.

iPandemonium

iPandemonium

Üye
Servis maliyetine 0 ayarında sarı lumia 925 bile bulursun rahat o yüzden elinden satmayı veya takaslamayı düşün o telefonu

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
bountykiller

bountykiller

Üye
sen öğrenci adamsan bence şimdilik uğraşma. 6 ay daha sabır et. ardından da 60 tl ye dışardan orj sarı kasa taktırırsın. flaş zaten kasa üzerinde var. böylece hem ucuza mal edersin. hemde işin görülür. ayrıca senin flaş düşmeden dolayı temassızlık yapıyor olabilir. kasayı kameranın yanındaki tarafa hafif bastırarak flaşı kullanmayı dene :tebessüm:

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
sen öğrenci adamsan bence şimdilik uğraşma. 6 ay daha sabır et. ardından da 60 tl ye dışardan orj sarı kasa taktırırsın. flaş zaten kasa üzerinde var. böylece hem ucuza mal edersin. hemde işin görülür. ayrıca senin flaş düşmeden dolayı temassızlık yapıyor olabilir. kasayı kameranın yanındaki tarafa hafif bastırarak flaşı kullanmayı dene :tebessüm:
Öyle çalışıyor :D Düşmeden dolayı değil bu kronik bir sorun çoğu Lumia 920'de oluyor. Garanti kapsamı içinde yani. Ben sadece kasaya para vereceğim o kaça mal olur.

beats

beats

Üye
Öyle çalışıyor :D Düşmeden dolayı değil bu kronik bir sorun çoğu Lumia 920'de oluyor. Garanti kapsamı içinde yani. Ben sadece kasaya para vereceğim o kaça mal olur.
Flaş darbe aldıkça yuvasında oynuyor ve iletken uçlarla teması azalıyor, kronik birşey değil iletken uçların esnemesinden kaynaklanıyor ve Özgür abi geçenlerde konusunu da açmıştı yardımcı olması için. Eğer kasada darbeler varsa flaşın da garanti dışı kalabilme olasılığı var, kasa fiyatları Türkiye'de 60 ile 90₺ arası değişiyor. Servise yollarsan işçilik ücreti ile beraber ilk mesajda bahsettiğin fiyata gelir ama arayıp fiyat da alabilirsin. Lumia Cyan kasayı ebay'den 36 küsür ₺'ya aldım kendim taktım, yakın zamanda sadece ön camı da değiştireceğim.
Konu:
Püf Noktası - Nokia Lumia 920 Flaş Işığı Çalışmama Sorununun Çözümü - MaxiCep

osmanmert94

osmanmert94

Üye
    Konu Sahibi
Flaş darbe aldıkça yuvasında oynuyor ve iletken uçlarla teması azalıyor, kronik birşey değil iletken uçların esnemesinden kaynaklanıyor ve Özgür abi geçenlerde konusunu da açmıştı yardımcı olması için. Eğer kasada darbeler varsa flaşın da garanti dışı kalabilme olasılığı var, kasa fiyatları Türkiye'de 60 ile 90₺ arası değişiyor. Servise yollarsan işçilik ücreti ile beraber ilk mesajda bahsettiğin fiyata gelir ama arayıp fiyat da alabilirsin. Lumia Cyan kasayı ebay'den 36 küsür ₺'ya aldım kendim taktım, yakın zamanda sadece ön camı da değiştireceğim.
Konu:
Püf Noktası - Nokia Lumia 920 Flaş Işığı Çalışmama Sorununun Çözümü - MaxiCep
Dış kasa 120TL imiş. 36TL Harbiden çok ucuz ama orijinal mi güvenemiyorum. Birde flaş sorununu kendim çözersem garanti gider.120 TL olan servis fiyatı.

beats

beats

Üye
Dış kasa 120TL imiş. 36TL Harbiden çok ucuz ama orijinal mi güvenemiyorum. Birde flaş sorununu kendim çözersem garanti gider.120 TL olan servis fiyatı.
Parçaları OEM olarak aratırsan çıkabilir, ama hiçbir yedek parçada ilk kullandığın kalite hissiyatını bulamayabilirsin.
Kasa fiyatları ortalama 40 ile 20$ arasında mutlaka orijinal bulabilirsin iç donanımına göre, istersen incele:

Ama servis fiyatı da uçuk değil, hem onlar yaparsa parça garantisi de var soyulma falan vb. durumlarda geri yollayabilirsin.

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Telleri takaslıyalım o parayıda bana ver :-):-):-)

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

Üst Alt